הבל החנון, שקר היופי

שוב הוזמנתי להקרנה של ערוץ 10, הפעם של תוכנית הריאליטי היפה והחנון והפעם רק לבלוגרים. ההקרנה התבצעה במשרדי הערוץ ולא כללה סלבס וכאלה, רק כמה בלוגרים מסך ענק וכיבוד משמין (היו גם פירות, אבל מי ראה אותם בכלל בין הבורקסים, הפיצוחים והבייגלה).
 
היפה והחנון זו תוכנית שמפגישה בין שאפות מלאות יופי וחסרות ידע לבין חנונים מלאים ידע ובקשר ליופי… אפשר לומר שאופי יש להם. במהלך התוכנית כל זוג (יפה וחנון) נאלצים לעבור מבחנים שונים. היפה נבחנת בחומרים שאמורים לשקף ידע ואילו החנון נבחן בתכנים חברתיים שונים.
 
אין לי הרבה מה לומר בקשר לליהוק של החנונים והיפות. ערוץ 10 הצליח למצוא בדיוק את האנשים המתאימים לתוכנית, הבנות מוצגות בצורה כל כך מטופשת שלרגע העזתי לחשוב שהכריחו אותן להתנהג כך, מצד שני כששומעים את ה”ווידויים שלהם למצלמה” מבינים שהן באמת חסרות הבנה בנושאים בסיסיים. החנונים, חסרי היכולות החברתיות, הוכיחו שיש כל כך הרבה סוגים של אימפוטנציה חברתית שהתוכנית יכולה להתבסס על תיאורי התחביבים שלהם לבדם ועדיין להיות מעניינת.
 
פיני טבגר (מקווה שלא עיוותתי את השם), נחי מהסדרה השיר שלנו, לוהק כמנחה. על הנייר הליהוק נראה מדוייק, הוא משחק אותה דוגמן אבל מצד שני כולם רואים שהוא חנון בנשמה. עם זאת בתור מנחה הוא לא ממש מוצא את עצמו. לרגעים נראה כאילו הוא מנסה להיות גבר גבר וברגעים אחרים הוא מדבר כאחד האדם. כמעט כל החלקים שהציגו אותו נראו כתלושים מהזרימה הטבעית של התוכנית. אני מקווה בשבילו ובשביל התוכנית שזו רק התרגשות של התחלה ושהוא ישתפר בהמשך.
 
למרות שמדובר בתוכנית ריאליטי, התוכנית מצחיקה עד דמעות. האומללות של החנונים והיפות כאשר הם נאלצים להוכיח את בורותם באזורים בהם לא התנסו לפני כן יוצרת לא מעט קטעים קומיים. עם זאת, הובטח לנו שיהיה גם קטעים מרגשים ביותר ויש גם שמועות על זוג שיצאו מהתוכנית מאוהבים באמת.
 
לסיכום: ע”פ הפרק הראשון, נראה שמדובר בייבוא מוצלח של התוכנית מחו”ל. למרות המעידות של פיני התוכנית זורמת, מצחיקה ויכולה בקלות לגרום להתמכרות. אני, בכל אופן, ממתין בקוצר רוח לפרק הבא.
(ערוץ 10, יום רביעי 21:00)

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. yatusha 21 ביולי 2008
  הגב

  המממ
  פוסט שלם והוא לא אומר יותר מדי חוצמיזה שאתה בלוגר מגניב שמוזמן לבכורות…<br><br>קשה לי לקרוא לזה "ביקורת" הגירסא האמריקאית ממכרת… נקווה שהישראלית לא תרד לרמות סליזיות כהרגלה

