מיחזורים עלייך ישראל

לאחרונה ממחזר ערוץ 2 תוכניות ללא הכרה. זה התחיל עם "שכל העולם ישמע", המשיך עם "בוקר טוב ישראל" והשבוע הם שידרו בפעם המי-יודע-כמה את "לתקן את ישראל" עם חיים הכט. האם הערוץ המרכזי בישראל סובל ממצוקת חומרים או שהם מכינים אותנו לקראת עונות חדשות של תוכניות שחשבנו שנעלמו מהמסך?
 
לכבוד המחזור של ערוץ 2 החלטתי למחזר חומרים משלי ולהמליץ לקברניטי הערוץ על התוכניות ששווה לעשות להם עונה שניה:
 
שכל העולם ישמע
הרביתי לדבר בשבחה של התוכנית שנעלמה מהמסך לאחר שני פרקים בלבד, ולא רק בפוסט אחד. אם יש תוכנית שחייבים להחזיר למסך הטלוויזיה, זו זו.
 
הנה כמה מילים שכתבתי עליה בעבר:
על תוכנית שמבוססת על חוסר כשרון יכול לחפות רק סיפור מרגש ו"שכל העולם ישמע" בנויה בדיוק על הנוסחה הזאת. רותם אבוהב כמנחה וצדי צרפתי כבמאי לוקחים אדם שיש לו משהו לומר למישהו, ועושים מזה פסטיבל של ריקודים ושירים מתובלים בעומס של רגשות.
 
בפרק השני ששודר היום אליסון, ילדה ברזילאית מאומצת, רצתה לומר תודה לאמא שלה על שאימצה אותה וגידלה אותה. מצאתי את עצמי עומד על קצות האצבעות בציפיה לראות אם משהו ישתבש, חיכיתי בקוצר רוח לראות כיצד תגיב אימה של אליסון, והתרגשתי עד דמעות (טוב כמעט…) כשהקול של אליסון נשבר בתחילת השיר. התוכנית הזאת מקבלת מבחינתי 10 בסולם הביקורט ואני מקווה שיעשו עוד הרבה פרקים שלה.
 
קוויקי
אין הרבה סדרות כמו קוויקי שהן גם תמימות וגם מחוכמות באותו זמן. הסדרה הזאת ביקשה שנצביע על מנת שיחזירו אותה למסך ומאז הוחלט כבר שהסדרה תופק במלואה ותעלה בתוך כמה חודשים. כמה חודשים?
הנה מה שכתבתי עליה בעבר:
סידרה קומית חביבה, שלא לוקחת את עצמה ברצינות יתרה, שלא מנסה להצחיק בכוח ומצליחה לעשות טוב על הלב. איך אומר השיר? זה טוב, זה טוב, זה טוב לי לה ולו.
 
נחמד לראות סדרה על שותף ושותפה שהקשר ביניהם הוא אפלטוני בלבד ולמרות זאת הם עוסקים בסקס ללא הרף. לכתוב תסריט כזה דורש לא מעט כשרון, כי הכי קל ליפול לתוך הבור המוכר וליצור מתח מיני או קשר רומנטי בין השותפים.
קוויקי זו סדרה שחייבים להמשיך.

 
 
ככה לא מתנהגים
אני זוכר את התקופה שבה גורי אלפי הופיע כמעט בכל חור. הוא היה מצחיק, משעשע וכמעט תמיד פוגע. מאז עברו מים בירדן וגורי נעלם מהמכ"ם, ואני מבקש רק דבר אחד. תחזירו אותו, ועדיף בסדרה שהוא יצר.
הנה כמה מילים מהעבר:
תוכניות לקט של סדרות קומיות בד"כ משעממות אותי עד מוות. אני מסתכל על הבדיחות שבפעם הראשונה הצחיקו אותי והמחשבה היחידה שעוברת לי בראש היא "נו, כבר ראינו את זה". זו הסיבה שאני בד"כ לא צופה בתוכניות אלו וזו הסיבה שנדהמתי כאשר צפיתי בלקט של גורי אלפי ועדיין נקרעתי מצחוק.
 
אולי מכיוון שהתוכנית של גורי מתיימרת גם ללמד ולא רק להצחיק, אולי מכיוון שבניגוד לסדרות אחרות, בסדרה של גורי כן עברו מספיק תוכניות בשביל ליצור לקט טוב, אולי גורי הוא פשוט בדרן מוצלח מספיק כדי להצחיק גם בפעם השניה. בכל מקרה מצאתי את עצמי מרותק אליה כמו אל כל אחת ואחת התוכניות שהיו בסדרה זו.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
ובלי קשר למיחזורים, שמעתי שאנשים טוענים שהפרומואים לתוכנית קרב סכינים אלימים מדי ומראים בהם סכינים מושחזות. ואני שואל, למה רק בפרומואים? בואו נפסיק להציג סכינים בתוכניות הבישול בכלל וגם נפסיק להציג מחבטי בייסבול בערוצי הספורט ושיניים… חלילה שנראה משהו שעלול לפצוע בפרסומת להיגיינת הפה. (ד"א, שמעתי שגם נייר יכול לחתוך.. שנפסיק לכתוב?).

פוסטים קשורים

האורוויל

האורוויל

אחרי תקופה לא קצרה של יובש בסדרות מדע בדיוני בכלל וסדרות סטאר-טרק בפרט, נחתו עלינו שתיים במכה. האחת סדרת סטאר-טרק אמיתית (star-trek: discovery) שמתרחשת באותו עולם מוכר והשניה (the orville) לא קשורה למותג סטאר-טרק, נמצאת ביקום שונה לחלוטין ועדיין כשצופים בה אי אפשר להתעלם מהוייב הטרקי שמרגישים.

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

הגיבו