כוכב נולד 8 בשידור חי באינטרנט? לכו חפשו!

כוכב נולד 8 בשידור חי באינטרנט? לכו חפשו!

הייתי מצפה מאתר כמו מאקו, שנוהג לשדר בשידור חי את האח הגדול 24 שעות ביממה, לאפשר לאנשים חסרי טלוויזיה (או אנשים בעבודה, כמוני) לראות את השידור החי של כוכב נולד באתר. נראה שבקשת חושבים אחרת.

ביום ראשון הקרוב אני יוצא למילואים של 3 ימים. עקב כמות הפרוייקטים הרבה שאני מטפל בה בעבודה מצאתי את עצמי ביום חמישי בערב נאלץ להישאר עד מאוחר על מנת לסיים ולהכין הסברים ברורים, מלאים וממצים למחליף שלי. "לא נורא" חשבתי לעצמי כשהגיע השעה 21:00 והעזיבה נראתה עוד רחוקה "אני אראה את כוכב נולד בשידור חי באינטרנט וכתוב על זה בבלוג הריאליטי שלי בלייב, בטוח מאקו משדרים את זה".

אז זהו שלא. מאקו, למרות כל הפרסומות שלהם על סרגל הכלים מאקו לייב, על הטלוויזיה בעלת המון ערוצים בדפדפן ועוד כהנה וכהנה סיסמאות נבובות, לא מאפשרים לצפות במשדר המרכזי שלהם בשידור חי באינטרנט. איפה לא חיפשתי? באתר מצאתי קישורים לרדיו כוכב נולד שמשדר שירים מהתוכניות הישנות ע"פ סגנון, בסרגל הכלים ובאתר מצאתי שידור חי מחדר החזרות שכמובן לא היה פעיל כי כולם היו על הבמה. בסרגל הכלים לבדו מצאתי גם משהו שנקרא כוכב נולד TV שהוא כמו הרדיו רק עם וידאו ובלי חלוקה לז'אנרים. ושיא השיאים, מצאתי שידור חי של מאחורי הקלעים של התוכנית. אתם קולטים? משדרים בשידור חי את מאחורי הקלעים של התוכנית, אבל התוכנית עצמה – יוק!

בשלב הזה התייאשתי ממאקו והתחלתי לחפש אם יש איזשהו אתר שמשדר את ערוץ 2 בשידור חי לטובת גולשים מחו"ל. כל האתרים שהתהדרו בשידור כזו התגלו כשטות גמורה מלבד אתר אחד שאכן הראה את השידור החי. חשבתי שהגעתי למנוחה והנחלה אך שתי דק' לתוך השידור הופיעה לי הודעה שאומרת שרוחב הפס לאזור שבו אני נמצא נגמר והאם אני מעוניין לשדרג למנוי פרו. בשלב הזה נשברתי והבנתי שאת השידור החי באינטרנט אני כבר לא אראה. נותר רק לחכות שהשידור המלא יעלה לאתר מאקו אחרי התוכנית ולכתוב עליה בדיעבד ולא בלייב כמו שתכננתי.

כשהגעתי הביתה פתחתי שוב את האתר רק כדי לגלות שהפרק המלא עדיין לא עלה לאוויר. גם ב VOD הוא לא היה. "לא נורא" הרגעתי את עצמי בשנית "נכתוב על התוכנית מחר, מותר פעם אחת שהפוסט לא יופיע בבלוג מיד אחרי התוכנית". יום עבר, אני נסעתי להורים שלי, הוצאתי את הכלב שלהם, אכלתי צהריים וסוף סוף התפניתי כדי לצפות בתוכנית שבאתר. נכנסתי לאתר וראיתי שהפרק המלא כבר עלה. לחצתי לצפיה וקיבלתי את המסך הבא:

כוכב נולד 8 ב 3 שקלים

כוכב נולד 8 ב 3 שקלים

ההפקה כנראה בקשיים כלכליים רציניים, אם אני מעוניין לצפות היום בפרק המלא באתר אצטרך להיפרד מ 3 שקלים טבין ותקילין באמצעות SMS (לא בדקתי את זה אבל אני די בטוח שיהיו גם פרסומות תוך כדי הצפיה) או להוריד את סרגל הכלים שלהם שמקפיץ הודעות בלי הכרה (בדקתי בעבודה). אם אני ארצה לראות את זה מחר לעומת זאת זה כבר יהיה בחינם (וכנראה גם ב VOD ב 5 שקלים…).