 2. moriarty 21 ביולי 2008
  הגב

  יש לי בעיה עם התוכנית
  לא ראיתי אותה, ולא ראיתי את הגירסה האמריקאית, למעט תכנית הסיום שלה. <br>בתכנית הסיום החנונים הפכו להיות גברים, שינו לבוש, תסרוקת, גישה, פיתחו ביטחון עצמי והפכו להיות גברים נאים לפי מיטב המסורת ההוליוודית.<br>אז מה הבעיה? <br>הבעיה היא לחשוב שיש משהו שגוי בהתנהגות החנונים עד היום. החנונים נבחרו מלכתחילה לפי שני קריטריונים: <br>1. קריטריון של פוטנציאל להפוך לגבר גבר (כלומר חבר`ה שנראים טוב, אבל עם שער עשוי לא נכון, בגדים חנוניים, יציבה לא נכונה, התנהגות ביישנית ומשקפיים).<br>2. חוסר ידע בתרבות הפופ, כדי שהתכנית תצליח להראות את הנחיתות של החנונים לעומת הבחורות.<br><br>הבחורות, לעומת זאת, לא עוברות מהפך, ולא לומדות לתואר כדי להגיע לסוף התכנית. הן נשארות אותו דבר, וזה פשוט מדכא ומתנשא.<br><br>לגבי המילה שאפות – עבר זמנה בטל קורבנה. <br>ויפה שעה אחת קודם.

 3. moriarty 21 ביולי 2008
  הגב

  פגעת בנקודה!!
  צריך ריאליטי של לימודים! עשרים מתמודדים על התואר מצטיין דיקאן בבית הספר למשפטים! הזוכה יקבל התמחות יוקרתית, שבה הוא יצלם מסמכים יוקרתיים במשך עשרות שעות יוקרתיות בשבוע.<br><br>ויפה שעה אחת קודם.

 4. mahudi 21 ביולי 2008
  הגב

  זריז וחד

 5. לי 21 ביולי 2008
  הגב

  היפה והחנון

 6. עכבר כחול מדבר 21 ביולי 2008
  הגב

  נראה לי קצת חשוד שיצא זוג העונה
  בגלל שזה כבר קרה בגרסה האמריקאית.<br><br>חוץ מזה שחשוב לציין שהלבוש של הגברים מוקצן מידי.<br><br>אה, וחשוב לציין שחלק מהבנות שם ממש לא יפות, וניכר שהדגש היה על הטיפשות של הבנות ולא על המראה שלהן. דוגמה טובה לכך היא הבחורה עם השיער המחומצן שנראית כמו פוקימון בלונדיני.

 7. ביקורט 21 ביולי 2008
  הגב

  גם התגובה שלך לא מוסיפה הרבה
  קשה לדון עונה שלמה ע”פ פרק אחד ובמיוחד כאשר התוכן צפוי יחסית וכאשר היחסים האמיתיים בין המתמודדים עוד לא עלו על פני השטח.<br><br>אני לא מאמין שבמקרה הזה תהיה יותר מדי סליזיות. אמנם המתמודדים מוצגים באור מגוחך אבל זה חלק מהעניין בתוכנית – השינוי שהם מעוניינים לעבור.

 8. ביקורט 21 ביולי 2008
  הגב

  ההבדל הוא עמוק יותר
  הבנות מגיעות מלאות בטחון עצמי ובד”כ אינן מעוניינות להשתנות, הגברים לעומת זאת מגיעים במטרה להשתנות. אני לא חושב שזו התוכנית שמעודדת את המצב אלא המצב עצמו שמעודד את התוכנית.<br><br>יש לציין גם שמהפך חברתי הוא הרבה יותר נוח להיות מוצג על מסך טלוויזיה מאשר מהפך מנטלי. כמו שאמרת כל מה שהגברים צריכים לעשות הוא לשנות תסרוקת להתלבש יפה ופתאום הם נראים כ"אחד האדם". הבנות לעומת זאת באמת צריכות לשבת על התחת וללמוד אם הן רוצות להבין מאיפה זורחת השמש.

 9. moriarty 21 ביולי 2008
  הגב

  שיט, טעות בשרשור.

הגיבו