נולד לרקוד – גמר מלא אור

כמו כל גמר של “משהו” נולד, גם הפעם הפקיעו את כל יום השידורים לברבורים אודות הנושא. למזלי את רוב היום ביליתי בעבודה אז נתקלתי במסחור המוגזם רק בתוכנית שלפני החדשות וראיתי את יומו העמוס של צביקה הדר שנזקק למסוק על מנת להגיע בזמן לשידור החי (שעה לפני הזמן לפחות).

כשצביקה הציג את סדרת הריקודים שעומדת להיות הרגשתי מיואש. הבנתי שאני אצטרך לצפות בכל רקדן רוקד 3 ריקודים וסולו לפני שאדע מי הזוכה. לשמחתי צביקה הצליח לתבל את ההנחיה בבדיחות שבניגוד לבדיחות שלו בשאר העונה, היו קולעות ואפילו הצחיקו. כך גיחכתי כאשר הוא ירד על עידו החתן תדמור ועל מיכל BIGTIME אמדורסקי. אחד הרעיונות היותר נחמדים היה “ריקוד הפרסומות”, הצפיה בכל הקהל מניע את ידיו באחידות לפי הקצב גרמה לי להצטרף אליהם מהבית ולבני ביתי לחשוב שנית על השלכתי לרחוב.

קטעי המעבר היו נחמדים אך לא יותר. ראינו כאלה כבר בכוכב נולד ולא היה שם שום חידוש. לא היה הפעם ראש עיר שהתחייב לעשות דברים מוזרים אם המועמד שלו יזכה. לא היתה הפתעה בכמות המעריצים שנאספו בכל מקום שהלכו הרקדנים הנולדים ובכלל היתה תחושה שהתרגלנו כבר לגל ההערצה של הכוכבים הנולדים.

רוב הריקודים היו יפים אבל לא מדהימים. ההנפות השונות היו קשות יותר מההנפות שהתרגלנו לראות וניכר שהיתה השקעה רבה יותר בתוכנית הזו, אך גם לזה ציפינו מאחר ומדובר בגמר ולא בתוכנית רגילה.
בדיוק שכבר חשבתי שלא אזכה להפתעות ותכננתי לכתוב קטילה קלה לגבי השעמום המצטבר, הצליחו הרקדנים להפתיע אותי עם ריקוד מיטה. אמנם הריקוד לא היה מדהים ולא כלל אלמנטים קשים במיוחד, אבל הוא היה שונה וזה שווה המון. הריקוד של רוני ומאיה, לעומתו, היה ריקוד שניכר שלא הושקעה בו הרבה עבודה. התיאום ביניהן היה זוועתי והיה עדיף אם לא היה (אי אפשר בלי משהו רע לכתוב עליו).

ההחלטה לבצע את כל הריקודים מבלי לקבל ביקורת מצד השופטים היתה רעה לדעתי. עד כמה שהשופטים מעולים זה קשה מאוד לתת ביקורת בונה ל 3 ריקודים שונים ביחד. עם זאת כאשר מיכל אמדורסקי , ולאחריה, דוד דביר קטלו את שי פרטוש על חוסר הטכניקה שלו נדהמתי לגלות שבניגוד לכוכב נולד, השופטים לקחו את הגמר כמקום לשפוט ברצינות ולא הסתפקו בלהחמיא למתמודדים. מאוחר יותר הבנתי שהם  החליטו לקטול רק את שי פרטוש.

משיכת הזמן עד לסיום ההצבעה וקבלת התוצאות היתה איכותית ביותר.
שרית חדד בחרה שירים נהדרים ושרה אותם מצוין למרות הצלע הסדוקה, ועידו תדמור רקד מעולה כרגיל.
הריקוד המשותף של השופטים היה איכותי. לפתע ראינו דוד דביר אחר, אחד שמסוגל להבעת פנים אחרת מ”מתנשא” וזה מאוד הפתיע אותי.
יותר הפתיעו אותי החיקויים המוצלחים של המתמודדים. הם לקחו את משפטי המפתח של השופטים ולא סתם אמרו אותם, הם ממש שיחקו אותם. ייתכן שיש מקום לקריירה שניה.
השירה של רונה לי וליאור היתה מדהימה ואני תוהה, האם טיפלו קודם לכן בפלייבק?
הסיום המרהיב של הריקוד המעורב היווה סגירת מעגל מושלמת, ודוד דביר הוכיח שיש מעשים מעבר לדיבורים שלו כשנכנס, הצטרף לריקוד והפגין יכולת טובה.
אביב גפן…. היה אביב גפן. (הוא לא עבר כבר את תקופת האיפור שלו?)
ריקוד המחול על האצבעות היה ללא ספק הריקוד הטוב ביותר שנראה בתוכנית הזו עד עתה והיווה סיום נהדר למשיכת הזמן ופתח נהדר לתוצאות ההצבעה.

עוד מספר אנקדוטות…
-שמתם לב שלכל הסולואים היו רקדני עזר?
-שמתם לב איך אור כחלון נראה אבוד משהו כשהדיסק קפץ? ממש בא לקפוץ לעזור לו.
-שמתם לב שהאפרו שמאיה שמה על עצמה בסולו נותן לה יותר אופי מאשר היה לה לאורך כל התוכנית? באותו רגע יכולתי להשבע שהיא מתאימה להיות סטנד-אפיסטית.
-שמתם לב שכאב לשרית חדד תוך כדי השיר? כי אני לא שמתי לב. לשיר עם צלע סדוקה… זה מה שנקרא “ההצגה חייבת להמשך”.
-שמתם לב שבמהלך האימפרוביזציה הרקדנים שלנו רקדו כאילו הם במועדון? גם אני יודע לרקוד אימפרוביזציה.
-שמתם לב שלרונה לי היה קול אחר מהקול שהיה לה אצל יהורם גאון? או שהיא היתה צרודה אז או שהשתנה לה הקול כי הפעם היא נשמעה טוב. (אה כן.. גם ליאור נשמע טוב).
-שמתם לב איך צביקה הדר נבהל כשמאיה אמרה “להרבה אנשים”?

כשהתוכנית מהנה לאורך כל הדרך, כשהמועמד החביב עלי זוכה (יישר כוח אור כחלון), לא נותר לי אלא לתת ציון 10 בסולם הביקור”ט.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. בת אל 22 בפברואר 2006
  הגב

  שי היה צריך לזכות. אבל שיהיה…

 2. מאי 406 22 בפברואר 2006
  הגב

  באמת היה יפה… רק חבל ששי לא ניצח.

 3. yael8yael 22 בפברואר 2006
  הגב

  גם אי לא מסכימה אתכם..
  אני חושבת שאור באמת רקד הכי טוב מכולם.. הוא לא חתיך ולא יפה.. אבל כולן ואינ מדגישה את הבנות חושבות ששי היה צריך לנצח! נחשו למה.. אולי כי הן חושבות שהוא “חתיךךך” והוא ממש לא.. אז בות, רדו ממנו.. הוא כזה מכוער.. וגם כבד. הוא לא יודע לרקוד.. היה צריך לעוף על ההתחלה.. לא להגיע לגמר.. ואני מקאנה במיכל אמדורסקי.. רוקדת איתו, מתחבקת מתנשקת.. בקיצקץ.. אור יצח וביושר…..

 4. ביקורט 22 בפברואר 2006
  הגב

  לא מסכים איתך
  בריקודים של אור כחלון היתה הרבה יותר וירטואוזיה והוא עבר מסך הרבה יותר טוב.

הגיבו