הדילמה הטלוויזיונית

מכירים את המצב הזה שבו יש שתיים או שלוש תוכניות טובות שמשודרות בו זמנית ואנחנו נאלצים לצפות רק באחת מהן? במשך רוב היום אנחנו מזפזפים בין הערוצים ומחפשים נואשות אחר משהו מעניין לראות, וכאשר סוף סוף מתחילה תוכנית טובה בערוץ מסויים, בערוץ המקביל מחליטים גם הם להוציא את התותחים הכבדים.
 
בהמשך כאשר מכשירים כמו hot magic או yes max יהיו קיימים בכל בית בישראל רוב הדילמות ייפתרו. בהמשך כאשר את כל הסדרות נוכל להוריד משירותי VOD למיניהם הדילמות כלל לא תתקיימנה. אבל עד שזה יקרה, קבלו את הדילמות השבועיות של הפריים טיים בטלוויזיה הישראלית.
 
יום א:
21:00 שעשועון אחד נגד 100 (ערוץ 2)
21:00 בלתי נתפס עם נמרוד הראל (ערוץ 10)
21:18 האוס 3 (ערוץ 3)
 
הבחירה שלי: אברי גלעד אמנם מצליח להפיח רוח חיים בשעשועון משעמם ונמרוד הראל אכן מרתק בקסמיו אבל אף אחד מהם לא משתווה לציניות ולגאונות של האוס.
 
נקודה למחשבה: את הפרקים של האוס אפשר להוריד מהאינטרנט ואם הייתי פועל בצורה לא חוקית שכזו, סביר להניח שהייתי בוחר לצפות בשעה הזאת בנמרוד הראל.
 
יום ב:
21:00 יאיר לפיד (ערוץ 2)
21:00 לרדת בגדול (ערוץ 10)
21:18 מלך השכונה (ערוץ 3)
 
הבחירה שלי: עד כמה שאני מחבב את יאיר לפיד, כבר מאסתי בפורמט המוכר והסטנדרטי המוצג שם. הדילמה הגדולה היא בין מלך השכונה ללרדת בגדול ובמקרה הזה בחרתי בסדרת הריאליטי ולו רק בגלל שאני צריך לעשות דיאטה בעצמי
 
נקודה למחשבה: אני תמיד צופה בלרדת בגדול אבל מפספס את השקילה עצמה כי בערוץ 3 מתחילה ב 21:40 הסדרה הקומית “המשרד” שאותה אני לא מוכן לפספס בשום אופן.
 
יום ג:
21:00 בנוגע ללב (ערוץ 2)
21:00 שומר מסך עם אמנון לוי (ערוץ 10)
21:18 מדיום (ערוץ 3)
 
הבחירה שלי: אם זו היתה סדרת התחקירים הבריאותית הראשונה של ערוץ 2, סביר להניח שהייתי בוחר ב"בנוגע ללב". אבל כבר שבעתי מהתוכניות האלה שמנסות להפחיד אותנו ולהפוך אותנו להיפוכונדרים שלא ישנים מספיק (אופס, גם זה לא בריא). אמנון לוי כבר מזמן לא מופיע על המסך שלי, לא בתור שומר ולא בתור רפי גינת לעניים (לא שגינת הרבה יותר טוב). כך שנותן לצפות במדיום, סדרה מעולה שאין לי יותר מדי מה להגיד עליה חוץ מ - שבו וצפו.
 
נקודה למחשבה: כמו בדילמת יום א, גם “מדיום” זמינה להורדה באינטרנט. אם הייתי צריך להתלבט בין שתי הפקות המקור הייתי בוחר לצפות ב”בנוגע ללב”.
 
יום ד`:
כאן הדילמות נדדו שעה וערוץ…
21:45 הצופן (ערוץ 1)
22:00 קוויקי (ערוץ 2)
22:00 מסע עולמי (ערוץ 10)
 
הבחירה שלי: את מסע עולמי, עד כמה שאני מחבב, ראיתי כבר וקצתי בלראות את אייל פלד, או כל אחד אחר, עושה חיים בחו”ל. כך שהדילמה היא בין שתי סדרות חדשות. האחת, שעשועון מביתו של הערוץ הראשון בהנחייתו של עמנואל הלפרין, זה דבר שכמעט לא קורה. השניה, סדרה שמקורה דווקא בפרקים בני שתי דקות באינרטנט ושעובדה מחדש לשלושה פרקי טלוויזיה. הבחירה במקרה הזה קשה מאוד מאחר ושתי התוכניות הן חדשות, אבל אני אאלץ לבחור בצופן ולו רק בגלל שאני מקווה שיהיה בו חידות מעניינות.
 
