אבק כוכבים

העונה הנוכחית של כוכב נולד נפתחה בקול ענות חלושה. ניסיתי לצפות בפרק הראשון, אבל הסאונד הנוראי בשילום עם הזיופים גרמו לי לעבור ערוץ . מאז עברו כמה תוכניות ובחלקן אפילו צפיתי. אבל שלא כמו בכל עונה, לא הצלחתי לפתח לעצמי פייבוריט קבוע, וזה לא בגלל שכולם טובים באותה מידה.
 
אולי זה רק אני. אולי היכנשהו באזורים שאני לא מגיע אליהם יושבים עדיין אנשים ומעריצים את השירה ה”אלוהית” של המתמודדים. אולי יש עדיין כאלה שמסוגלים לצחוק כאשר צביקה מחקה את צביקה בפעם המליון ואחד. אולי יש עדיין אנשים שמאמינים שמרגול לא יושבת בבית ומנסה בכוח להמציא שפה חדשה. העונה הזאת אני כבר לא חלק מאותה חבורה.
 
למרות האמור לעיל אי אפשר להתעלם מהפרומואים ה”מדהימים” שצועקים עלינו בכל הפסקת פרסומות – “בשבוע הבא – הפתעה מדהימה שאף אחד לא יכול לצפות לה ושתשנה את כל המשחק” (לא ציטוט מדוייק, אבל זו רוח הדברים), קשה שלא לחטוף סחרחורת מהמסך שרועד כדי שנבין שהולכת להיות רעידת אדמה. ואני תוהה, מהי אותה הפתעה מדהימה? זה יכול להיות גלגל הצלה, זה יכול להיות הדחה משולשת, זה יכול להיות מגוון דברים אבל אני בספק שמדובר במשהו שבאמת יטלטל את העונה. הפרומואים בערוצים השונים עברו כבר מזמן להבטחות שהם לא יכולים לקיים. עד כדי כך הם נואשים.
 
אני מקווה שהעונה הנוכחית של כוכב נולד לא תחשב למוצלחת במיוחד, זה יגרום להם לשקול מחדש את הפורמט ואולי נזכה לחידושים אמיתיים בפעם הבאה (או שהתוכנית תיגנז, אבל זה פחות סביר). אולי זה יגרום להם להבין שכאשר מבטיחים לנו הרים וגבעות ומספקים לנו בורות ועמקים, אנחנו לא באמת יוצאים מרוצים.
 
לסיכום: קיימת מן תחושה עצובה שכוכב נולד ממשיכה רק מכוח האינרציה ושאנשים מסמסים מאותה סיבה בדיוק. אני תוהה כמה עונות זה יוכל להמשיך כך…
 

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. moriarty 26 ביולי 2008
  הגב

  יש לי רעיון לשעשועון חדש –
  כוכב נופל.<br>זורקים את המתמודדים בכוכב נולד ממגדלי עזריאלי, ומנסים ליצור איתם צורות של טטריס.<br>ויפה שעה אחת קודם.

 2. ניני10 26 ביולי 2008
  הגב

  נמאס נמאס נמאס!!!!!!!!!!
  מהתוכנית הזו יא אללה!!!!!!!!!!!

 3. Tali1912 26 ביולי 2008
  הגב

  יש לי תשובות
  * אז נרים כוס יין <br>לחיי חיים בריאים יותר<br>אז נרים כוס יין <br>לחיי חיים אמיתיים יותר<br><br>* ההפתעה שמרעידה את המסך היא, ש…………. ש………….. ש……….<br>שאני מצטרפת לצוות השופטים, או שאני מקבלת גלגל הצלה ומצטרפת לנבחרת "מי היה מאמין" .<br><br>נו איך? הא?

 4. הכוכב נולד 6 26 ביולי 2008
  הגב

  מה שהולך להיות היום בכוכב נולד 6 :
  הפרטים המלאים<br>http://www.tapuz.co.il/Blog/userblog.asp?foldername=starr6<br&gt;

