לא עושים כסף

ראשית הבהרה: תוכניות כמו “מצלצלים” או  “צלצול הכסף” הן מסחטת כספים רצינית ואני ממליץ לכל מי שקורא את הפוסט הזה שלא להשתתף בתוכניות האלו.
 
לאחר שנרדמתי מספר ימים מול התוכנית “מצלצלים” ולאחר שגיליתי על קיומה של “צלצול הכסף” בערוץ השני הייתי חייב לשבת ולערוך ביניהן השוואה. אז נכון, שרפתי כמה תאי מוח טובים ובזבזתי כ 4 שעות משעות השינה המעטות שלי, אבל היי, יש לי פוסט 🙂
 
גם במצלצלים וגם בצלצול הכסף המגישות הן בחורות צעירות שנראות לא רע ויודעות לברבר לא מעט. בשתי התוכניות מציגים משחקי תפזורת ומשחקי הבדלים. בשתיהן יש שעונים שסופרים לקראת סגירת הקוים לכל חידה אבל כאן נגמר הדמיון.
 
בצלצול הכסף האוירה היא הרבה פחות כיפית וחסרה שם התחושה של ה”קזינו” שיש במצלצלים. העיצוב של כל החידות דומה והן תמיד מופיעות באותו מקום על המסך, מגוון החידות המוצג בתוכנית אחת קטן מאוד (הבדלים, תפזורת וערבוב מילה) והמוזיקה אחידה לאורך כל התוכנית.
במצלצלים לעומת זאת קיימת תחושה סחבקית. המגישות כבר מזהות חלק מהמתקשרים (יש חבורה שלמה של מתקשרים שהם חברים של מישהו שנקרא “גיל הרגיל”) שהצליחו להגיע מספר פעמים ולענות על חידות, יש מגוון לא קטן של חידות (רק חבל שחלקן כמעט בלתי פתירות), ויש מוזיקה משתנה ואפקטים מעצבנים שגרמו לי להנמיך את הקול מהחשש שהשכנים יזמינו משטרה (מה עושה אצלי סוס בדירה?).
 
אולי זה היה במקרה אבל בתוכנית שראיתי של צלצול הכסף לקחת להם 40 דק להעלות את הפותר הראשון לשידור. במהלך אותן 40 דק עמדה המגישה בלבלה בשכל על כך שצריך למצוא 4 הבדלים (שמצאתי ב 3 דק הראשונות), העלתה את הסכום ללא כל סיבה (אף אחד לא פתר עדיין? הנה אני מעלה את הסכום) ובאופן כללי משכה זמן כך שיותר אנים יתקשרו ולפחות אנשים יהיה סיכוי לזכות בכסף ולכן פחות כסף יחולק.
במצלצלים, לשם השוואה, ב40 הדק הראשונות עלו לשידור 4 פותרים ב-4 משחקים שונים וכולם זכו, כמו כן הסכום הועלה רק כאשר היה מישהו שלא הצליח לפתור חידה. הסכום המצטבר היה גדול פי 3 מהסכום שהוצע בצלצול הכסף באותו זמן. מצד שני בצלצול הכסף היתה גם שאלת בונוס ששוויה 10000 ש”ח (אף אחד לא הצליח לענות עליה).
 
לסיכום:
אני חיבבתי יותר את מצלצלים, האווירה הרבה פחות רשמית והמשחקים יותר מגוונים (וחלקם גם מאתגרים).

פוסטים קשורים

קצרצרים

אחרי פגרה לא מתוכננת אני שמח לחזור לכתוב ביקורת טלוויזיה (מלבד המעקב השבועי אחרי כוכב נולד). אז רק כדי להשלים את החסר, הנה מספר קצרצרים על מה שהלך פה בזמן האחרון. הטלפוןאני בד"כ אוהב תוכניות ריאליטי, יש משהו מעניין בלצפות באנשים מנסים להתמודד עם מצב של צילום תמידי, אבל אני לא אוהב תוכניות...

סושי סמבה - אליפות המסעדות

לכבוד פתיחת התוכנית "אליפות המסעדות - קרב סכינים" בערוץ 10 (יום חמישי, אחרי החדשות) הוזמנתי ע"י הערוץ לארוחה במסעדת סושי סמבה שברחוב הברזל 27 ברמת אביב. אז בניגוד לביקורות הטלוויזיה שאתם קוראים כאן ללא הרף, הפעם תהנו מביקורת על הארוחה. הגעתי ב19:00 ופגשתי את עכברוש העיר שהוזמן יחד איתי...

אסי, תעשה לי שיר

לפני מספר שנים, קצת לפני שהתחיל עידן הריאליטי צץ לו שעשועון שמלבד התחרות שבו היתה לו מטרה אחת חשובה - לעשות חיים גם באולפן וגם בבית. לשעשועון קראו "לא נפסיק לשיר" ואני זוכר את עצמי יושב עם משפחתי מול צביקה הדר והמתמודדים ושר בכיף. לימים הפך השעשועון ל"כוכב נולד" ואמנם יצר יותר מתח ויותר רייטינג...

0 Comments

 1. עכבר כחול מדבר 3 במאי 2008
  הגב

  ושתי התוכניות הן ביזבוז זמן ובושה
  לטלויזיה. צריך להעיף אותן לאלתר, ולשדר במקומן שידורים חוזרים של סיינפלד וחברים.

 2. עידן 3 במאי 2008
  הגב

  מסכים עם כל מילה- ורוצה להוסיף מילה
  זה לא מקרה חד פעמי: בצלצול הכסף זה כבר הרגל מגונה- בכל תוכנית של שעתיים יש שתי שאלות, מעלים צופה פעם בשעה, ותוקעים אותך עם מסך מלא בלי מנחה למשך עשרות דקות ארוכות כמו נצח…<br>אני אוהב לראות רק את גילי ברסלרמן המדהימה ב"מצלצלים". היא שרה, רוקדת ומצחיקה ביציאות הספונטניות שלה. כשהיא לא מנחה- אני לא צופה!

הגיבו