אני לא יודע מה השיקולים העסקיים של קשת אבל אני חושב שהם מפספסים כאן קהל לא כל כך קטן של אנשים שרוצים לראות את התוכנית אבל הם נמצאים במקום ללא טלוויזיה. זה לא שאין להם תשתית לעשות את זה, הם משדרים את מאחורי הקלעים של התוכנית בשידור חי, למה לא את התוכנית עצמה? שלא לדבר על זה שבטלוויזיה אני מקליט את התוכנית במג'יק ואז מדלג על הפרסומות… באינטרנט אני לא יכול לעשות את זה. האם באמת אותם 3 שקלים (שאני לא אשלם. אני מעדיף לחכות עוד יום) יהפכו אותם להרבה יותר עשירים? לא עדיף להם לתת לי חוויית צפיה טובה יותר ולהפוך אותי לגולש חוזר שיצפה בפרסומות שלהם גם במקרים אחרים?

מאקו, שאמור להיות אתר טלוויזיה מוביל מערים קשיים על קשיים לצופים בתכנים שלו וחבל. יש אתרים אחרים קצת פחות חוקיים וקצת יותר מהירים שבהם אפשר להוריד את הפרק המלא בחינם עוד באותו יום של התוכנית ובלי פרסומות. אם החברה במאקו לא יתנו פייט הם יאבדו את הגולשים שכן מביאים לאתר שלהם רייטינג.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. עידו קינן 18 ביוני 2010
  הגב

  אני מנחש שהשיקול שלהם הוא רייטינג. מאחר שוועדת המדרוג לא מודדת אינטרנט, ומאחר שממילא הרייטינג בירידה מדאיגה, הם לא רוצים להפסיד אף צופה בשידור הראשון.

  • אורי צציק 19 ביוני 2010
   הגב

   מצד שני יש להם פרסומות בסרטונים שבאתר, אני מניח שיש להם איזשהו מדד שהם מציגים למפרסמים שמתבסס על סך הצפיה בסרטונים. האם לא עדיף להם לשדר את התוכנית בשידור ישיר ולהעלות (אני מניח) את סך הצפיה בסרטונים?

   • עידו קינן 19 ביוני 2010
    הגב

    באינטרנט אפשר למדוד רייטינג יותר מדויק ופילוח יותר טוב. ובכל זאת, הם מתעקשים לשים את הדגש על השידור הטלוויזיוני. אולי זה ישתנה עכשיו, אחרי שאישרו את הקמת ועדת המדרוג האינטרנטית. ואולי הם צריכים קודם להיפגע כמו חברות התקליטים, ורק אז יבינו לאן העולם הולך. ואולי שנינו טמבלים, וברודקאסט זה העתיד. But not likely.

 2. YARA113 19 ביוני 2010
  הגב

  ערוץ 2 ו-10 מזמן אבדו פרופורציות. כל 5 דקות פרסום לתוכניות שלהם. שטיפת מוח ממשית שעושה ממש חשק לברוח ולא לראות.
  3 שקל לכל SMS שאישית בחיים לא שלחתי וגם עכשיו לא מתכוונת לשלוח כי זו חוצפה. משלמים אגרה לא. מדוע צריך גם לממן אותם? תחרות לא הוגנת לשום המעטה. למעט 3 או 4 אין ממש מה לשמוע. המנטרות החוזרות של המנחה והשופטים, נמאסו. ממש חבל. הייתה יכולה להיות תוכנית מצויינת, אבל הכסף כנראה מעוור את כולם.
  מי שצריך לזכות ספק אם יזכה. כי מפרגנים ילדים שאין להם מושג במוזיקה. מי שמצביע זה חברים של אם יש להם חברים.
  עצוב לאן מתדרדרים. במקום בערוץ 1 יש תוכניות שתענוג לצפות כמו המעבדה. אמה מיטב התיאטרון הבריטי ועוד.
  שבוע טוב
  אתי

