לא שווה לבחור

ליאור שליין יצא בתוכנית חדשה “עד הבחירות זה יעבור”. אני זוכר את ליאור שליין לטובה עוד מימיו במשחק מכור ולאחר מכן בתוכנית הלילה שלו. משום מה ציפיתי לתוכנית נשכנית לפחות ברמת המונולוגים שלו מתוכנית הלילה אם לא יותר, התבדיתי.
 
התוכנית הראשונה התארחו אורנה בנאי, גורי אלפי ויהונתן גפן. גם שרת החוץ לבני באה לביקור, אבל היא לא הוסיפה הרבה. הבדיחות בתוכנית היו ברובן ברמה של קרש ומטה והיחיד שאיכשהו הצליח להציל את השיממון היה גורי עם הפטפוט הבלתי נלאה שלו והקפיצה מנושא לנושא.
 
התוכנית אמורה לעסוק בבחירות הקרבות, ואכן יש בה חלקים שונים הקשורים לבחירות. לצערי הבדיחות ברחו ברוב הזמן לכיוון הנונ-סנס, מעט הסאטירה שהאורחים כן הצליחו לדלות מעצמם לא הצליחה לגרד את קצה-קצהה של שבוע סוף (שלא לדבר על ארץ נהדרת). בסה”כ היה מדובר בכמה “טאלנטים” שקיבלו נושאים וזרקו עליהם בדיחות (ועל הדרך קידמו את עצמם בלי בושה).
 
נקודת השפל של התוכנית נרשמה בסופה כאשר בהקשר הזוי לבחירת ראש ממשלה, התחרו גורי ואורנה בפינג-פונג. אורנה הפסידה ונאלצה לקרוא פרסומת הומוריסטית לפטה אווז. לא מצחיק, מיותר, ואני מרחם על אורנה שהסכימה להשתתף בשטות הזאת ואפילו בשביל כסף. תבינו אנשים, ככה מתחילים למכור אידיאולוגיה.
 
לסיכום: “עד הבחירות זה יעבור” היא תוכנית fill-up. כנראה שערוץ 10 הרגישו שהם לא עוסקים מספיק בבחירות הקרבות אז הם החליטו לספק לצופיהם “משחק מכור” לעניים. שליין, אתה כבר לא בלייט-נייט וככה לא עושים תוכנית.

פוסטים קשורים

פולישוק – עדיין בועטת

פולישוק - עדיין בועטת

בקשת החליטו לשחרר את הפרק הראשון של העונה השלישית של פולישוק ברשת לפני שהוא משודר בטלוויזיה. בעונות הקודמות כתבתי על פולישוק שהיא סאטירה במיטבה ואני שמח לציין שהפרק הראשון של העונה החדשה ממשיך את המסורת הזאת בגאווה.

ארץ מתדרדרת

קראתי פעם שמישהו כתב שארץ נהדרת היא תוכנית שמנסה למצוא את האיזון בין סאטירה נוקבת ברמה גבוהה להומור עממי שמטרתו בידור ותו לא. בעונה האחרונה (ואולי גם אחת לפניה) התוכנית מאבדת את הסאטירה שבה ואולי גם אותי כצופה.

פולישוק - סאטירה במיטבה

כשמישהו מזכיר תוכנית סאטירה אוטומטית עולה בראשנו ארץ נהדרת. המהדרין אף יחשבו על שבוע סוף והנוסטלגיים יזכרו את משחק מכור. מעטים יחשבו על מועדון לילה או ליאור שליין. בודדים בעלי יכולת הבחנה יזכירו גם את פולישוק. ששון גבאי משחק באופן יוצא מן הכלל את הפוליטיקאי רובי פולישוק שבדרך לא דרך...

15 Comments

 1. ailag 6 בדצמבר 2008
  הגב

  שיגע אותי גם
  שיהונתן גפן עדיין לא מסוגל “לאלתר” בלי שהעיניים שלו יהיו נעולות על הדף של האלתורים שלו.<br><br>יותר שטחי מהניתוח שלך אבל רציתי לציין :)<br><br>הבדיחות הכי טובות (כלומר הכי פחות לא-טובות) היו כשהם ירדו על ערוץ 10. אה, וכשציפי לבני השמיטה את זה שאולמרט בקדימה. זהו, 3.

