יש כסף אין דאגות

העונה החדשה של מסודרים נפתחה בפיצוץ. מליונר חדש גונב רעיון לסטארט-אפ מגיא פוגל (אסף הראל) מה שמאחד את כולם במלחמה נגד הזמן על מנת להדביק את הפער ולצאת עם המוצר לפני הנבל. בפרקים הראשונים ראינו שהם לא חוסכים בתחבולות החל מלפברק פרישה של אחד מהם וכלה בלשקר בהדגמה מול קהל חי. ואז הגיע הפרק הרביעי וכאילו המלחמה הזאת לא קיימת.
 
בפרק הרביעי אנחנו רואים שגיא מתכוון להציע לחברה שלו נישואין ושתומר כרגיל מנצל את הכסף שלו כדי להפוך את זה למשהו גדול מהחיים. ע"פ התקציר של הפרק החמישי גם הוא לא יעסוק במלחמה על המוצר אלא בברלד ומשהו מפתיע שהוא יגלה. האם אנשים שמקימים סטארט-אפ לא אמורים לשבת ולראות מה קורה איתו? במיוחד כאשר הם נמצאים בתחרות מול חברה אחרת.
אני יודע שתומר אמר בפרק הראשון שהפעם זה לא יהיה אינטנסיבי כמו בסטארט-אפ הראשון ושהפעם הם בעיקר יפקחו על הכל מלמעלה, אבל ללכת לאילת באמצע זה לא קצת מותח את ההגדרה של לקחת את העניין בקלות?
 
אני לא מתלונן על הפרקים שנשארו מבדרים וקלילים כיאה לסדרה הזאת. קל לחשוב  שמסודרים זו סדרה על אנשים שפיתחו את הסטארט-אפ של החיים שלהם ושזה החלק החשוב בסדרה אבל זו טעות. כל הנושא הטכנולוגי תופס כאן חלק קטן מאוד מהקונספט. באותה מידה הסיפור היה יכול להתבסס על זכיה משותפת בלוטו האמריקאי. הקונספט של הסדרה הוא להראות לקהל אנשים שהסתדרו בחיים ואיך הם מתמודדים עם העושר החדש/ישן שלהם.
 
אני כן מתלונן על חוסר ההגיון שבבריחת כל המנהלים של החברה לאילת בתקופה לחוצה. אני כן מתלונן על כך שהדמויות לא ממש התפתחו בין עונה אחת לשניה. אני כן חושש מכך שהסיפור עם התחרות נועד לשמש כפתיחה מפוצצת ושאולי ייזכרו בו לעוד שני פרקים באמצע העונה ולפרק סיום. אני מקווה שאני טועה.
 
(ערוץ 2, יום ג` 21:50)

פוסטים קשורים

האורוויל

האורוויל

אחרי תקופה לא קצרה של יובש בסדרות מדע בדיוני בכלל וסדרות סטאר-טרק בפרט, נחתו עלינו שתיים במכה. האחת סדרת סטאר-טרק אמיתית (star-trek: discovery) שמתרחשת באותו עולם מוכר והשניה (the orville) לא קשורה למותג סטאר-טרק, נמצאת ביקום שונה לחלוטין ועדיין כשצופים בה אי אפשר להתעלם מהוייב הטרקי שמרגישים.

הזמן של הדוקטור

הזמן של הדוקטור

קל לשכוח ש"דוקטור הו" היא במקור תוכנית לילדים אבל אז מגיע פרק כמו "הזמן של הדוקטור" ומזכיר לנו. זה לא שהיה פרק רע, והוא דווקא היווה פרידה ראויה ממאט סמית', אבל דווקא מבחינת העלילה הוא היה מלא בכל כך הרבה בעיות וחוסר הגיון שצריך להיות ילד בשביל להתעלם מהם.

מרלין

מרלין

השבוע שודר הפרק האחרון של "מרלין" סדרה שהציגה את הקוסם הידוע מהאגדות של המלך ארתור, כאדם צעיר שרק לומד להשתמש בכוחותיו ושנאלץ להסתיר אותם עקב חוקיו של המלך אות'ר (אביו של ארתור). "מרלין" לא היתה כוס התה של רבים מבין חברי חובבי סדרות הפנטזיה. הם טענו שהיא ילדותית מדי, שקו העלילה המרכזי שלה הוא...

הגיבו