כוכב נולד – עד מתי?

כוכב נולד – עד מתי?

כוכב נולד הגיעה לשלב שמינית הגמר, יש לי את הפייבוריטים שלי, יש מגוון של ביצועים בכל ערב, יש שם לפחות שני זמרים תותחים שהייתי מכיף קונה את הדיסקים שלהם ולכאורה הכל כמו בעונות הקודמות ואולי אפילו יותר טוב… אבל נמאס לי לשמוע כל שבוע את אור גלעדי, אני לא יכול יותר להקשיב לשירה מהאף של נאור אלבז ועד כמה שאני אוהב את דיאנה, שני ביצועים חדשים בשבוע זה יותר מדי בשביל כל אחד. אני ממשיך לצפות בתוכנית מכוח האינרציה ובעיקר בגלל שאני כותב עליה אבל האמת צריכה להאמר, הגמר היה יכול להתקיים גם לפני 10 תוכניות וזה לא היה גורע דבר מהעונה.

באחת התוכניות של העונה הביאו את הכוכבים הנולדים מהעבר לתת טיפים לנוכחיים. גם נינט וגם סקעת אמרו שם דבר נכון – בעונות הראשונה והשניה, כל אחד מהם נאלץ לתת רק 3 ביצועים רציניים וזהו. מה שאתם שומעים – שלושה ביצועים בלבד לאורך כל העונה. לא צריך יותר מזה בשביל לשפוט זמר. מאז העונה השלישית התוכנית שורפת את הזמרים עוד לפני שהם בכלל יצאו לעולם האמיתי ובעונות האחרונות לא מדובר רק על שירה – הם משתתפים כמעט בכל תוכנית אירוח של קשת, מגייסים אותם לקמפיינים חברתיים בעל כורחם ואני לא מדבר בכלל על כמות הפרומואים בכיכובם. זה ממש פלא שעוד רוצים לראות אותם על המסך אחרי התוכנית הזאת.

שימו לב, זה לא שהעונה היתה קצרה יותר, לפחות לא בהרבה, פשוט לא כולם שרו בכל תוכנית. הריאליטי היה משולב בשעשועון חביב שנקרא “לא נפסיק לשיר” ובכל פעם שניים מבין המתמודדים נאבקו אחד בשני על הזכות להתקדם הלאה, או במילים אחרות – ראש בראש. אז למה לא ממשיכים בשיטה הזאת? מהסיבה הכי פשוטה – כסף. כאשר בכל תוכנית יש רק שני מתמודדים, מן הדין הוא שפחות אנשים ישלחו SMSים מאשר אם בכל תוכנית כל המתמודדים יופיעו ויועמדו להדחה. וכך על מנת לחלוב יותר מכל תוכנית ספציפית, ההפקה הרגה את הפורמט המקורי ומושכת עד בלי די את הפורמט הנוכחי (בכל שנה יותר מתמודדים). אני תוהה אם יש איזושהי ראייה לטווח ארוך בגישה הזאת כי כרגע אני לא רואה אותה.

היום ב-7 לילות חזה רענן שקד את מותן של תוכניות הריאליטי הגדולות המוכרות שלנו כמו כוכב נולד והישרדות. בשנה שעברה התייחסתי לנבואות האלה בזלזול משהו וסינגרתי ללא לאות על הריאליטי ועל יכולת ההישרדות שלו. השנה הישרדות “אולסטארס” מסתמנת כנפילה, כוכב נולד הפכה למתישה מדי ואני כמעט ולא שומע שיחות על הביצועים השונים כמו ששמעתי בשנים עברו. בסביבה הקרובה אלי ילדים מדברים על ערפדים (טוויילייט, לא באפי) יותר מאשר על כוכב נולד ונראה לי שהתוכנית האחרונה שהצליחה לייצר שיחה רצינית מחוץ לסלון היא האח הגדול. יש לי תחושה שאם לא יקרה משהו לא צפוי, אז בעונה הבאה גם התוכנית הזאת לא תעשה כל כך הרבה רעש. אני חושב שאולי רענן צודק.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. אורן 14 באוגוסט 2010
  הגב

  זה היה צפוי שמהתוכניות “הגדולות” ינסו לשאוב כמה שיותר כסף, וזה ברור שעם השנים זה מתדרדר. אבל אנחנו הקהל בבית, אנחנו נהנים מזה או מינימום נהנים לשנוא את זה אבל עדיין מצביעים בשלט, וככל שאנחנו ממשיכים אז ככה גם ההפקות ממשיכות, אם הן יכולות לחלוב את הנזק עד תום אז שיבושם להם, גם אם על פניו אנחנו הפראיירים

  • אורי צציק 14 באוגוסט 2010
   הגב

   בפועל, אם לא הייתי מתחיל לכתוב על העונה הזאת, אני באמת מאמין שהייתי מוותר על התוכניות האחרונות ואולי, רק אולי, חוזר לגמר. בתוכניות האחרונות פשוט השתעממתי.

 2. ilana.pa 15 באוגוסט 2010
  הגב

  נעים “להיפגש” בבלוג האישי שלך 🙂
  האמת, די נמאס לי [ובוודאי גם לך] להגיד, שאני מסכימה עם דבריך. הסיבה היחידה שאני עדיין צופה בכוכב נולד היא, כי אני אוהבת מוסיקה ושירה. בהחלט יתכן שארד ממצבת הצופים בסיום העונה הזו. אי אפשר לסבול יותר את האובר-מסחור שהתכנית הזו נגועה בה, ולמען האמת, גם תכניות רבות אחרות.

  העונה הראשונה של כוכב נולד היתה מצוינת ומאז, למעט שניים שלושה זמרים שהתכנית הוציאה [לאו דווקא מנצחים], אין “סטאר קווליטי”

  שבוע משובח
  אילנה

  • אורי צציק 15 באוגוסט 2010
   הגב

   אני, אישית, אהבתי גם את העונה הראשונה, גם את השניה וגם את הרביעית (בגלל שהיא היתה הראשונה בה התמקדו ביוצרים ולא רק פרפורמרים). כל האחרות, לדעתי, לא עמדו ברמה של שלושת אלו.

 3. איתמ גלעד 3 ביוני 2011
  הגב

  כוכב נולד איבדה את הטעם שהיה בה אם בכלל היה בה כבר במהלך העונה השלישית. התוכנות פשוט מיותרת אבל הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם… כל הפורמט של כוכבנות תוך לילה רקובה מהיסוד ומרקיבה עוד יותר את התרבות ואת הנוער שמעריץ כל מה שזז על המרקע ובעיקר מתוכניות ריאליטי, שהלוואי ולא היינו נתקלים בכאלה ועוד בפריים טיים. הסיכויים שתוכנית ריאליטי מצליחה כזו תרד מהמסך תלויים בתוכנית חדשה אשר תחליף את מכונת הכסף הרדודה במכונת כסף רדודה אחרת. היום אנחנו כבר נתקלים באין ספור תוכניות רדודות אחרות אשר מתחרות על הרייטינג ועד שלא תבוא מכבסת כסף חדשה, רשויות השידור לא יורידו מהמרקע את הזלזלת הזו באינטיליגנציה של הצופים, ולא יפסיקו בחיפוש המתמיד בלהיט הבא שיכבס להם את הכסף שלנו במתכונת של תוכניות נמוכות.

הגיבו