של מי הפוסט הזה בכלל?

כמה פעמים צחקתם מהשנינויות של אנשי מועדון לילה? כמה פעמים נדהמתם ממהירות המחשבה של ליאור שליין? כמה פעמים תהיתם איך זה שכל האורחים, בשאלון המורחב של יאיר לפיד, מצליחים למצוא תשובות שנונות במחשבה של רגע?
 
אז זהו, שהם לא עושים את זה בהתראה של רגע. כולם כולל כולם מקבלים את השאלות מראש ונותנים להם זמן להכין תשובות שיפילו אתכם מהכיסא. עידן אלתרמן כתב בבלוג שלו:
לפני כחודשיים השתתפתי בשאלון המורחב של יאיר לפיד. פגשתי חבר ברחוב לאחר כמה ימים. הוא פירגן לפאנצים שלי בראיון. אמרתי לו תודה, ושעבדתי על הפאנצים האלה יומיים רצופים. הוא הופתע, היה בטוח שזה מאולתר. “השתגעת?”, אמרתי, “אף אחד לא מעז לאלתר תשובות מצחיקות בשידור חי. לכן כולם מקבלים את השאלות מראש”.
יש רק תוכנית אחת שמבוססת כולה על אילתורים. התוכנית אינה בשידור חי (בכל זאת, אנחנו רוצים להנות מלצפות בה) והיא נערכת כך שאנחנו רואים את האילתורים המצחיקים ביותר שנוצרו ממוחם הקודח של משתתפיה. אני מדבר כמובן על “של מי השורה הזאת”.
 
משחקי האילתורים שאנו רואים בתוכנית נערכים באופן קבוע על הבמות ברחבי הארץ ובבתי ספר למשחק. הבדיחות שרצות שם הן פחות מצחיקות בד”כ. אף אחד לא יושב שם שעתיים על פאנצ` קורע לסיום. לא תמצאו שם כותבים בשכר שמכינים לטאלנטים את הבדיחות. זו בעצם הצורה הטהורה ביותר של הומור שקיימת על מסך הטלוויזיה.
 
אז עם כל הכשרון של החברה ממשחק מכור, עם כל ההומור של המטורפים ממועדון לילה ועם כל הכבוד שמקבלים ממני כל הטאלנטים בתוכניות ההומור הטלוויזיוניות, רק תוכנית אחת באמת זכאית לקבל בונוס של 3 נקודות על האומץ שלה.
 
אם נתחשב בעובדה שרוב הבדיחות שם פחות מצחיקות ושהן מכוונות למכנה משותף נמוך יחסית, הסכום הכללי מגיע ל 11 בסולם הביקור”ט. כן, מה לעשות, בתור בוגר חוג דרמה עם מורה שאהב אלתורים, אני משוחד…

פוסטים קשורים

הכל הולך אבל לא רץ

הכל הולך אבל לא רץ

"הכל הולך" מצליחה ונופלת באותה נקודה - היא לא סומכת על השחקנים שלה שיסחבו על גבם את התוכנית. נכון, ברשת הביאו קליברים ידועים ומוצלחים שאמורים למשוך קהל, אבל במקום לתת להם לאלתר מציבים אותם בסיטואציות בלתי אפשריות.

פולישוק – עדיין בועטת

פולישוק - עדיין בועטת

בקשת החליטו לשחרר את הפרק הראשון של העונה השלישית של פולישוק ברשת לפני שהוא משודר בטלוויזיה. בעונות הקודמות כתבתי על פולישוק שהיא סאטירה במיטבה ואני שמח לציין שהפרק הראשון של העונה החדשה ממשיך את המסורת הזאת בגאווה.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. התמ-ים 10 במרץ 2007
  הגב

  אם אני לא טועה,
  גם ב”של מי השורה הזאת”, לא הכל מאולתר. יש כמה נושאים שהם מקבלים מראש.<br><br>כשאני חושב מה אני מעדיף, תוכנית אלתורים מוחלטים ולא תמיד מצחיקים, או משהו שנראה כמו אלתור, מצחיק מאוד, אבל כתוב מראש – אני מעדיף את האופציה השניה.<br><br>גם יתוש ראש המיתולוגית היתה כתובה מראש.<br><br>כמובן שאני מעדיף שהשחקנים יכתבו לעצמם את הפאנצים ולא יקבלו פאנצים מוכנים (כמו ב"משחק מכור").<br><br>

 2. עכבר כחול מדבר 10 במרץ 2007
  הגב

  אני לומד תאטרון
  ואני יודע לזהות אילתור אמיתי כשאני רואה אחד כזה. אני חושב שרוב האנשים לא יודעים להעריך את הטוהר שבהומור הזה. את הגאוניות שדרושה לשחקן על מנת שהקטע המאולתר שלו יצליח. וכן, ברוב המקרים הקטע המאולתר מצליח להצחיק רק בקושי.<br><br>ובנוגע לבלוג של עידן אלתרמן – אני קורא שם, והוא בלוג איכותי בדרך כלל. מומלץ בהחלט.

 3. ביקורט 10 במרץ 2007
  הגב

  אלתרמן טוען שהכל מאולתר במקום
  חוץ מהקטע של השירים שבו מרגע שנבחר הנושא נותנים להם כמה דק` ליצור שיר ואז מצלמים.

 4. ביקורט 10 במרץ 2007
  הגב

  גם אני התנסיתי פה ושם באלתורים
  ואני יותר ממעריך את היכולת שלהם להפיק מעצמם איכות שכזו ברגע. אני מאמין שאם נשים את רוב האנשים בסביבה מסויימת וננחית עליהם תפקיד הם יאבדו את עצמם לדעת (או לכל הפחות יסתכלו על הבמאי ויגידו לו “אתה בסרטים אחי”).<br>והבלוג של אלתרמן אכן מומלץ. נמצא בRSS שלי מהיום שבו הוא הוקם. נחמד לראות סלבריט שבאמת כותב את הטקסטים שלו בלי שמישהו צריך להכריח אותו לכתוב אותם ובלי שיקבל תמורה כספית מזה.

 5. עכבר כחול מדבר 10 במרץ 2007
  הגב

  מה שגורם לי לתהות
  אם יכול להיות שיש בבלוגספירה עוד כמה סלבס שכותבים בלוג אישי וסודי, תחת שם בדוי.

 6. noam772 10 במרץ 2007
  הגב

  נועם
  לא לשכוח את האוזניות שבו יש אדם לוחש לבדרן באוזן את הליין פאנש

הגיבו