נקודה למחשבה: מאחר ומקורה של הסדרה באינטרנט, יש סבירות גבוהה שניתן יהיה לצפות בה במלואה גם באתר של קשת, למרות שאני לא בטוח בזה. בכל מקרה, אם “הצופן” יתברר כמשהו לא מעניין, אני בטוח ש”קוויקי” תהווה תחליף הולם.
 
** בימים חמישי שישי ושבת אין דילמה. כוכב נולד לוקחת בהליכה את כל המתחרים (מעניין אם גם השבוע היא תשודר בחמישישישבת).
 
 
בקטנה
– המוות של סיגי היה קורע לב. סוף סוף נהניתי לראות סצינה מושלמת באלופה. השיר שנבחר היה נכון, זווית הצילום היתה מושלמת והבחירה של הצגת הסצינה ללא קול היתה לא פחות מגאונית. בכיתי…
 
– השעשועון החדש בערוץ 10, טוב שבאת, מזכיר במקצת את “חדשות מפתיעות” של ערוץ 2. קשה לערוץ 10 לחדש?

פוסטים קשורים

ערוץ 10: דווקא בגלל היפה והחנון

ערוץ 10: דווקא בגלל היפה והחנון

בעקבות הדיונים על דחיית החובות של הערוץ 10 והאפשרות הממשית לסגירתו צצו ברחבי הרשת עשרות פוסטים הטוענים ש"מוטב חדשות 10 בלי ערוץ 10 מאשר ערוץ 10 בלי חדשות 10". אני לא בא להגיד כאן שחברת החדשות של הערוץ לא חשובה, אבל היא לחלוטין לא בודדה במערכה.

קצרצרים על טלוויזיה

עקב חוסר זמן משווע נותרו אצלי מספר ביקורות ותהיות על תוכניות שונות שעלו לאחרונה ברשימת הפוסטים שלא פורסמו. אז איחדתי אותם לפוסט אחד של הערות קצרות על מספר תוכניות, חלקן ישנות מאוד וחלקן מאתמול. נראה אותך, שחקו אותה בגדול, לעוף על המליון וארץ נהדרת. תהנו :)

למי למי יש יותר כבוד

במהלך החופש הגדול הפך ערוץ 20 בהוט (זה שבעבר סיפק את ההתמכרות שלי לאח הגדול) לערוץ סרטים וסדרות לקיץ והחל לשדר מדי ערב ב 22:00 את "סטארגייט אטלנטיס", סדרה שזה זמן מה רציתי לראות ואף פעם לא מצאתי את הזמן. העונה הראשונה והשניה של הסדרה שודרו ללא הפרעה. העונה השלישית החלה לקראת סוף הקיץ...

0 Comments

 1. siv30 2 ביוני 2007
  הגב

  מכל אלה שהזכרת
  לפעמים יוצא לי לראות את אברי ולו בגלל יצר התחרות שלי שמחייב אותי להעמיד תשובות ראויות מול המתמודדים 🙂

 2. מרטיני 2 ביוני 2007
  הגב

  לידיעתך, טוב שבאת היא פורמט רכוש
  וחדשות מפתיעות, על אותו משקל, היא פורמט גנוב

 3. ביקורט 2 ביוני 2007
  הגב

  חבל, יש תוכניות ממש יפות
  אפילו הייתי מגדיר חלק מהן כאיכותיות. האוס למשל, גם קוויקי שווה.<br><br>אם יש לך יצר תחרות ואת אוהבת חידות, יכול מאוד להיות שתהני מ"הצופן" עם עמנואל הלפרין.

 4. ביקורט 2 ביוני 2007
  הגב

  אכן, לאחר שראיתי את התוכנית
  זיהיתי את הפורמט. היום כמעט על כל פורמט ניתן לומר שהוא גנוב. ככה זה… יש גבול ליצירתיות הפיננסית.

 5. siv30 2 ביוני 2007
  הגב

  אני מתארת לעצמי
  שקיימות תוכניות נהדרות, אבל בחלוקת הזמן והקשב של הורים לילדים, טלביזיה תמיד נדחית בתור לטובת תוכניות ילדים.<br>עליהן אני לא רואה שאתה כותב :-)e

 6. ביקורט 2 ביוני 2007
  הגב

  ניסיתי לראות פעם את טיף וטף
  מצאו אותי מפרפר מעודף מתיקות… P-:

הגיבו