  • אורי צציק 28 ביוני 2010
   הגב

   אני דווקא לא רואה בעיה עם הפרסום המסיבי לתוכנית. הם משקיעים בזה הרבה כסף והם רוצים להבטיח הכנסה במיוחד בימים האלה כשהם מול המונדיאל. אני כן מסכים שלאנשים שצופים הרבה בערוצים האלה זה מציק. אני לשמחתי צופה בעיקר בערב.

   אני לא יודע אם זה 3 שקל לכל SMS בתוכנית כי אני אישית לא מצביע אף פעם במהלך העונה. רק בגמר אני מצביע עד 5 הצבעות. החלטה אישית.

   השופטים באמת קצת חוזרים על עצמם והם נותנים יותר מדי סופרלטיבים לביצועים בינוניים וזו אכן, ברמה מסויימת, תחרות פופולאריות יותר מאשר תחרות זמר. עם זאת, בד"כ הזמרים הטובים יותר הופכים לפופולאריים והם כן מגיעים לגמר (גם אם לא תמיד מנצחים בו).

 3. אורן 28 ביוני 2010
  הגב

  אפשר גם לראות קטעים קטעים מהתוכנית ולא את הפרק באורך מלא, אבל אני מסוגל להבין אותך, הם חופשי יוצאים מעאפנים וזה בלי לדבר על דף הבית של מאקו שהורס את חוויית הצפייה באופן אובססיבי כי שנייה אחרי שהמודח הולך השם שלו כבר מתנוסס בגדול

  • אורי צציק 28 ביוני 2010
   הגב

   צפייה בקטעים קטעים גורעת לטעמי מהחוויה כולה. אני אהנה פחות מהשירים אם הם יעמדו בפני עצמם ולא יהיו חלק מהמכלול של התוכנית. שלא לדבר על זה שגם את הקטעים הם מעלים לאורך זמן כך שיכול להיות ששעה אחרי התוכנית רק חצי מהקטעים יהיו באוויר ויום אחרי עדיין יהיה חסר אחד הקטעים.

   דווקא זה ששם המודח מתנוסס בדף הבית נראה לי הגיוני. המטרה שלהם היא לא למנוע מאיתנו ספויילרים, המטרה שלהם היא שהדף יהיה עדכני וייתן ת המידע לאנשים שמחפשים אותו ורוב האנשים שנכנסים אחרי התוכנית רוצים לדעת מי הודח או לקרוא על ההדחה.
   לי אישית, ספויילרים לא מפריעים. אין לי בעיה לצפות בתוכנית גם אם אני יודע מה קורה בסוף.

 4. אורן 28 ביוני 2010
  הגב

  אם אני לא רואה פרק אני מסוגל להתחמק מלדעת מי הודח גם עם לשים את היד מול העיניים ולצמצם את שדה הראייה כי אני לא רוצה שMAKO יהרסו לי את המודח הבא. לגבי קטעים קטעים זה באמת מעאפאן, לפחות בהישרדות, גם באתר של האמריקאים וגם שלנו, הם מעלים את הפרק גג חצי שעה אחרי עלייתו, אבל לגבי כוכב נולד הם באמת מעצבנים, עזוב – יום יבוא והם ילמדו, דקה אחרי התוכנית תרד מהמסך

 5. הממליץ 20 באוגוסט 2010
  הגב

  כאן אתה יכול לצפות בערוץ 2 ובכל יתר הערוצים בלייב: http://bit.ly/76p0XZ

  זו לא פרסומת מכיוון שאין כאן פרסומות – זה שידורת שידורים חינם מכל הערוצים

הגיבו