רוקדים ואוהבים

לתוכנית הגמר של רוקדים עם כוכבים אני רוצה להתייחס בנפרד, למרות שכבר ביקרתי את התוכנית בעבר, ולגעת במספר נקודות:
 
ריקוד הפריסטייל
בניגוד לריקודים הסלוניים האחרים, בריקוד הפריסטייל היתה לרקדנים אפשרות להתפרע על הרחבה ולעשות דברים שלא ראינו עד עכשיו.
אליענה ואורון, לדעתי, לא הוציאו מהריקוד הזה את מה שהיה אפשר להוציא ממנו. הריקוד שלהם שילב אמנם אלמנטים מכמה סגנונות שונים אבל לא היה שם שום דבר שלא ראינו בתוכנית הזו כמה וכמה פעמים.
הפריסטייל של סמי ואנה לעומתם היה מהמם ולדעתי היה מגיע להם את מלוא 40 הנקודות. לא האמנתי שדווקא גברי לוי יהיה זה שימנע מזה לקרות.
 
השופטים
בתוכנית הגמר הייתי מצפה מהשופטים להיות קטנוניים מתמיד ולהקפיד על הדברים הכי קטנים. השופטים לעומת זאת חשבו אחרת ממני ונהנו להלל ולשבח ובלבד שלא תצא מפיהם אפילו מילה אחת של שלילה (מלבד אלי מזרחי שבכל זאת קשה לו בלי להעיר קצת). היו כמה וכמה דברים שהשופטים נהגו להעיר עליהם בעבר וכעת הם התעלמו מהם בצורה בוטה. ככל הנראה הורו להם להתלהב מההתקדמות המדהימה על מנת לתת לצופים תחושה שהתוכנית הופכת את השחקנים לרקדנים של ממש.
ובכלל, האהדה הגדלה  של השופטים למתמודדים ככל שהתוכנית מתקדמת היא שם דבר בתוכניות הריאליטי בישראל וצריך פשוט לצפות בתוכניות קודמות של כוכב נולד על מנת לראות למה אני מתכוון.
 
שיטת הניקוד
שיטת הניקוד, שמעולם לא דגלתי בה, היא פשוט חסרת טעם במקרה שמתחרים רק שני זוגות (במלים אחרות, בגמר הגדול), השופטים לא משחקים שום תפקיד בניקוד ומה שקובע בסופו של דבר היא הצבעת הקהל בלבד וחבל. כמו שאמרתי בביקורת הראשונה שלי על התוכנית, הקהל מצביע כל השבוע וההצבעות שלו ממש לא רלוונטיות לריקודים הנוכחיים.
הייתי מצפה שבתוכנית הגמר ישנו מעט את שיטת הניקוד על מנת שתהיה השפעה כלשהי של השופטים על התוצאה הסופית אך נראה שצוות התוכנית חושב אחרת. וחבל.
 
הפרדה בין הגמר לתוצאות
דבר טוב אחד שעשו בתוכנית הוא ההפרדה בין הגמר עצמו לתוצאות כך שלצופים שכן המתינו לריקודים על מנת להצביע היה מעט זמן לחשוב על מה שראו ולהצביע בניחותא. הרעיון של לשים קטעים מהעונה החדשה של קצרים היה מעולה ומאוד נהניתי לראות את המערכונים השנונים כפי שנהניתי לצפות בהם גם בעונה הקודמת.
עם זאת אני תוהה למה, לכל הרוחות, אני צריך לראות ספירה לאחור לקראת התוצאות במשך חצי שעה שבה אני רואה “קצרים”?
 
הזוכים
על אף הריקודים המפתיעים והמעולים של סמי ואנה בתוכנית הנוכחית, לא הופתעתי כשאליענה ואורון הוכרזו כזוכים. הם הראו כשרון גדול לאורך כל העונה עם נפילה אחת בלבד בספיישל שהיה. הריקודים שלהם תמיד היו מוקפדים ונכונים והקהל אוהב אותם. הם היו גם הבחירה שלי.
 
הערות קטנות:
– לקושניר, עם כל הכבוד לצורך שלכם למשוך זמן עד להכרזה על הזוכים, אני מעדיף לשמוע אותך מתלוצץ עם השופטים מאשר מנגן בסקסופון ו/או שר.
– לשופטים, לשבת ולמחוא כפיים בזמן שכולם רוקדים, זה נחמד, אבל היה עדיף שהייתם יוצאים ורוקדים עם כולם. זה סוף התוכנית, מותר לכם להתפרע.
– להילה נחשון, מה קרה? נגמרו כל השמלות המזוויעות שהחלטת פתאום להתלבש בטוב טעם? (זו היתה מחמאה למי שלא שם לב)
– לקופירייטר שחשב על הפרסומת של ESC (רגע לפני ההכרזה), מילא אניטה פללי, מילא הצבא הסורי, מילא גיל קופטש מתלהב מלהקת בנים, איפה ההבטחה הפרסומית? מלבד המגניבות שלא היתה לא העברת שום מסר בפרסומת הזאת.
 
בסה”כ תוכנית טובה שמקבל את הציון 8.5 בסולם הביקור”ט בעיקר בגלל הריקודים המהממים והתלבושת של אנה בריקוד הפריסטייל.
 
ואסיים במילותיו של  סמי שגרמו לי לחייך לאורך כל התוכנית:
זה לא היה פיקשוש, זה היה אלמנט מרוקאי בריקוד האנגלי.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. עכבר כחול מדבר 3 בינואר 2006
  הגב

  יפה
  צודק בהחלט.<br>שולח למומלצים.<br><br>עכבר כחול מדבר

 2. ביקורט 3 בינואר 2006
  הגב

  תודה 🙂

הגיבו