השעון מתקתק

והפעם בשל חוסר זמן, ביקורת קצרצרה.
 
אאאאאאאאלף…… סטופ. ארגנטינה, אילת, אריה, ארטישוק, ארון, אורי, אורית, ארכיונאי! כמה זמן לקח לי? כדקה. פלא שהמתמודדים ב”השעון” נלחצים?
 
השעון הוא שעשועון טלוויזיה חדש בערוץ 2 וגם הוא מתבסס (כמה מפתיע) על שאלות טריוויה. אבל בשעון יש טוויסט, הוא לא בא לבחון את הידע של המתמודד. הוא מניח מראש שהמתמודד יכול להיות גאון או טמבל, יכול להיות לו ידע כללי עצום ויכול להיות שהוא בקושי יודע איך קוראים לו. זו הסיבה שב”השעון” לא שואלים את המתמודדים שאלות קשות ובמקום זאת מעדיפים להלחיץ אותם בזמן.
 
גיורא חמיצר לא ממש מצליח להעביר את הלחץ הקיים באולפן אל הצופים בבית וגורם לכך שהשעשועון נראה כמו משחק ילדים על כסף. הוא טורח להזכיר שוב ושוב שזה קל בבית, אבל קשה באולפן אבל זה כל כך ברור מאליו שזה נמאס בשלב מסויים. יש משהו מעצבן בשעשועון שבו הצופה בבית, באופן קבוע, מצליח יותר מהמתמודדים, בין אם בגלל הלחץ ובין אם מסיבה אחרת. כשאני צופה בשעשועון טריוויה אני מעוניין באתגר מסויים, והשעון לא מספק לי את זה.
 
כמו ב”המטבח”, כמו שיהיה ב”הפוליגרף”  וכמו בעוד הרבה שעשועונים ותוכניות ריאליטי שצצות לאחרונה, ההנאה (הלא ברורה) ב”השעון” היא לראות אנשים במצב מצוקה ולחץ. אני כבר מזמן הפסקתי להנות מזה, אני לא חושב שאי פעם נהניתי. בכל מקרה, אפילו את ה”הנאה” הזאת השעון לא מצליח לספק.
 (ערוץ 2, א-ג 19:00)
 
נ.ב.
הכספת, המטבח, הפוליגרף, השעון, המוח… מה יש לבוחרי השמות בקשת? רק אני מרגיש שהם חוזרים על עצמם?

פוסטים קשורים

קצרצרים

אחרי פגרה לא מתוכננת אני שמח לחזור לכתוב ביקורת טלוויזיה (מלבד המעקב השבועי אחרי כוכב נולד). אז רק כדי להשלים את החסר, הנה מספר קצרצרים על מה שהלך פה בזמן האחרון. הטלפוןאני בד"כ אוהב תוכניות ריאליטי, יש משהו מעניין בלצפות באנשים מנסים להתמודד עם מצב של צילום תמידי, אבל אני לא אוהב תוכניות...

סושי סמבה - אליפות המסעדות

לכבוד פתיחת התוכנית "אליפות המסעדות - קרב סכינים" בערוץ 10 (יום חמישי, אחרי החדשות) הוזמנתי ע"י הערוץ לארוחה במסעדת סושי סמבה שברחוב הברזל 27 ברמת אביב. אז בניגוד לביקורות הטלוויזיה שאתם קוראים כאן ללא הרף, הפעם תהנו מביקורת על הארוחה. הגעתי ב19:00 ופגשתי את עכברוש העיר שהוזמן יחד איתי...

אסי, תעשה לי שיר

לפני מספר שנים, קצת לפני שהתחיל עידן הריאליטי צץ לו שעשועון שמלבד התחרות שבו היתה לו מטרה אחת חשובה - לעשות חיים גם באולפן וגם בבית. לשעשועון קראו "לא נפסיק לשיר" ואני זוכר את עצמי יושב עם משפחתי מול צביקה הדר והמתמודדים ושר בכיף. לימים הפך השעשועון ל"כוכב נולד" ואמנם יצר יותר מתח ויותר רייטינג...

0 Comments

 1. moriarty 28 ביוני 2008
  הגב

  צריך לעשות ריאליטי על הצוללת.
  התפקיד שלך הוא לקום בשעה המתאימה לאור ראשון, ולשבת על המגר.

 2. moriarty 28 ביוני 2008
  הגב

  זה אותו דבר!
  יש שמשתמשים בשם CW.

 3. ביקורט 28 ביוני 2008
  הגב

  אני העדפתי לשבת על החבית
  זה היה הרבה יותר כיף והרבה פחות עבודה…

 4. פגעסוס 28 ביוני 2008
  הגב

  רגע… המגר זה לא הבננה?

 5. moriarty 28 ביוני 2008
  הגב

  לא, זה לא.
  הבננה זה PAR. עם ציינו ופלנלית.<br>עד היום אני זוכר את אריאל שואג: "איפה הציינו קצין שלי"?!?!<br>תתרגם את ראשי התיבות – אחד מהם זה גל רציף, והשני עובד עם פולסים, או בעברית "מתקפים" (ברצינות!).

 6. פגעסוס 28 ביוני 2008
  הגב

  אה…. נכון,
  מגם זה בננה, מגר זה חבית…

 7. moriarty 28 ביוני 2008
  הגב

  וממרע זה המשקפיים
  וגם המומיה מחתולי הרעם.

הגיבו