מה פה קורה פה?

מאז שהאינטרנט הפך לגורם משפיע ומאז שברור לכולם שהרשת זה העתיד ושטלוויזיה זה כבר פאסה, הטלוויזיה עושה כל שביכולתה כדי להיות נוכחת גם וירטואלית. זה התחיל עם מיני-סייטים שונים לתוכניות והמשיך עם אתרים גדולים לערוצים המרכזיים (נענע 10, האתר של קשת, האתר של רשת וכו`). בכותרות הסיום של רוב התוכניות כיום ניתן למצוא הפניה לאתר על מנת לראות קטעים ש"לא ניתן לשדר בטלוויזיה" או כדי להשתתף בתחרויות שונות הקשורות בתוכנית.
 
לינוי בר גפן לקחה את ההתממשקות צעד אחד רחוק יותר. בתוכנית שלה "מה קורה" היא עושה טלוויזיה ע"פ התכנים הפופולאריים באינטרנט. הקונספט של התוכנית דומה מעט ל"היום שהיה" עם גיא זוהר. המטרה היא לתת לצופים בסיומו של יום תקציר של הדברים המעניינים שקרו במהלכו, אך בעוד שב"היום שהיה" מסתמכים על שיקולו של העורך, ב"מה קורה"  בוחרים את התכנים ע"פ מדד הרבה יותר מוזר – הטוקבקים באינטרנט.
 
במבט ראשון הרעיון נשמע נכון, נראה לאילו כתבות הכי הרבה אנשים מגיבים וכך נדע מה מעניין אותם. זו מעין טלוויזיה דמוקרטית שהתכנים בה נקבעים ברמה מסויימת ע"י העם ולא ע"י "עורכים אליטיסטים". אבל אם ננסה לחפור עמוק יותר נגלה במעבר לכך שיש עורך לתוכנית שבסופו של דבר כן קובע מה ייכנס ומה לא ייכנס, גם הרעיון בבסיסו הוא שגוי. העם מגיב בהמוניו לכתבות הראשיות באתרים השונים ואותן כתבות ראשיות נבחרות על ידי עורכים.
 
אז נכון, סביר שכתבה איזוטרית זו או אחרת תקבל כמות תגובות חריגה, אבל רוב הכתבות שתופענה בתוכנית תהיינה אלו שהובלטו באתרים השונים. כך ש"מה קורה" נערכת בסופו של דבר לא ע"י העם, אלא ע"י עורכי האתרים. למען האמת אני לא רואה אפשרות אמיתית לחדשות דמוקרטיות, למישהו מכם יש רעיון?
(ערוץ 2, ימים א,ב,ג 23:15)
 
– –
 
בקטנה: אולימפיאדה סינית עם אצטדיון גדול
טקס הפתיחה של האולימפיאדה היה מרהיב ביופיו ואין ספק שהושקעה שם המון עבודה, אבל ראבק – 4 שעות? החזקתי מעמד קצת פחות משעה לפני שנרדמתי מול הטלוויזיה.

פוסטים קשורים

TED בערוץ 2

TED בערוץ 2

אתמול בלילה, בסביבות 23:00 גלשתי לי ברשת והופתעתי לשמוע מהטלוויזיה את קולו של יאיר לפיד. לרגע חשבתי שנרדמתי והתעוררתי ביום שישי בערב אבל לא, מסתבר שליאיר יש תוכנית חדשה שבה הוא נותן קדימונים להרצאות של TED.

הצינור – עושים טלוויזיה מהאינטרנט

הצינור - עושים טלוויזיה מהאינטרנט

פינת "הצינור" שכיום היא חלק מחדשות סוף השבוע של ערוץ 10, הופכת לתוכנית קצת יותר רצינית על נושאים מגוונים הקשורים לרשת האינטרנט. ערוץ 10 הזמין אותי ובלוגרים נוספים לייעץ וכמובן לכתוב על התרשמותנו מהקונספט.

עשרים וארבע שבע

כשערוץ 24 הכריז על כוונותיו להקים אולפן שקוף בנמל תל אביב ולשדר משם 24 שעות במשך 24 ימים רצופים, גיחכתי. הערוץ, שהתחיל כערוץ מוסיקה אמיתי ומעולה והיה ערוץ הרקע שלי כאשר לא היתה אף תוכנית אחרת שרציתי לראות באוויר (וכאשר לא היה ערוץ 20) התדרדר עם הזמן והמוזיקה ששודרה בו היתה פחות ופחות לטעמי. כאשר...

0 Comments

 1. ניני10 9 באוגוסט 2008
  הגב

  בסופו של דבר הכל ישתלב ביחד
  הטלויזיה והאינטרנט יהפכו לאותו כלי<br>נוכל לגלוש באינטרנט גם דרך מסך הטלויזיה.

 2. moriarty 9 באוגוסט 2008
  הגב

  צציק מה עם איזה צהריים ביחד?
  מתישהו בהמשך השבוע? נניח רביעי או חמישי?

 3. maya567 9 באוגוסט 2008
  הגב

  אני החזקתי עד שראו את ישראל
  🙂

 4. ביקורט 9 באוגוסט 2008
  הגב

  כבר היום זה אפשרי

 5. ביקורט 9 באוגוסט 2008
  הגב

  אני אשמח
  באופן כללי עדיף שתשלח לי דברים כאלה במסרים. אני לא תמיד עובר על כל הבלוגים שלי במהלך השבוע.

 6. ביקורט 9 באוגוסט 2008
  הגב

  אני לא
  ארוך מדי…

 7. moriarty 9 באוגוסט 2008
  הגב

  רות, היישר.

הגיבו