הפוסט הגדול הבא

יש סרטון וידאו חביב, שמאז שראיתי אותו ברשת אני שומר אותו אצלי במועדפים
 
זו היתה ההכרות הראשונה שלי עם התוכנית americas got talent. מאז צפיתי בהמון קטעים נבחרים ברשת ונהניתי מכל אחד ואחד מהם. זו הסיבה שהתלהבתי כל כך כששמעתי שחנוך רוזן מלהק אנשים בעלי כישרון על מנת לביים את אותה תוכנית בישראל.
 
הדבר הגדול הבא יכולה להיות מוצלחת במיוחד. היא חפה מכל תסמיני הכוכב נולד לדורותיו: משיכת הזמן הבלתי נסבלת, שיפוט מלווה בהערות לא קשורות, שידור חי ולכן נמרח, צביקה הדר וכו. עם זאת היא סובלת משלל תסמינים משל עצמה: נועה תשבי, חוסר אמינות וציפיות גבוהות.
 
נועה תשבי, אמורה להיות מנחה ובעצם לשמש כצינור לכל התוכן השיווקי שקיים בתוכנית. אין ספק שזקוקים לה על מנת להרוויח כסף, אך מבחינת תוכן, היא מהווה את החלק הכי מיותר בתוכנית, ועושה זאת בחוסר כישרון בולט. ראיתי את נועה תשבי משחקת בכמה מקרים, לפעמים היא טובה יותר לפעמים היא טובה פחות, הפעם היא היתה פשוט גרועה.
 
לאורך כל התוכנית חשתי שהיו מקרים בהם תגובות הקהל נראו לא אמינות במיוחד, אבל המקרה הכי בולט הוא המקרה של הילדה ששרה את “שיר למעלות”. היתה תחושה חזקה מאוד של בימוי התגובות והשיפוט. הילדה (הקטנה יש לציין) שרה חביב אבל לא בצורה יוצאת מן הכלל ולמרות זאת השופטים התרגשו עד דמעות והעבירו אותה ללא כל עוררין תוך שהם שופכים עליה קיטונות של סוכר (מה שלא עזר והיא התחילה לבכות). אני חושש שבמקרה הזה, ואולי גם האחרים, התערב שיקולו של הבמאי שרצה שגם אצלנו תהיה זמרת זעירה ומדהימה כמו זו שבסרטון למעלה, רק שבמקום למצוא אחת, הוא בחר להמציא אחת… זה פשוט לא עובד. אם רוצים שהתוכנית הזאת תצליח, השופטים צריכים להיות אמינים, קונקרטיים וחביבים כמו שראינו שהם יודעים להיות
 
הבעיה העיקרית של הדבר הגדול הבא, היא שמעליה תמיד תהיה התוכנית האמריקאית. בעוד כוכב נולד מצליחה בצורה כלשהי להתחמק (גם אם לא לגמרי) מהשוואות עם אחותה הגדולה אמריקן איידול, לדבר הגדול הבא אין את הפריבילגיה הזאת. לצערנו באמריקה יש הרבה יותר אנשים ומכאן הרבה יותר כשרונות והרבה יותר מבחר שממנו ניתן לערוך תוכנית טובה. אצלנו זה תמיד יהיה “פחות טוב”.
 
למרות כל האמור כאן ואולי בגלל, אני מצפה מהתוכנית הזאת לגדולות. כבר בתוכנית הראשונה הופתעתי לטובה מהרצינות שבה לוקחים המתמודדים והשופטים את תפקידם. למרות שידעתי שמדובר בפורמט שנלקח מהתוכנית האמריקאית, האמנתי שבהתאם למקרים עברו גם הפעם ישנו אותו ללא הכר ויהרסו בו כל חלקה טובה. אני שמח להודות שטעיתי. אפילו ליהוק השופטים דומה בהרכבו למקור (קצר הרוח, הבחורה היפה והאינטיליגנטית והמבוגר טוב הלב).
 
אני מצפה בקוצר רוח לתוכנית השניה, ואתם?

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. siv30 30 ביוני 2007
  הגב

  לא צפיתי
  אבל שתדע ששמעתי תגובות נלהבות ביותר בקשר לילדה הזו שאתה מדבר עליה. לא רק נלהבות אלא גם נשפכות ומהללות. כך שאני מניחה שהבמאי לא טעה בבחירה שלו וקלע לדעת הציבור.

 2. wranger 30 ביוני 2007
  הגב

  עם כל הכבוד לביאנקה, ויש כבוד
  אני חשבתי שזה היה מחריד, רדוד, צעקני וקצת כמו תאונת רכבת – אתה לא רוצה להוריד את העיניים, אבל אתה לא יכול להפסיק להסתכל. מוטי רייף קצר רוח מדי, יעל בר זוהר מתוקה מדי, ויהורם גאון יותר מדי דודה, ונועה תשבי יותר מדי מדברת.<br>וכן, גם לי נראה שהקטע עם יובל גולן, הילדה ששרה לאבא שלה, היה מפתיע בדמיונו לביאנקה המד-הי-מה שבסרטון הזה (גם אצלי הוא במועדפים. אחד הטובים. בהחלט).<br>בקיצור, אני לא מצפה לתוכנית השניה. ממש לא.

 3. לוולה [: 30 ביוני 2007
  הגב

  מדהיםםם
  היא שרה כמו ילדה גדולה<br>יש לה קול מדהיםםםםםם !!<br>

 4. wranger 30 ביוני 2007
  הגב

  *לסבא שלה

 5. ביקורט 30 ביוני 2007
  הגב

  מנסיון שלי
  לציבור יש נטייה להסכים עם ברי סמכא. משמע, אם שופטים שהם כביכול מוסמכים ומבינים, יאמרו כולם שילדה מסויימת היא עילוי, רוב הציבור יסכים עם דעתם וזה יהפוך לדעת הרוב.<br>ניתן לראות את הנושא בניסוי של מילגרם שבו בעקבות הוראות מגבוה נתנו הסטודנטים מכות חשמל בעוצמה גבוהה לנבדקים למרות שחששו שזה עלול לפגוע בהם (מכות החשמל היו פיקטיביות, אבל הסטודנטים לא ידעו זאת).<br>בכוכב נולד לא רואים את זה בא לידי ביטוי דווקא בגלל הויכוחים הרבים בין השופטים.<br><br>מצד שני, יכול להיות שהיא עילוי ורק אני וחברי לא רואים את זה…

 6. ביקורט 30 ביוני 2007
  הגב

  אני דווקא מצפה מהסיבה הפשוטה
  שתוכניות נוטות להשתפר או להפוך לגרועות יותר עם הזמן. אף תוכנית לא נשארת באותה רמה לאורך זמן. אני מקווה שהתוכנית תשתפר ושסוף סוף תהיה לנו העתקה ראויה בארץ.

הגיבו