יום חמישי – 3 פעמים כי טוב

האקס המיתולוגי
סדרה טובה, מבחינתי, היא סדרה שבה כל פרק עומד בפני עצמו ושברקע רצה לה עלילה אחת מתמשכת. זו הסיבה שהפסקתי לצפות בסדרות כמו אבודים, נמלטים, 24 וכו`. בכל אחת מהן יש עלילה מתמשכת, אבל זה כל מה שיש. זו הסיבה שלא עקבתי בהתמדה אחרי סדרות קומיות כמו סיינפלד שבהן כל פרק עומד בפני עצמו וכמעט שאין קשר בין פרק אחד למישנהו.
 
לאחרונה נוספה סידרה חדשה לרשימת הסדרות שצריך לעקוב אחריהן – האקס המיתולוגי. בשני הפרקים הראשונים עוד האמנתי שזו תהיה אחת מהסדרות האלה שבהן יש אמנם סיפור מסגרת, אבל זו ההמשכיות היחידה, אבל הפרק האחרון הוכיח את ההפך. היוצרים השכילו להבין שסיפור משנה שנמשך על כמה פרקים יכול להפוך את הסידרה מעוד כמה פרקים, ללהיט אמיתי.
 
*אני חייב לציין גם שהשיחה הכפולה בפרק האחרון היתה לא פחות מיצירת אומנות*
 
 
סופר-נני
יש לה חיוך מעצבן ומפחיד, קול צרוד מעט והיא טיפ-טיפה מתנשאת, כל זה לא יכול לשנות את העובדה שהיא פשוט מבינה בגידול ילדים. תכירו את סופר-נני (מזל שהחליטו לא לתרגם את זה לרב-אומנת או משהו כזה).
 
תמיד היתה לי בעיה עם ריאליטי. התחושה היתה שאנשים חושפים את עצמם לעיני כל לשם פרסום כסף ותו לא וזה פשוט לא נראה לי נכון (זה לא מנע מני לצפות ולהנות). זו הסיבה שמלכתחילה לא אהבתי את הרעיון של סופר נני ולא הבנתי למה משפחות מסכימות שמישהי תגיד להם מה לעשות בילדים שלהם ועוד בטלוויזיה. מעולם לא הבנתי בכמה בעיות יכולים הורים להיתקל בעת גידול ילדים.
 
בניגוד לרוב תוכניות הריאליטי בהן יש תועלת רק לכיסן של חברות הטלוויזיה ולזוכים/משתתפים, בתוכנית הזאת יש תועלת לכל מי שצופה. מצפיה חלקית בשתי תוכניות גיבשתי לעצמי תובנות לגבי גידול ילדים עתידי, תובנות שיעילותן מוכחת בכל שבוע על מסכי הטלוויזיה. אני מאמין שמשפחות רבות גילו בזכות התוכנית הזאת אפשרויות לחיי משפחה טובים יותר, כך שקיימת תועלת ממשית לכל הצדדים (לצופים, למשתתפים, לבעלי הממון ולמיכל דליות עצמה). כל שנותר לי לעשות הוא לומר “שאפו” ולהמשיך לצפות באדיקות.
 
קוויקי
כבר כתבתי קצת על קוויקי בעבר. סידרה קומית חביבה, שלא לוקחת את עצמה ברצינות יתרה, שלא מנסה להצחיק בכוח ומצליחה לעשות טוב על הלב. איך אומר השיר? זה טוב, זה טוב, זה טוב לי לה ולו.
 
נחמד לראות סדרה על שותף ושותפה שהקשר ביניהם הוא אפלטוני בלבד ולמרות זאת הם עוסקים בסקס ללא הרף. לכתוב תסריט כזה דורש לא מעט כשרון, כי הכי קל ליפול לתוך הבור המוכר וליצור מתח מיני או קשר רומנטי בין השותפים.
 
קוויקי זו סדרה שחייבים להמשיך, ואני אשמח אם תיכנסו לאתר של קשת ותתנו את קולכם למען הסדרה.
 

פוסטים קשורים

בשורות טובות

בשורות טובות

שד מהגהנום ומלאך מגן עדן מנסים לעצור את סוף העולם ועל הדרך כנראה מצליחים להאט את הזמן כי זה הרגיש ארווווווך ועם יותר מדי נקודות שמאפשרות ניטפיקינג.

