אי אפשר שלא לאהוב את אנה

דמיינו לעצמכם קיבוצניק אלמן, אב ל-4 ילדים שאוהבים אותו מאוד. אותו קיבוצניק מרגיש קצת בודד, כי למרות שילדיו מאוד אוהבים אותו הם לא יכולים להחליף את מקומה של אשתו ז”ל. מה הייתם עושים במקומו?
בסדרת הדרמה החדשה של ערוץ 10, “לאהוב את אנה”, משה איבגי משחק את מנשה, שנמצא במצב הזה בדיוק. הוא נחשף לעולם האינטרנט ומשקיע לא מעט כסף כדי לדבר עם בחורה אוקראינית חביבה בת 26 בשם אנה. בשלב מסויים, הוא מזמין אותה לישראל.
 
לאהוב את אנה
 
ערוץ 10 היו חביבים דיים כדי להזמין אותי לאירוע ההשקה של הסדרה שהתקיים שלשום בסינמטק תל אביב (זו הסיבה שאני מפרסם את הרשומה היום ולא בשבת). האירוע היה ממש נחמד וכלל שמפניה, פירות ומתוקים למכביר. חצי השעה הראשונה הוקדשה למינגלינג חביב עם כל מיני אנשים מהברנז`ה ועם שחקני הסידרה. בין השחקנים שהגיעו ראיתי את משה איבגי, יאנה גור, עפר שכטר ועידו תדמור. גם עומר מהישרדות בא לבקר וגם יגאל שילון ונאור ציון היו במקום. אני בד”כ צוחק כשאני רואה אנשים מתלהבים מסלבס, אבל מצאתי את עצמי מסתובב עם המצלמה ומצלם אותם (ברשותם כמובן) ללא הכרה.
 
באולם, הקרינו לנו את שני הפרקים הראשונים של הסדרה. אין הרבה סדרות דרמה שמושכות אותך מהרגע הראשון, אבל הסדרה הזאת הצליחה לעשות את זה. אני לא יודע אם זה היה הסיפור, השחקנים או עצם ההקרנה על המסך הגדול אבל מצאתי את עצמי שבוי בעולם אחר בלי שום רצון לצאת ממנו.
 
בהתאם לנהוג בסדרות דרמטיות שכאלה, למבטים ולהבעות הפנים יש תפקיד חשוב הרבה יותר מאשר למילים ואיבגי ויאנה לקחו את זה למקומות אחרים. היה קצת מוזר לראות במשך כ 30 שניות את משה איבגי מסתכל על יאנה גור דרך מסך מחשב ולא אומר מילה, והיא מצידה משיבה לו מבט קפוא מצמרר. בצורה מוזרה זה רק משך אותי יותר לתוך הסיפור.
היה שלב אחד בלבד באמצע הפרק הראשון שבו חשתי שמשכו את הסיפור קצת יותר מדי כדי למלא את הפרק, אבל מאחר ומדובר בפרק ראשון, ומאחר והם היו צריכים לבסס את הדמויות ואת האופי שלהן באותו קטע, אני סולח להם על זה.
 
איבגי, יאנה ועופר שכטר כבשו את המסך והיו מעולים, אבל מי שבאמת לכדה את עיני היא דווקא דניאלה קרטס שמשחקת את ביתו של איבגי. היא משחקת בצורה יפה ואמיתית דמות תמימה, אמפתית ואוהבת שמחריד אותי לחשוב מה יעבור עליה במהלך הסידרה. הרי לא יתנו לדמות כל כך טובה לשרוד בלי שתאלץ לעבור תהפוכות שיגרמו לנו, הצופים, לרצות לבכות. בכל מקרה, שמתי עליה עין ואני מאמין שנראה אותה במקומות נוספים ורבים בהמשך (אני יודע שהיא שיחקה בעבר ב”מסכים” ובעוד מקומות, אבל לא ממש יצא לי לראות אותה שם).
עוד אחד שתפס את עיני הוא יואב רוטמן, שמשחק את בנו הקטן של איבגי. אולי אני פשוט נמשך לדמויות תמימות וטובות לב…
 
קשה לי לצפות לאורך זמן בסדרות דרמטיות כי הן סוחטות אותי רגשית. אני בד”כ מוותר עליהן עוד לפני שאני בכלל מתחיל אבל במקרה הזה, גם מאחר וכבר התחלתי לצפות וגם בגלל שראיתי כמה הצצות לעתיד הסדרה, אני בהחלט מתכוון לעקוב ואני ממליץ לכולם לראות לפחות את שני הפרקים הראשונים… אח”כ אני לא חושב שתוכלו להפסיק.
(ערוץ 10 – החל מ 1.7)
 