 5. idodo cohen 26 ביולי 2008
  הגב

  טעות מספר אחת שלהם
  שבוודאי משתלמת כלכלית, אבל משלמת באיכות, היא החלטת “עשר הצבעות בכל אמצעי”. בעונה הרביעית, כשכל בן אדם היה יכול להצביע גג 3 פעמים, זה היה די קרוב לדמוקרטיה וסיפק את טעם הקהל בתוצאה.<br><br>שנה שעברה ["5 הצבעות"] סדר ההדחות היה תמוה מכל בחינה ולא ברור. השנה זה עוד יותר גרוע.<br><br>אם הם מוכרים את התוכנית שלהם לפקאצות [הרי אף בן שאני מכיר לא מצביע 10 פעמים, בטח לא למתמודדת] שלא יתפלאו מהתוצאות. גלגל הצלה זה לא מה שיעשה את העונה הזו שלהם פחות מביכה. אז אביב משולם יחזור. אז?<br><br>וישראל ינצח. ממש יופי S:<br><br>היחסית טובים השנה- כרמל אקמל וליבי רן. עדי טובה. חוץ מהם, הטובים עפו.<br>בעונה הקודמת לפחות היה את אדיר אוחיון עד שלב מסויים ואת מארינה עד הסוף S:

 6. ®NuLy® 26 ביולי 2008
  הגב

  “עוד חוזר הניגון”
  כל עונה חדשה של כוכב נולד באות התגובות “הפעם יש חרא מתמודדים, בעונה הקודמת היו כשרונות!”<br><br>זה פשוט מעצבן, אנשים לא יכולים להודות שהם מכורים לכוכב נולד.<br>וכמו שאמרו חכמים ממני, הטבלה לא משקרת, והכוונה היא לטבלת הרייטינג.<br><br>יום טוב לכם =]

 7. עונה מוצלחת! 26 ביולי 2008
  הגב

  העונה הגרועה ביותר היא העונה ה3, וה
  עונה הזאת יש מתמודדים מדהימים, שאתחיל?<br><br>ישראל עם קול שמעולם לא שמעתי כמותו, ליבי עם הביצועים והלחנים שעד עכשיו שמעתי רק בלעז ופתאום יש אחד בארץ, מעיין חג`בי שכל פעם שהיא רק פותחת את הפה (וזה ממש לא משנה באיזה שיר) אני מקבל צמרמורת, בת חן שהיא החמודה עם הכריזמה הנשית שלה שללא ספק יודעת לשיר, אני עוד יכול להמשיך אבל נראה לי מיותר כי כל מבקרי הטלוויזיה בארץ החליטו כנראה להוריד את התכנית.. קשה להם לראות שהיא מצליחה או משהו, אנערף.. בכל מקרה, היא מצליחה. אז זה לא עקרוני. שימשיכו לכתוב.<br><br>יום קסום!

 8. oritr69 26 ביולי 2008
  הגב

  אתמול הם היו באמפי קיסריה עם שלמה א
  ארצי מישהו יודע למה???זה להיום??או לשבוע הבא??????

 9. eloshi 26 ביולי 2008
  הגב

  מסכים בהחלט.

 10. הקו אינו מחובר 26 ביולי 2008
  הגב

  מסכימה….

 11. אהבתית 26 ביולי 2008
  הגב

  קצת קטלת אותם חח
  אני אהבתי את העונה שעברה יותר , אבל העונה הזו בסדר גם.<br>יש דווקא זמרים טובים :עדי אבישי, ליבי, כרמל, בת -חן ,ישראל<br>אני לא סובלת אבל את רותם כץ הזה וגם לא הכי מתלהבת ממעיין חג`בי היא סתמית למדי.

 12. Devils Pet 26 ביולי 2008
  הגב

  כל העונות של כוכב נולד היו נוראיות.
  במיוחד האחרונות, כל פעם אני נגעל מהרדידות והשטחיות של העם שלנו, ונדהם מחדש שאני רואה את טבלאות הרייטיג וכוכב נולד על כל נספחיה (שידורים חוזרים, ספישלים למינהם) מכבת בראש הטבלה.<br>ומה כלכך מיוחד בה? אנשים נשפטים לפי חיצוניות, הביצועים נוראיים ואחרי שתי תוכניות לכל מתמודד נפתח אתר מעריצים ואלפי מעריצות.<br>אבל מיד בתום התוכנית, האתר נסגר, המעריצות מחפשות את הפלקט הבא, ואותו אחד נשכך מהתודעה.<br><br>אני חושב שיש תוכניות הרבה יותר טובות שמגיע להם המקום הזה בפריים טיים (יומיים בשבוע!), ולא ריאליטי רדוד ולא מעניין.