 2. The Hole Fucking Sho 6 בדצמבר 2008
  הגב

  יהונתן גפן
  הוא אולי היחידי שבאמת עשה טיפה סאטירה שם. כל השאר הלכו על הומור מיינסטרימי די בינוני [חוץ מגורי אלפי כמובן] ובעיקר צחקו על עצמם שמסכימים לקחת חלק בחרטה כזאת. ציפי לבני הייתה נעולה מדי, חשבתי שאם היא תבוא התוכנית תהיה כמו SNL, והפוליטיקאים יצחקו על עצמם מרצון, אבל מה לעשות שאצלנו אושיות הפוליטיקה הם דמויות סגריריות ועצובות. כך גם התוכנית עצמה ובכלל כל מה שנוגע בליאור שליין בזמן האחרון

 3. maya567 6 בדצמבר 2008
  הגב

  בהחלט היה מאכזב
  מרוב שהיה מאכזב לא היה לי מה לכתוב על זה אצלי. ותכננתי לכתוב…

 4. Electric E 6 בדצמבר 2008
  הגב

  אני בכל זאת נהניתי
  קודם כל מבחינה פוליטית זה היה פשוט פסטיבל שמאלני ברמות מוגזמות, זה לא כיף כשלכל חברי הפאנל יש בדיוק את אותה הדעה. היה חסר לי משהו כדי לחמם את האווירה.<br>היו שם כמה רגעים מאוד משעשעים, במיוחד של גורי אלפי, לצד רגעים מביכים.<br>אורנה בנאי קצת איכזבה אותי (מצד שני, זה קורה לי איתה הרבה לאחרונה, אולי כי הציפיות בשמיים), שליין היה מסורס ויהונתן גפן..<br>טוב, הוא יהונתן גפן. חסר כריזמה לחלוטין, לא עובר מסך, לא זורם – אבל חד ומדויק כרגיל.

 5. miro 6 בדצמבר 2008
  הגב

  סלבס
  מה קורה עם גיל ססובר?

 6. My Little Fairy 6 בדצמבר 2008
  הגב

  אתה ממש אוהב את שליין והתכניות שלו.
  אתה זוכר אותו לטובה מהתכנית שלו וממשחק מכור וחושב שהמונולוגים שלו נשכניים? כמה מחמאות לבלתי מוכשר הזה ולתכנית הגרועה שלו…<br><br>ואחרי זה אתה עוד צופה עד הסוף בתכנית הדבילית "עד הבחירות"?<br>כאילו שזה מעניין מישהו מה אתה חושב על התכנית כל עוד אתה מעניק לה רייטינג.<br><br>אתה בחור נחמד סך הכל 🙂

 7. My Little Fairy 6 בדצמבר 2008
  הגב

  המונולוגים שלו תת רמה!

 8. ביקורט 6 בדצמבר 2008
  הגב

  בהחלט בעייתי לטלוויזיה
  מצד שני גם במועדות לילה היתה את בעיית הקריאה מהכתוב וזה ממש לא הפריע לתוכנית הזאת להצליח…<br><br>מסכים איתך לגבי הבדיחות הטובות ביותר.

 9. ביקורט 6 בדצמבר 2008
  הגב

  גם אני קיוויתי שהיא תצחק על עצמה
  אבל זו היתה תקוות שווא. למרות שהחילופי הדברים הבאים היו מעולים:<br><ליאור שליין יורד על אולמרט ומופז><br>ציפי: היי, היי, מופז זה קדימה<br>ליאור: ואולמרט?<br>ציפי <מנידה בראשה בתנועה של "ככה, ככה">

 10. ביקורט 6 בדצמבר 2008
  הגב

  תמיד יש מה לכתוב
  אם לא משהו טוב אז משהו קוטל…

 11. ביקורט 6 בדצמבר 2008
  הגב

  הפעם גפן דווקא לא היה חד במיוחד
  היו לו כמה הברקות אבל מעט מדי. גורי בעיקר פטפט בלי הכרה ובמצב כזה אנשים צוחקים עליו ולא איתו. בנאי קידמה את עצמה בלי בושה ולא הפסיקה לרדת על ה”חלטורה” שהיא משתתפת בה…<br><br>בסה"כ היה מאוד מאכזב לטעמי.

 12. ביקורט 6 בדצמבר 2008
  הגב

  לא אמרתי שהמונולוגים שלו
  היו נשכניים בצורה בלתי רגילה, כן אמרתי שקיוויתי שהתוכנית תהיה נשכנית לפחות ברמת המונולוגים שלו ולא כמו שקרה בפועל – הרבה הרבה פחות.<br><br>ובאופן כללי, אני חושב שהמונולוגים שלו מתוכנית הלילה היו דווקא מאוד מתאימים ללייטנייט. חביבים, עוקצניים, ולא דורשים יותר מדי חשיבה.

 13. ביקורט 6 בדצמבר 2008
  הגב

  כל אחד ודעתו הוא
  לדעתי האישית מונולוגים של תוכנית לייט נייט שכזו אמורים להעלות חיוך ולא לאמץ יותר מדי את הראש וזה בדיוק מה שהוא עשה.

 14. ביקורט 6 בדצמבר 2008
  הגב

  בדיקה
  בדיקה

 15. My Little Fairy 6 בדצמבר 2008
  הגב

  אפילו זה לא.
  תראה את לייט נייט ותבין מה זו רמה ומה לא.

הגיבו