הצינור – עושים טלוויזיה מהאינטרנט

הצינור – עושים טלוויזיה מהאינטרנט

אני לא יודע כמה מכם מכירים את פינת “הצינור” שכיום היא חלק מחדשות סוף השבוע של ערוץ 10. בפינה הזאת, גיא לרר – המנחה, מביא מדי שבוע סרטונים חביבים, מצחיקים ומעניינית מרחבי הרשת. פעם אחת אפילו הופתעתי למצוא את עצמי בפינה הזאת בסרטון חביב שיצרתי בשם “תעזבו את משה במנוחה“. הפינה הזאת, מבחינתי, היא אור בים של חדשות מעצבנות ואני צופה בה כמעט כל שבוע.

לפני כשבוע ערוץ 10 פנו אלי ואל בלוגרים נוספים על מנת שנייעץ לתוכנית חדשה בערוץ המדברת על הרשת שתהיה התפתחות של פינת הצינור ושאותה ינחה כמובן גיא לרר. גיא השתתף בפגישה יחד עם ארנון גל, ששימש בעבר כעורך אתר NRG, ויחד הם הסבירו לנו את הקונספט החדש של התוכנית שהולך לשמור על הקו הכיפי אך יחד עם זאת יעסוק גם בנושאים הרציניים יותר שקשורים לרשת האינטרנט. במהלך הפגישה הזאת גיליתי גם שגיא מגיש מזה זמן מה פינה רצינית הרבה יותר על הרשת בתוכנית של לונדון וקירשנבאום – שווה.

אנשים שלא חיים את האינטרנט כמוני וכמו, אני מניח, רוב קוראי הבלוג הזה, לא נחשפים לכל היופי שיש בה. רובן נכנסים בשביל לקבל מידע מסויים או כדי לקרוא חדשות ואז חוזרים לחיים שמחוץ למחשב. הם לא נהנים מתכנים פרטיים שאינם של האתרים הגדולים, הם לא מכירים כלל את האפשרויות הגלומות ברשתות חברתיות והם לא תורמים מהידע הנרחב שיש להם על מנת להרחיב ולהעשיר את התוכן שיש ברשת.

הטלוויזיה לא עזרה עד היום בנושא הזה. באופן די קבוע הרשת מוצגת בטלוויזיה כקוריוז שצריך להתייחס אליו אבל לא באופן רציני מדי. כמקור מידע לחדשות, טוקבקים וסרטונים מצחיקים ותו לא. אני באמת מקווה שהתוכנית החדשה תשנה את כל זה ותחשוף עוד אנשים לאפשרויות המדהימות שיש כאן.

במהלך הפגישה צפינו בקטעי פיילוט ועלו לא מעט רעיונות לפינות ואייטמים שביקשו מאיתנו לא לפרט אותם כי התוכנית עדיין בשלבי התהוות. אני יכול לומר רק שהתרשמתי מנכונותם של גיא וארנון להראות את כל הצדדים של הרשת ואת אופי החיים והתכנים שנוצרים בה. אז כל הכבוד להם על הכוונה ואני מקווה שהתוכנית תוכיח את עצמה.

נ.ב.
למי שעיצב את החדר שבו התקיים האירוע. שאפו על העיצוב, מאוד אהבתי את החמניות.

חמניות

חמניות באירוע הצינור

פוסטים קשורים

TED בערוץ 2

TED בערוץ 2

אתמול בלילה, בסביבות 23:00 גלשתי לי ברשת והופתעתי לשמוע מהטלוויזיה את קולו של יאיר לפיד. לרגע חשבתי שנרדמתי והתעוררתי ביום שישי בערב אבל לא, מסתבר שליאיר יש תוכנית חדשה שבה הוא נותן קדימונים להרצאות של TED.

עשרים וארבע שבע

כשערוץ 24 הכריז על כוונותיו להקים אולפן שקוף בנמל תל אביב ולשדר משם 24 שעות במשך 24 ימים רצופים, גיחכתי. הערוץ, שהתחיל כערוץ מוסיקה אמיתי ומעולה והיה ערוץ הרקע שלי כאשר לא היתה אף תוכנית אחרת שרציתי לראות באוויר (וכאשר לא היה ערוץ 20) התדרדר עם הזמן והמוזיקה ששודרה בו היתה פחות ופחות לטעמי. כאשר...

מה פה קורה פה?

מאז שהאינטרנט הפך לגורם משפיע ומאז שברור לכולם שהרשת זה העתיד ושטלוויזיה זה כבר פאסה, הטלוויזיה עושה כל שביכולתה כדי להיות נוכחת גם וירטואלית. זה התחיל עם מיני-סייטים שונים לתוכניות והמשיך עם אתרים גדולים לערוצים המרכזיים (נענע 10, האתר של קשת, האתר של רשת וכו`). בכותרות הסיום של רוב התוכניות...

0 Comments

 1. בתיק גיא-רון. 25 באוקטובר 2010
  הגב

  צהרים טובים.
  חן חן על 20 דקות של נחת, לאלו הסובלים מנדודי שינה…..
  אני מצדיעה ליוסי קלינרמן על מתכון העוגות של אמו.
  ו…. רק לידיעתכם. לאמו היו לא רק עוגות טובות גם כלים טובים. קופסת הטפרוור שבה קבלתם את העוגות עולה קרוב ל 100 שח. אל תשכחו להחזיר……
  ואם זרקתם, ספרו לי איפה פח האשפה שלכם….
  בתיק.

 2. שיוה 21 בנובמבר 2010
  הגב

  איך עושים כדי לקבל אתכם במייל ???????

 3. קופיקו עונה 1 12 בדצמבר 2011
  הגב

  עוד מעט ולא תהיה כבר טלוויזיה והרשת עדיין תהיה איתנו כך שאין מה להסתכל מלמעלה על הרשת. חוצמזה, היום אפשר לצפות בכל מה שיש בטלוויזיה ברשת .

הגיבו