אסייג עושה טופז

את נאור ציון ראיתי בפעם הראשונה בתוכנית של דודו טופז. גם את גרייניק ואלתרמן יצא לי לראות שם, אמנם לא בפעם הראשונה אבל לקראת הפריצה שלהם. למיטב הבנתי אמנים רבים שאינני זוכר התחילו את פריצתם לתודעה הידוענית באחת מהתוכניות שלו.
 
מאז שהתוכנית של דודו ירדה, אף תוכנית אירוח לא הצליחה להתקרב למעמד שכזה. התוכניות היום ממעטות להביא כשרונות חדשים ומסתפקות במקום זה בשמות הקיימים, אלו שבטוח יביאו טיפה רייטינג. פה ושם בתוכניות הלייט נייט מבליחים הכותבים עם קטעים קומיים קצרים (ועם כשרון משחק לא רע) אבל אותן תוכניות לא באמת משמשות כקרש קפיצה כמו תוכנית פריים-טיים.
 
תוכניות הראיליטי למיניהם מתיימרות להיות קרש הקפיצה לסלביות, אבל האנשים שיוצאים מהן הם ברוב המקרים מוכשרים בעיקר בלשחק את עצמם. כל דמות, ואין זה משנה אם היא אמיתית או מומצאת, מעייפת אחרי זמן מה. אולי זו הסיבה שאנחנו כמעט לא שומעים היום על יוצאי פרוייקט Y, קחי אותי שרון, הישרדות ודומיהן. התוכניות היחידות שהצליחו להוציא כוכבים שהחזיקו יותר מ15 דק` של תהילה היו האקדמיה לצחוק (אבי נוסבאום) וכוכב נולד (נינט ועוד כמה).
 
בעונה החדשה של צחוק מהעבודה נותן אסייג במה לסטנדאפיסטים מתחילים שאסף ממקומות שונים. אמנם הבמה מוגבלת לאמני סטנד אפ בלבד, אבל אין ספק שהם יצרניים יותר מרוב יוצאי תוכנית הריאליטי, לפחות מבחינת תוכן. זה עדיין לא מה שהיה בימיו של דודו טופז וזה לא מבטיח לנו דם חדש על מסך הטלוויזיה,  אבל זו התחלה יפה והזמן יגיד אם היא תהיה מוצלחת. אני מקווה שכן.

פוסטים קשורים

הכל הולך אבל לא רץ

הכל הולך אבל לא רץ

"הכל הולך" מצליחה ונופלת באותה נקודה - היא לא סומכת על השחקנים שלה שיסחבו על גבם את התוכנית. נכון, ברשת הביאו קליברים ידועים ומוצלחים שאמורים למשוך קהל, אבל במקום לתת להם לאלתר מציבים אותם בסיטואציות בלתי אפשריות.

מועדון לילה – נמוך ללא שינוי

מועדון לילה - נמוך ללא שינוי

ארבע שנים עברו מאז שמועדון לילה ירדה מהאויר. עכשיו היא חזרה ומיד בפתיחתה הוטחו בה ביקורות לא מחמיאות.

קצר משפחתי: קצר תקשורתי

קצר משפחתי: קצר תקשורתי

עד מתי נוכל להמשיך ולשמוע בדיחות על גובהו של עופר שכטר מבלי להקיא? מבחינת הפאנל של "קצר משפחתי", ובמיוחד אפרת בוימולד, נראה שהתשובה היא לנצח וכמה שיותר יותר טוב. כך נראתה התוכנית הראשונה של תוכנית הפריים טיים החדשה של אורי גוטליב - מנסה להצחיק אבל בעיקר מביכה. אורי, תחזור לביפ.

0 Comments

 1. ע ל ו מ ה 17 בספטמבר 2009
  הגב

  גם יאיר לפיד נתן במה לאמנים חדשים <br>
  כמו יאיר שליין ועדי אשכנזי ואחרים. <br>האמנים שהוא זיהה איכותיים יותר בעיני, משהו כמו ההבדל ברמה בין התוכניות של יאיר לפיד לתוכניות של דודו טופז. <br><br>(אצל דודו מה שאהבתי היו המונולוגים. הוא היה אדם חכם ורגיש. התוכניות שלו היו ברמה נמוכה בהרבה ממה שיכול היה…). <br>

 2. ע ל ו מ ה 17 בספטמבר 2009
  הגב

  התכוונתי שיאיר לפיד <br>
  הביא את ליאור שליין ואת עדי אשכנזי – שהיו אז לא מוכרים, ובזכותו הפכו למוכרים :-). <br>

 3. ביקורט 17 בספטמבר 2009
  הגב

  אני לא זוכר שיאיר לפיד <br>
  הביא באופן קבוע אומן אורח לא מוכר. מצד שני לא צפיתי בתוכנית שלו באדיקות… <br>גם בתוכנית של עדי אשכנזי לא זכורים לי אמנים לא מוכרים. לפחות לא מדי תוכנית. <br><br>אצל ליאור שליין האמנים אורחים (לפחות בעונה השניה והלאה) היו הכותבים והתסריטאים של התוכנית. גם שם הוא לא הביא בכל פעם מישהו אחר אלא היו להם פינות קבועות. <br>

הגיבו