ולסיום, כמה תמונות יח”צ (לחצו על התמונות כדי לראות אותן בגדול):
לאהוב את אנה לאהוב את אנה
וכמה תמונות שצילמתי באירוע (לחצו על התמונות כדי לראות אותן בגדול):
לאהוב את אנה לאהוב את אנה לאהוב את אנה
לאהוב את אנה לאהוב את אנה לאהוב את אנה
 
לכל התמונות שצילמתי באירוע (גם הפחות מוצלחות), לחצו כאן.
 
** אריה10, מהבלוג של ערוץ 10 בישראבלוג, צילם וידאו של האירוע ואני התראיינתי – כאן (אני מופיע בערך ב – 2:40)

פוסטים קשורים

בשורות טובות

בשורות טובות

שד מהגהנום ומלאך מגן עדן מנסים לעצור את סוף העולם ועל הדרך כנראה מצליחים להאט את הזמן כי זה הרגיש ארווווווך ועם יותר מדי נקודות שמאפשרות ניטפיקינג.

הקריסטל האפל

הקריסטל האפל

אז ראיתי את "the dark crystal" בנטפליקס. לקח לי כמעט פרק שלם להתרגל לעובדה שמדובר בבובות עם מגוון מוגבל של הבעות פנים. אבל גם אחרי שהתרגלתי עדיין, למרות שצפיתי בכל 10 הפרקים, לא הצלחתי להתחבר לכל המכלול שנוצר. אני לא אומר שלא נהניתי, אבל היה לי קשה לסספנד כמה מהבעיות שאפרט עליהן בהמשך. הפוסט מכיל ספוילרים, ראו הוזהרתם.

על קיילונים וביולוגים (האורוויל 2X09)

על קיילונים וביולוגים (האורוויל 2X09)

רק אני הרגשתי שהפרק הזה זלזל בנו כצופים? היו בו כל כך הרבה דברים שלא הסתדרו והיו חסרי הגיון או שנראה כאילו לא חשבו עליהם עד הסוף. אין לי בעיה לסספנד כמה דברים שלא מסתדרים פה ושם אבל לא כשכמעט הכל לא הגיוני.

0 Comments

 1. איילת 24 ביוני 2008
  הגב

  נראה שנהנת מסדרה טובה ובכלל

 2. gandga 24 ביוני 2008
  הגב

  אחלה בלוג, הייתי שמח להזמין אותך לפ
  הייתי שמח להזמין אותך לפרסם פוסטים גם באתר פרשן – אתר הדעות והביקורות של הגולשים.<br><br>זה פשוט מאוד לפרסם תוכן בפרשן. פשוט נכנסים לאתר, בוחרים את הקטיגוריה המתאימה ושולחים.<br><br>כתובת האתר פרשן – http://www.parshan.co.il<br><br>בפרשן כל תוכן מתקבל בברכה<br>

 3. עכבר כחול מדבר 24 ביוני 2008
  הגב

  נשמעת כמו סדרה טובה

 4. פיפרמנט 24 ביוני 2008
  הגב

  יופי יופי!
  <br>

 5. עדית גאנה 24 ביוני 2008
  הגב

  אתה כותב מקסים!!

 6. דידי54 24 ביוני 2008
  הגב

  בכל זאת – בסידרה הכל צפוי

 7. ביקורט 24 ביוני 2008
  הגב

  בהחלט נהניתי

 8. ביקורט 24 ביוני 2008
  הגב

  בתקנון שלכם
  אתם גם לוקחים לעצמכם את הזכות להשתמש בתוכן שלי בכל צורה שבא לכם (אבל נניח שזה סעיף סטנדרטי שבא להגן עליכם) וגם לוקחים לעצמכם את הזכות לערוך לשנות ובעצם לעשות כל דבר שתרצו בתוכן שלי לפני פרסומו אם בכלל תרצו לפרסם אותו.<br>למה שאני ארצה לפרסם אצלכם?

 9. ביקורט 24 ביוני 2008
  הגב

  לפי שני הפרקים הראשונים
  וכמה הצצות קצרות לעתיד, זו נראית סדרה טובה 🙂

 10. ביקורט 24 ביוני 2008
  הגב

  הידד הידד! (?)

 11. ביקורט 24 ביוני 2008
  הגב

  רב תודות 🙂 גם את

הגיבו