אדום סגול

זוכרים את אותה להקת רוק משנת 1969 שהקליטה את אותו אלבום מופתי ששינה את פני הרוקנרול בארץ. אותם שלושה מטורפים שחיו את הרוקנרול בצורה הכי מטורפת שאפשר עד שהלהקה נעלמה מהבמות באזור שנת 73. זוכרים אותם? אם לא, זה בסדר, אין לכם בעיית זכרון. פשוט אין לכם VOD.
 
התוכנית red band היא תוכנית בובות שנראות כאילו נלקחו היישר מרחוב סומסום או מהחבובות, אבל מתנהגות כמו בני אדם לכל דבר. במרכז הסדרה יש לנו את הסולן המזדקן “רד אורבך” (בובה סגולה) שעדיין לא עזב את שנות ה60. הוא קצת דפוק בראש, הדברים ההגיוניים היחידים שיוצאים מפיו הם מילים של שירים והוא מתעקש לדבר אנגלית למרות שהוא בבירור מבין עברית. אה כן, והוא מסומם כל הזמן.
במהלך התוכנית רד וחברי הלהקה שלו לשעבר (גם בובות) מנסים לעשות קאמבק ותוך כדי כך נפגשים וגם שרים עם זמרים מצליחים מההווה (אנשים אמיתיים) ביניהם אביב גפן, שלום חנוך, אפרת גוש, מאור כהן ועוד.
 
בניגוד לרוב התוכניות שמציגות בובות (רחוב סומסום, החרצופים ועוד) כאן הדמויות יותר עמוקות והן מציגות מגוון של רגשות. למען האמת אם היו משחקים את אותן הדמויות שחקנים אמיתיים זה לא היה נראה שלא במקום מה שגורם לי לתהות מדוע בחרו להשתמש בבובות. האם זה היה רק בשביל הגימיק? אני מאמין שאותה תוכנית בכיכובם של שחקנים אמיתיים היתה יכולה להיות איכותית יותר למרות שגם הבובות מצליחות להעביר את הדמויות בצורה טובה.
 
השירים בתוכנית מעולים. יוצרי הסידרה לא מחפפים וכל הקאברים לשירים השונים נערכים בצורה מקצועית שהיה כיף לשמוע גם אם היו מגיעים בדיסק פשוט. האיכות של הקאברים בתוספת הנוסטלגיה שהם מעלים אצל כל מי שנהג לשמוע מוזיקה של שנות ה60-70 הופכת את התוכנית לאמינה יותר, ומהנה יותר ועל כך נותר לי רק לומר שאפו ליוצרים. מעניין אם בעתיד נשמע מred band גם שירים מקוריים ואולי הם יוציאו באמת את אותו אלבום דמיוני משנות השישים.
 
לסיכום: מדובר בתוכנית מעולה שאני מאמין ששחקנים אמיתיים היו יכולים להפוך אותה לפנומנאלית. אני מקווה שבשלב כלשהו יוציאו אותה אל מחוץ ל VOD על מנת שכל עם ישראל יוכל לצפות.

פוסטים קשורים

הכל הולך אבל לא רץ

הכל הולך אבל לא רץ

"הכל הולך" מצליחה ונופלת באותה נקודה - היא לא סומכת על השחקנים שלה שיסחבו על גבם את התוכנית. נכון, ברשת הביאו קליברים ידועים ומוצלחים שאמורים למשוך קהל, אבל במקום לתת להם לאלתר מציבים אותם בסיטואציות בלתי אפשריות.

פולישוק – עדיין בועטת

פולישוק - עדיין בועטת

בקשת החליטו לשחרר את הפרק הראשון של העונה השלישית של פולישוק ברשת לפני שהוא משודר בטלוויזיה. בעונות הקודמות כתבתי על פולישוק שהיא סאטירה במיטבה ואני שמח לציין שהפרק הראשון של העונה החדשה ממשיך את המסורת הזאת בגאווה.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. moriarty 16 באוגוסט 2008
  הגב

  ישירות לאינטרנט.
  ויפה שעה אחת קודם.

 2. עכבר כחול מדבר 16 באוגוסט 2008
  הגב

  אם אני לא טועה
  זאת להקה שמנגנת פה בתל אביב בשדרות רוטשילד כבר די הרבה זמן. הגימיק שלהם היה שהבובות מנגנות ושרות, ואני מניח שHOT התלהבו מזה. יצא לי לראות רק פרק אחד והוא אכן היה משובח.

 3. ביקורט 16 באוגוסט 2008
  הגב

  לא נראה לי
  שזה יקרה שעה אחת קודם… וגם לא שנה אחת אח”כ.

 4. ביקורט 16 באוגוסט 2008
  הגב

  יכול להיות…
  אני לא שמעתי עליהם לפני התוכנית הזאת.

 5. moriarty 16 באוגוסט 2008
  הגב

  יש לינק?

הגיבו