דוגמניות או לא להיות

דוגמן/דוגמנית – אדם המשמש כנושא לאומנות או אופנה.
רייטינג – מדד טלוויזיוני למידת הצלחתה של תוכנית מסויימת
הדוגמניות 2 – שילוב של שתי ההגדרות הקודמות.
 
במיטב המסורת של תוכניות הריאליטי והחיפוש הנואש של המפיקים אחרי אייטמים מעניינים, יובאו לתוכנית נשים מכל קצווי הקשת האתנית. החל מניראל הערביה, המשך במימי האתיופית וכלה באירה הרוסיה. הנושא העדתי צפוי לשחק בתוכנית תפקיד רציני ולהוביל למשברים רציניים שאת הקצה של הקצה שלהם ראינו כבר בתוכנית הראשונה.
 
אחד הסממנים של תוכניות ריאליטי הוא העמדת המתמודדים במצבים ביזאריים להנאת הצופים. בדוגמניות לקחו את הרעיון צעד אחד רחוק מדי לטעמי ופעלו ב 3 מישורים:
1. הקרח – המתמודדות הונחו להצטלם על סט קפוא כאשר שערן הרטוב תחוב בכובע ים ולגופן לא יותר משתי פיסות בד.
2. הצלם – הצלם של התוכנית התברר כאדם חרמן שהשתדל להציק והטריד את המתמודדות בכל דרך אפשרית.
3. השופטים – אני מאוד מקווה בשביל המתמודדות שהן לא ישמעו את שיחות ה”שיפוט” שנערכו אודותיהן. השוואות להיפופוטמים ולחיות אחרות התעופפו שם כלאחר יד.
 
כבר בתוכנית הראשונה יכולנו להבחין בכמה מתמודדות בולטות, חלקן לרעה וחלקן לטובה.
ניראל, הערביה שעל חוסר הבטחון והיכולת שלה להתחבר עם האחרות עוד נשמע לא מעט (לפחות עד שתועף ע”י שאר המתמודדות – הערכה אישית).
מור, המפונקת שחששה להכנס עם שיער רטוב לחדר קפוא ושהכובע לחץ לה על האזניים ועשה לה כאב ראש…. “מסכנה”.
אירה, שהנטיות המיניות שלה מבטיחות לה מקום ראשון ברמת העניין של הצופים. נותר רק לראות אם היא תשכיל לשחק על זה.
שרון, שזכתה לתשבוחות רבות מפי השופטים וזכתה להיות הראשונה שקיבלה חסינות.
 
לא אנקוב בשמות אך לדעתי חלק מהמתמודדות שנבחרו, לא נבחרו ע”פ יופיין אלא ע”פ העניין שהן יוסיפו לתוכנית. אותן מתמודדות לא הועפו בתוכנית הראשונה בדיוק מסיבות אלו ולא אתפלא אם השופטים ימשכו אותן בכוח עד לתוכניות האחרונות על מנת לשמור על הקונטרוברסאליות של התוכנית. וחבל.
 
מספר הערות:
* למיקי בוגנים – אני שמח שהתגעגעת לבטי, אבל אנא ממך, דבר חלש.
* לבטי רוקאווי – לשמוע אותך משווה מישהי להיפופוטם זה כמו לשמוע את נינט משווה מישהי למקל. זה פשוט מצחיק.
* לוואלה – בתור האתר הרשמי הייתי מצפה שמיד אחרי התוכנית אני אוכל לראות שם את התמונות שצולמו. לא רק שלקח לי שעות לגלות שאתם אלו שמארחים את האתר השנה, האתר גם לא הועיל לי בכלל מאחר והוא פשוט ריק מתוכן. וחבל.
 
למרות כל הטענות שהעליתי כנגדה, התוכנית עושה בדיוק את מה שהתכוונה לעשות, ליצור ריאליטי של עולם הדוגמנות ועל כן היא מקבלת את הציון 7.5 בסולם הביקור”ט.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. עכבר כחול מדבר 12 בינואר 2006
  הגב

  ריאלטי רדוד וגועלי.
  בידיוק כמו שריאליטי צריך ליהיות!:-)<br>ועל כן אני אוהב את התוכנית הזאת.<br>ואם אתה אומר שבטי דומה להיפופוטם, אז אתה פוגע יותר בהיפופוטם מאשר בה. <br><br>עכבר כחול מדבר

 2. ביקורט 12 בינואר 2006
  הגב

  אכן
  בדיוק כמו שריאליטי צריך להיות. <br>אני לא מתעב את התוכנית (כמו כמה ביקורות אחרות שראיתי עליה) אבל אני גם לא רואה את עצמי צופה בה באדיקות.

הגיבו