סוף עונת הכוכבים

לרגל הגמר הגדול של כוכב נולד ולרגל המחלה שריתקה אותי לביתי למשך 3 ימים, החלטתי להשתמש סוף סוף ב-30 הימים של הVOD שנותרו לי ולעשות מרתון כוכב נולד. צפיתי לי בכל העונה הראשונה מההתחלה וגיליתי עולם אחר.
 
שלושה דברים שנעלמו מאז העונה הראשונה
1. התמימות. ככל שהתקדמה העונה הראשונה, מספר ההצבעות הלך וגבר ואיתו גם תדהמתם של המתמודדים.
2. המשחק. מעבר לתחרות השירה הסטנדרטית, נאלצו המתמודדים להפגין ידע בזמר העברי. זוכרים את התוכנית “לא נפסיק לשיר”? משם הכל התחיל.
3. האנרגיה. לצפות בתוכנית של העונה הראשונה זה כמו לצפות בפצצת אנרגיה. השירים כמעט תמיד שמחים, קצביים ומלאי כיף. האנרגיה הזאת חזרה לזמן קצר בעונה הרביעית אך נעלמה שוב בחמישית.
 
שלושה דברים שנוספו מאז העונה הראשונה
1. העמדות. בעונה הראשונה כל מתמודד פשוט עמד על הבמה ושר כאשר שניים מהמתמודדים האחרים מלווים אותו. בעונות האחרונות החלו להשקיע גם בהגשה. היכן המתמודדים יעמדו/ישבו, כיצד הם ישירו, האם הם ינגנו וכו`.
2. הסיפורים. כבר בעונה השניה נחשפנו לסיפור קורע הלב של חנה גור ובעיית השיניים ובעונות הבאות כבר ידענו לאיזה מתמודד יש מוות במשפחה ואיזה מהם ברח מהצבא. הם כבר לא היו סתם מתמודדים, החיים שלהם נפרשו לפנינו.
3. השופטים. בעונה הראשונה הקהל הוא זה שקבע מההתחלה וכמעט עד הסוף (לזוג שופטים שכמעט ולא ראינו במהלך העונה ניתנה כמות מכובדת של נקודות להעניק למתמודדים בגמר). בעונה האחרונה השופטים קיבלו עוד ועוד כוח, החל מחסינויות וכלה ב-25 אחוזים מהתוצאה הסופית.
 
אני לא טוען שהתוכנית מתדרדרת, אבל היא בהחלט מנסה להיות יותר ויותר כמו אמריקן איידול ופחות כמו הכוכב הנולד שהיא. כשצפיתי בעונה הראשונה הרגשתי צורך עז לקום, לשיר ולרקוד ביחד עם המתמודדים בכל פעם שהם זיהו את השיר המסתתר, וזה מה שבאמת חסר בעונות האחרונות.
 
ולסיום, שני דברים חביבים שגיליתי כשצפיתי בעונה הראשונה:
1. עד לאמצע העונה הם היו בטוחים שהולכים להתמודד 4 אנשים בגמר וצביקה הדר הכריז על כך בכל הזדמנות. גם אז הם נהגו לשנות שיטות מהיום להיום.
2. בגמר הגדול, כאשר נשאלו סלבריטיז שונים את מי הם היו רוצים לראות מנצח, ענה יהודה לוי (בן זוגה הנוכחי של נינט)  – “שירי, רק שירי”.
 

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

8 Comments

 1. siv30 1 בספטמבר 2007
  הגב

  חחח כן, רק שירי
  עכשיו תאר לך שמתוך השלל הזה יבחרו כוכב לייצג אותנו בארוויזיון? שתי תחרויות שקצרה היריעה כאן לתאר את התחושות שלי לגביהן. לפחות בעונה הזו היו כמה זמרים טובים

 2. ביקורט 1 בספטמבר 2007
  הגב

  לא מסוגל לצפות בסידרה הזאת
  אני שונא סדרות בלי מטרה שכל הכוונה שלהם היא למתוח אותך עוד ועוד מבלי לספק תשובות מניחות את הדעת. העובדה שעד אמצע העונה השניה לא ידעתי מי הם האחרים ומה זו המפלצת ולמרות זאת הם מעזים להוסיף תעלומות כמו המספרים, גרמה לי להניח לסידרה להמשיך מבלי שאצפה בה. <br>למרות הכל הבטתי בפרק מהעונה השלישית ולא ראיתי מפלצת, לא ראיתי מספרים וכן ראיתי הרבה אחרים… אז יכול להיות שהם החליטו לפתור חלק מהתעלומות אבל מבחינתי זה מעט מדי ומאוחר מדי.

 3. עכבר כחול מדבר 1 בספטמבר 2007
  הגב

  אוי, רצתי מהר מידי בקריאה…
  דילגתי על זה שאתה חולה…<br><br>ובכל זאת – יש מרתונים הרבה יותר טובים שאתה יכול לעשות. אבודים למשל.

 4. ביקורט 1 בספטמבר 2007
  הגב

  כלומר
  לקח להם 3 עונות כדי לפתור תעלומה שהוצגה בעונה הראשונה. שלא לדבר על זה שיש עדיין תעלומה מהעונה הראשונה שלא נפתרה. התחושה שלי לגבי סדרות כמו “אבודים” ו “נמלטים” היא שהן בכוח מנסות לשמור אותי במתח ושאין לי רגע אחד של שקט ושלווה בהן. אני לא אוהב את זה. <br>מבחינתי תנו לי סדרות שבהן כל פרק הוא סיפור בפני עצמו עם איזושהי עלילת רקע שמתקדמת רק בפרקים מסויימים. סדרות כמו סמולוויל או מכושפות. אבל נראה שזה רק אני כי רוב האנשים שאני מכיר דווקא צמודים לסדרות האלה.

 5. ביקורט 1 בספטמבר 2007
  הגב

  אני לא מעריך במיוחד את האירוויזיון
  במיוחד לאחרונה כאשר מספר המדינות שם הוכפל. בכל אופן, שתי התחרויות דווקא מאוד מתאימות אחד לשניה ואני חושב שההחלטה דווקא נכונה. ראי לאיזה מקום הגיעה שירי מיימון. אני מאמין שזמר שנבחר ע”י הקהל הישראלי (יג”ב בנות 14 מתלהבות) יקלע בדיוק לטעמם של האירופאים ואולי יקטין מעט את השפעת הפוליטיקה על התחרות.

 6. ביקורט 1 בספטמבר 2007
  הגב

  כשאה מרותק למיטה
  ויש לך גישה רק לשלט, זה הופך להיות הדבר היחיד שמשאיר אותך שפוי….

 7. עכבר כחול מדבר 1 בספטמבר 2007
  הגב

  וואו! מרתון של כוכב נולד!
  זה נשמע כמו דבר מיותר מאוד, לא?

 8. עכבר כחול מדבר 1 בספטמבר 2007
  הגב

  תעלומת המספרים נפתרה בסוף העונה השנ
  יה, ותעלומת האחרים נפתרה במהלך העונה השלישית.<br><br>המפלצת הופיעה המון פעמים, אבל אנחנו עדיין לא יודעים מה הקטע שלה.<br><br>העונה הרביעית מתחילה בפברואר, אני מציע לך לראות את שלושת העונות עד אז. אבודים זאת באמת סדרה שלא כדאי לפספס.<br><br><br>אגב, אם יש משהו שכדאי לפספס, זה כוכב נולד:-P

הגיבו