 13. Potato chips1 26 ביולי 2008
  הגב

  מיצתה את עצמה חבל”ז…מקווה שזו
  העונה האחרונה.<br><br>מה לעשות, אנחנו לא מדינה של 300 מליון אזרחים…אין פה מספיק כשרונות בשביל להחזיק 15 עונות..ומסתבר שאין אפילו מספיק בשביל להחזיק 6.<br><br>ילדים בני 22 לא יכולים להיות בכוכב נולד או בכלל בתעשיית הבידור (ואת זה אומרת ילדה בת 22)…נדירים אנשים שבגיל הזה כבר מספיק "מבושלים" כדי ליצור אמנות איכותית ופומבית.<br><br>כל בני ה28 כבר היו בעונות הקודמות וכנראה הבינו שמכוכב נולד לא תבוא הישועה הקרייריסטית, ואלו שעכשיו מגיעים הם כאלו שראו את התכנית כשהיו בני 11-13 והיו צעירים מדי ללכת אז, ולכן היום כשהם כבר נורא גדולים, בני 17, הם הולכים…<br><br>אני חולת ריאליטי- רואה אפילו את הזבל הכי מטומטם,<br>ואני גם זמרת, כך שהופעות שירה של אנשים "אמיתיים" מאוד עושות לי את זה,<br><br>ובכל זאת איכשהו,<br>כוכב נולד איבדה אותי בעונה שעברה…<br>חוץ ממארינה לא היה שם אף אחד ששווה להשחית את זמני בשבילו, ואת העונה הנוכחית הפסקתי לראות כבר בשלבי האודישנים.<br><br>די, נגמר…מקווה שזו תהיה העונה האחרונה. צוות שופטים חדש או פורמט חדש לא יצילו את המצב, רק כשרונות איכותיים באמת. וכאלו כבר לא יבואו לכוכב נולד.

 14. בישי89 26 ביולי 2008
  הגב

  כוכב נולד מעולם לא המריאה….
  כדרכינו הישראלית… כוכב נולד היא עוד דוגמא נוראית לחיקוי זול של ריאליטי אמריקאי טוב.<br>שלא כמו באמריקן איידול שם איכות הסאונד ברמה הרבה יותר גבוהה, מדריכים אדירים ומעולים שכל שבוע עוזרים לזמרים, השופטים נותנים ביקורות ועצות קולעות ויש מבחר הרבה יותר של טאלנטים….<br>כוכב נולד "התברכה" בשופטים ספק חירשים ספק סתם טיפשים שניחנו במחלת הגדלות ואינם מסוגלים באמת לשים ידם על הבעיות בשירה. או שהם "לא התחברו לשיר" או שאהבו את השיר. אין שום ביקורת שמרמזת על הדרכה לזמרים המתחילים… והבנה של איפה בדיוק טעו.<br>מה גם שהזמרים פשוט משעממים. לא בגלל חוסר כישרון אלא יותר בגלל חוסר הדרכה. אף אחד מהזמרים שם לא באמת מבין את החולשות והחוזקות שלו ואין שום הופעה שבה רואים זמר עם כריזמה שלא רק שר אלא גם מופיע.<br><br>הסיבה היחידה שכוכב נולד הראשון נחשב לכזה טוב זה בגלל ההתלהבות הראשונית ממנה והתקווה שאכן תגיע לרמה האמריקאית ולא בהכרח בגלל יותר כישרון של המשתתפים….

 15. DJ FuN 26 ביולי 2008
  הגב

  כוכב נולד נהפך לזוועה
  שלמה ארצי אין עליו!!!!<br><br>המתמודדים הורסים בכללי את השירים המקוריים …

 16. קובי עמר22 26 ביולי 2008
  הגב

  כוכב נולד
  משנה לשנה כוכב נולד נופל. הזמרים הם לא זמרים. הם מקלקלים את הביצועים זה לא יכול להימשך כך. הגיע כבר שיורידו את התוכניות האלו. נמאס לנו כבר תוכניות ריאליטי אין מה לראות בטלוויזיה. כל כך הרבה ערוצים ואין משהו יפה לצפות תתבישו. פעם היה ערוץ אחד והיה מה לצפות.

 17. שלומית הראשלצית 26 ביולי 2008
  הגב

  והתשובה – כן… מיצינו… יאללה..
  יאללה.. מיציתם…<br>לכו הביתה…<br>כבו את האורות והשאלטרים…<br>העונה הנוכחית מרדימה.. אשכרה מרדימה מול הטלויזיה.<br>שום התעוררות. שום התרגשות..<br>בעע<br>לכו הביתה..<br>כבו את האור כשאתם יוצאים..

