פדופילים לא שורדים

המוזיקה לא משהו
זהו, החלטתי להוציא את הדבר הרע שיש לי להגיד על הישרדות כבר בהתחלה. המוזיקה ממש לא משהו, לא מושכת, לא הישרדותית ואפילו די מרדימה. עד עכשיו אני תוהה מדוע לא שמרו על המוזיקה המקורית של התוכנית האמריקאית. אם כבר משקיעים וקונים פורמט מוכר, צריך לשפר אותו או לדבוק בו, לא להרוס אותו.
 
לשמחתי, בכל אספקט אחר מלבד המוזיקה מאוד נהניתי מהתוכנית. היא שמרה על הקו המנחה של התוכנית המקורית עם שינויים קלים שיכולים רק להוסיף. גיא זוארץ הוא בחירה נכונה. הוא צעיר, אתלטי, רהוט באופן יחסי והוא יודע להשיט סירת מרוץ. אני מאמין שברגע שיירגע מעט הוא יוכל לתרום לאוירה של התוכנית ולהפוך לחלק בלתי נפרד ממנה בדיוק כמו גף בסדרה המקורית.
 
היה משהו מקסים בלצפות בתמונות הכל כך מוכרות של הישרדות עם נגיעות של ישראל פה ושם. המפיקים בחרו בחוכמה כשנתנו לאופי הישראלי להתפרץ כבר בדק הראשונות. אנחנו, הצופים, זכינו לראות אנשים מטביעים אחד את השני, מנופפים במצטות ומייצגים את כל מה אנחנו שונאים ואוהבים בעצמנו בו זמנית. אנחנו לא מתפשרים, אוהבים לנצח, אבל גם לא ממש יודעים לשים לעצמנו גבולות.אבל הרגע שבו באמת חשתי את הישראליות היה כאשר אחת הבחורות שעלו לאי שאלה "איפה קוריצה". התמוגגתי.
 
הקאסט עצמו מורכב מפנים יפות בגילאים שונים. אני חייב לומר שקצת כעסתי עליהם בגלל שבחרו להדיח דווקא את היחידה שלא עמדה בקריטריון שלעיל, אבל אני מבין את השיקולים שלהם. אני הייתי מדיח מישהו אחר. בהישרדות המקורית הקאסט הורכב בד"כ מכל מיני אנשים ללא קשר לחזות שלהם, ואני מקווה שהישרדות הישראלית תלך באותו ראש בעונות הבאות (אם תהיינה).
 
יש עוד דבר אחד שהכעיס אותי בקשר להישרדות, אבל האשמה היא לא במפיקים, גם לא בקאסט ואפילו לא בערוץ 10 עצמו. האשמה היא בצופים.... רק 14.9 אחוזי צפייה? חבל...
(ערוץ 10, יום שבת 21:00)
 
ריאליטי הפדופילים
ערוץ 10 הגיבורים לקחו רעיון של רשת אמריקאית ויצאו להילחם בעוולות החברה המודרנית. הם שתלו נשים בוגרות שהתחזו לילדות בנות 13 בצאטים וקיבלו הצעות מגונות מגברים שונים. הגברים הגיעו לבית מלא מצלמות וערוץ 10 חשף אותם לעיני כל. 3 קריאות הידד לערוץ 10… האמנם?
אני מאמין שיש לכל גוף במדינה הזאת תפקיד ברור. המשטרה היא זו שצריכה להניח מלכודות, לפתות סוטים למיניהם ולעצור אותם. עם כל הכבוד לערוץ 10, חשיפת פני הנאשמים בפריים טיים לא מוסיפה להם כבוד.
 
במדינת ישראל כל אדם הוא חף מפשע עד שהוכחה אשמתו. לצערנו לתקשורת יש נטייה להדביק תוויות לאנשים עוד לפני ששופטים קבעו את דינם. אותם אנשים עלולים לצאת זכאים ועדיין לסבול מתדמית של פדופילים למשך כל חייהם. אבל נניח את החיים שלהם בצד. מה עם המשפחות שלהם?
אתם יכולים לתאר לעצמכם כיצד מרגיש ילד שאביו הופיע בטלוויזיה כסוטה מין? כיצד יתייחסו אליו החברים שלו? אתם יכולים לתאר לעצמכם כיצד מרגישה אישה שבעלה הופיע בטלוויזיה כפדופיל?
 
ערוץ 10 יכול היה להתמודד עם הבעיה במספר דרכים החל מטשטוש פניהם של החשודים וכלה בהבאת שחקנים שימלאו את מקומם בשחזור האירוע. את ההחלטה אם לחשוף את פניהם ברבים היה צריך הערוץ להשאיר לבית המשפט.
(ערוץ 10, כל יום בזמן החדשות)
 
בקטנה
יש תוכנית מערכונים קטנה וממזרית שעלתה לאוויר בשבוע שעבר בלי יותר מדי פרומואים. הפעם הראשונה ששמעתי עליה היה דווקא בבלוג של עידן אלתרמן, אח"כ ערוץ 10 שלחו לי דיסק עם המערכונים מראש (שלצערי לא הספקתי לראות), בסופו של דבר ראיתי אותה כשהיא שודרה מיד לאחר הישרדות. לתוכנית קוראים "לא לפני הילדים" ונכון לתוכנית הראשונה, היא מספקת את הסחורה ואפילו יותר.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. עופרר43 22 בדצמבר 2007
  הגב

  המשטרה לא צריכה לשים מלכודות
  במלכודות נופלים גם אנשים תמימים . המשטרה צריכה ללכוד את העבריינים ולא תמימים

 2. ליאור המקורית8 22 בדצמבר 2007
  הגב

  למה לא? מי שמשחק ברותחין
  צריך לדעת שהכויה בדרך. כל הכבוד לערוץ 10 . משטרה? מה זה? איפה יש?

 3. ביקורט 22 בדצמבר 2007
  הגב

  המשטרה צריכה להציב מלכודות
  ולבדוק מי נפל בהן לפני שמאשימים אותו בהאשמות חמורות ובטח ובטח שלא להוקיע אותו בפני כל לפני שנערך משפט. אין דרך לתפוס פושעים ולהרשיע אותם מבלי להציב להם מלכודת.

 4. ביקורט 22 בדצמבר 2007
  הגב

  איפה המשטרה?
  זו כבר בעיה אחרת. אבל את ערוץ 10 אף אחד לא הסמיך לשמש תליין וזו הבעיה העיקרית שלי.

הגיבו