הקריסטל האפל

הקריסטל האפל

אז ראיתי את "the dark crystal" בנטפליקס. לקח לי כמעט פרק שלם להתרגל לעובדה שמדובר בבובות עם מגוון מוגבל של הבעות פנים. אבל גם אחרי שהתרגלתי עדיין, למרות שצפיתי בכל 10 הפרקים, לא הצלחתי להתחבר לכל המכלול שנוצר. אני לא אומר שלא נהניתי, אבל היה לי קשה לסספנד כמה מהבעיות שאפרט עליהן בהמשך. הפוסט מכיל ספוילרים, ראו הוזהרתם.

על קיילונים וביולוגים (האורוויל 2X09)

על קיילונים וביולוגים (האורוויל 2X09)

רק אני הרגשתי שהפרק הזה זלזל בנו כצופים? היו בו כל כך הרבה דברים שלא הסתדרו והיו חסרי הגיון או שנראה כאילו לא חשבו עליהם עד הסוף. אין לי בעיה לסספנד כמה דברים שלא מסתדרים פה ושם אבל לא כשכמעט הכל לא הגיוני.

0 Comments

 1. ע ל ו מ ה 23 ביוני 2007
  הגב

  אכן אכן אכן
  אני יכולה להגיד תודה לעצלנותי, שבעת כיוון ההקלטה האוטומטית לסופר-נני ולסיינפלד/חברים שבאמצע הלילה, לא היה לי כוח לפצל לשתי הקלטות והקלטתי רצוף 4 שעות. כך נתקלתי במקרה באקס המיתולוגי ובקוויקי, ונדלקתי!<br><br>אהבתי את העובדה שאתה מעצב כבר את הורותך. גם אני עשיתי זאת שנים לפני שהפכתי אמא, ואני בהחלט יודעת שהעיצוב המוקדם הותיר את אותותיו. אני מוסיפה לצפייה בסופר-נני פן הורי נוסף: אני מקליטה ומקדישה את הצפייה בה לצפייה משותפת עם בן העשר וחצי שלי. זה חלק מהזמן אחת-על-אחד שלנו (החשוב כל-כך לילדים :-). אני מתה על הרצינות בה הוא מתבונן (ואולי גם מעצב את הורותו שלו, העתידית). והכי אני אוהבת כשהוא אומר "אם סופר נני היתה באה לפה, לא היה לה מה לעשות" :-] (טוב, זה כי אני באמת כל הזמן מדמיינת שיש פה סופר נני כזו, הרבה לפני התוכנית, ומקדישה הכי הרבה מחשבה ביום לאיתור וטיפול במצוקות, ובעיקר לתשומת לב וזמן עם הילדים. אבל כמובן שזה גם נובע מהערצה עיוורת של ילד לאימו וצפוי להשתנות לחלוטין תוך 5 שנים…).<br><br>נעניתי ל"הזמנה" והצבעתי בעד קוויקי (אפילו שאני לא אוהבת לספק פרטים אישיים ברשת…).<br><br>שבת שלום.

 2. siv30 23 ביוני 2007
  הגב

  ניסיתי כמה מהרעיונות של סופר נני
  עוד כשצפינו בה בערוצים של הגויים, חלק מהרעיונות עובדים, אבל חלק לא. והכי חשוב חייבים להתמיד בשיטה לאורך זמן אחרת הדברים נשכחים.

 3. ביקורט 23 ביוני 2007
  הגב

  אני מתאר לעצמי
  שיש ילדים שמגיבים טוב יותר לרעיון אחד מאשר לאחר, אחרי הכל לא כולנו זהים. ההתמדה זה בהחלט החלק הכי קשה.

 4. נוגה 23 ביוני 2007
  הגב

  ריבים
  סופר נני איפה הריבים דוגמאות לא הסברים אנחנו יודעים מזה סופר נני

 5. נוגה 23 ביוני 2007
  הגב

  ריבים
  סופר נני איפה הריבים דוגמאות לא הסברים אנחנו יודעים מזה סופר נני

 6. ביקורט 23 ביוני 2007
  הגב

  לפעמים יש לי הרגשה שאנשים מייעדים
  אותי להיות הורה. בכל פעם שאנשים באים לבקר את הורי עם ילדים קטנים ואנ י נמצא בבית של ההורים, אני זה שמוצא את עצמו משעשע אותם ונהנה מאוד. כמובן שאי אפשר להשוות בין חצי שעה-שעה לימים שלמים, אבל עדיין…<br><br>יישר כוח על ההצבעה לקוויקי. אני מתכוון לשים קישור להצבעה בתחתית כל פוסט עד שהסידרה תחזור (כמו שאני מכיר את עצמי אני אשכח, אבל אני עדיין מתכוון).

הגיבו