 18. PianoGirl20 26 ביולי 2008
  הגב

  בגלל זה כל שבוע הם מביאים זמר אחר
  שירים את התוכנית. למה כל שבוע הם עושים ספיישל לזמר אחר? כי הם יודעים שזו הדרך היחידה לגרום לאנשים להמשיך לראות את התוכנית.. אחרת בלי כל הגימיקים שלהם אנשים כבר מזמן היו מפסיקים להסתכל בתוכנית הזאת. אבל מה אכפת לי, לפחות אני אראה מחר את יהודית רביץ המדהימה..

 19. Raining pleasure 26 ביולי 2008
  הגב

  לא קראתי בכלל מה שכתבת וכן – מיצינו

 20. מרשמלו שזוף 26 ביולי 2008
  הגב

  דברים טובים יש להפסיק בשיא
  ובעיניי השיא היתה העונה הראשונה

 21. karolina35 26 ביולי 2008
  הגב

  ישראל
  לדעתי הוא אכזבה גדולה. הבחור מזייף. אי אפשר כבר להתעלם מזה. אפילו המאסטרו אמר לו שיש לו “אי דיוקים”. לדעתי הוא רצה לומר שהאיש פשוט מזייף.<br>מוזר…המראה שלו דומה קצת להראל סקעת. אבל איזה הבדל בקולות<br><br>ואכן, העונה ה- 3 היתה העלובה מכולן.<br>אין ספק.

 22. idodo cohen 26 ביולי 2008
  הגב

  למה מבקרי?
  אני בן אדם מהשורה [גם בלוגרים הם כאלה, למען האמת] וחושב שהעונה יש ירידה איומה ברמה, ולא הייתה עד כה אפילו תוכנית אולפן אחת ברמה מספקת.<br>שנה שעברה [וגם ברביעית, אבל היא תקתקה כמו שעון שוויצרי בניגוד לחמישית. הרמה עלתה מדי שבוע מכל בחינה פרט לגמר] היו כמה מיותרים, אבל היו כמה איכותיים או מעניינים שהיה שווה לחכות לביצוע שלהם. <br><br>ליבי אומנם טוב, אבל יש לו עוד הרבה מה ללמוד. אדיר אוחיון היה עושה הרבה יותר טוב ומדוייק את "רק מה שאת אוהבת".<br><br>בת חן שרה נעים, לא מזייפת. אבל הביצוע שלה ל"היי שקטה" [שהוא לכאורה פסגת היכולות שלה] רק מדגיש כמה אפורה ואיטית היא, בוודאי בהשוואה לריקי גל המצויינת [בזמנה].<br><br>חאג`בי חיננית ועם קול מרשים מאוד [הרבה יותר משל בת חן, ויכול להיות שיותר משל כל שאר הנבחרת בעצם] אבל היא עדיין לא מבינה את השירים שהיא שרה, וזה הופך את זה ללא מרגש בעיניי [בינתיים] בכלל. זמרת כמוה אמורה לכבוש דרך הרגש.<br><br>את ישראל אני לא אוהב, אבל אני מסכים שבכל עונה היו מתלהבים ממנו כי הוא הלחם והחמאה של תוכניות ריאליטי. אני מניח שזה ברור מספיק.<br><br>אני בכלל בעד כרמל, אבל בשיטת ההצבעה הנוכחית אין לה סיכוי. בכל מקרה אני ממשיך לתת לה 10 באינטרנט [ליבי לא צריך אותי]. ולפעמים לעדי.

 23. chingoya 26 ביולי 2008
  הגב

  התשובה היא כן, התוכנית מיצתה את עצ.
  ..מה.<br><br>בכל מקרה, אהבתי את שורת הסיכום ועניין כוח האינרציה.<br><br>זה יכול להימשך רק עוד מספר עונות, אחת או שתיים. אין לנו את אותה כמות הכישרונות שיש באמריקה.

 24. De-Panther 26 ביולי 2008
  הגב

  ענק!! זה יכול להצליח

 25. בום בום בום1 26 ביולי 2008
  הגב

  כל ה-6 עונות הם אכזבה איומה

 26. moriarty 26 ביולי 2008
  הגב

  שרשור?

הגיבו