מרגוליזציה של בית המשפט

בארצות הברית יש תוכנית שנקראת “השופטת גודי", בתוכנית מציגים בפני שופטת מקרים אמיתיים, רציניים וקשים והיא שופטת אותם בצורה נוקשה, מהירה ובלי שטויות. בישראל פתחו גם כן תוכנית שיפוט, ולא עם סתם שופטת - עם מרגול. וכמו תמיד הם הצליחו להרוס תוכנית מעולה.
 
בד"כ אני נוטה שלא לבקר תוכניות ביומן הראשון. אני מעדיף לתת למנחים להתרגל לקונספט, לתת להתרגשות של ההתחלה להיעלם ולראות את התוכנית כפי שהיא אמורה להיראות. אני חורג ממנהגי בנוגע לתוכנית הזאת בגלל שהבעיות בתוכנית הזאת הן לא בעיות של התחלה, הן בעיות של קונספט.
 
לא סתם נתנו לתוכנית של מרגול את המשבצת של מועדון לילה. הבלגאן שחגג שם, הנחשים באולפן, השירים שלא קשורים וצילומי החוץ הופכים את התוכנית הזאת לממשיכת הדרך המושלמת. גם כאן, כמו במועדון לילה, אפשר לשבת מול המסך עם פנים של זומבים ולתת למוח לעבוד על ניוטרל - אנחנו לא באמת זקוקים לו.
 
מה הופך את התוכנית הזאת לנלעגת? כמה דברים:
1. המקרים. לתוכנית של השופטת גודי מגיעים מקרים בוגרים ורציניים כמו בחורה שמכורה לסמים שמואשמת בכתיבת צ`קים ללא כיסוי או זוג שמואשמים בכך שגררו את החבר שלהם לבעיית הימורים. לתוכנית של מרגול מגיעים מקרים של שתי בחורות שורצות לשיר עם אותו בחור או מלצרית שכועסת על סגנון הניהול של האחראית עליה.
המקרה היחיד שהיה לו פוטנציאל לרצינות היה הבחור שגידל נחשים בדירה וגם בו טיפלו בחובבנות, מה שמביא אותו לסעיף הבא.
 
2. הפסיקות. מאחר ולמקרים שמגיעים אל מרגול אין קשר לבעיות חוקיות, גם לפסיקות שלה אין שום קשר לחוק. הן מתבססות על הפחדים שלה (המקרה עם הנחשים) או על שיקול דעת פשוט (שאר המקרים). שום דבר שהצופים לא יכולים להגיע אליו בעצמם. וכשהצופים לא זקוקים לתוכנית בשביל שתחדש להם, התוכנית הופכת למשעממת. ומכאן אנחנו מגיעים לסעיף הבא.
 
3. הבידור. על מנת למנוע מהצופים להשתעמם, החליטו להוסיף לנושא השיפוט אופי בידורי. בשביל זה הוסיפו את ה”יועצים” שהם במקרה מתחום הבידור, בשביל זה מביאים “מומחים” שלא קשורים לנושא (ראש מחלקת נוירולוגיה על נחשים, שני שחקנים על מלצרות), ובשביל זה מרגול יוצאת לשחק אותה מלצרית בצורה הכי לא אמינה שאפשר.
 
לאורך כל התוכנית היתה תחושה של חלטורה שאף אחד לא מתייחס אליה ברצינות. מישהו בקשת אהב את הרעיון של כוכבת שופטת, לקח קונספט מצליח בארצות הברית, פירק לו את הצורה, הוסיף לו תכנים בידוריים כדי שיתאים לפריים-טיים ויצר תוכנית שהיא בלגאן אחד גדול. אני לא מאמין שנראה שיפור בתוכנית הזאת למרות שאשמח להתבדות.
 
בקטנה
הפרומואים החדשים של קצרים הם לא פחות מגאוניים. חבל שבתוכנית הם לא מצליחים להגיע לרמות כאלה. אולי העונה החדשה תפתיע לטובה.

פוסטים קשורים

קצרצרים

אחרי פגרה לא מתוכננת אני שמח לחזור לכתוב ביקורת טלוויזיה (מלבד המעקב השבועי אחרי כוכב נולד). אז רק כדי להשלים את החסר, הנה מספר קצרצרים על מה שהלך פה בזמן האחרון. הטלפוןאני בד"כ אוהב תוכניות ריאליטי, יש משהו מעניין בלצפות באנשים מנסים להתמודד עם מצב של צילום תמידי, אבל אני לא אוהב תוכניות...

סושי סמבה - אליפות המסעדות

לכבוד פתיחת התוכנית "אליפות המסעדות - קרב סכינים" בערוץ 10 (יום חמישי, אחרי החדשות) הוזמנתי ע"י הערוץ לארוחה במסעדת סושי סמבה שברחוב הברזל 27 ברמת אביב. אז בניגוד לביקורות הטלוויזיה שאתם קוראים כאן ללא הרף, הפעם תהנו מביקורת על הארוחה. הגעתי ב19:00 ופגשתי את עכברוש העיר שהוזמן יחד איתי...

אסי, תעשה לי שיר

לפני מספר שנים, קצת לפני שהתחיל עידן הריאליטי צץ לו שעשועון שמלבד התחרות שבו היתה לו מטרה אחת חשובה - לעשות חיים גם באולפן וגם בבית. לשעשועון קראו "לא נפסיק לשיר" ואני זוכר את עצמי יושב עם משפחתי מול צביקה הדר והמתמודדים ושר בכיף. לימים הפך השעשועון ל"כוכב נולד" ואמנם יצר יותר מתח ויותר רייטינג...

0 Comments

 1. toncor 21 באפריל 2007
  הגב

  הם פשוט לא יודעים איך לחמם.

 2. siv30 21 באפריל 2007
  הגב

  אני לא צפיתי
  אבל בעלי סיפר לי שזו אמורה להיות תוכנית בידורית ושאין מה לשהוות בינה ובין השופטת גודי (שבה דווקא צפיתי באדיקות). אני גם לא חושבת שזה נכון בערב שבת להביא תוכנית מהסוג של השופטת גודי.

 3. ע ל ו מ ה 21 באפריל 2007
  הגב

  אני אתך
  ובקטע של הבחור והנחשים, מרגע לרגע הלכתי והתכווצתי מהמחשבה שהחובבנים האלה עומדים לפסוק את דינו וכולם פשוט סתם נגד נחשים.<br>מעניין אם ימשיכו לעקוב אחרי המקרים, כי הניחוש שלי הוא שאיש הנחשים יעיף את בת הזוג שלו מהבית. והוא יהיה בהחלט צודק.

 4. ביקורט 21 באפריל 2007
  הגב

  לא בטוח שהבנתי את התגובה

 5. ביקורט 21 באפריל 2007
  הגב

  יש מה להשוות רק מבחינת
  שיטת ההצגה, הרעיון של בית המשפט והפניה אל התובע והנתבע בסוף לשמוע מה הם חושבים. זה ברור שהם ביססו את התוכנית על הבסיס של ג`ודי, אבל כמו שכתבתי הם הפכו את התוכנית לתוכנית בידורית קלילה ולטעמי הם פשוט הרסו אותה.<br><br>כהרגלי בקודש אני אצפה בהתחלה של שתי התוכניות הבאות כדי לראות אם יש שיפור אבל כמו שכתבתי, אני לא אופטימי.

 6. ביקורט 21 באפריל 2007
  הגב

  הוא יהיה צודק לחלוטין
  היא ידעה שהוא חובב נחשים והיא ידעה שהוא עומד לגדל נחשים. אני לא אומר שהם לא צריכים להגיע לפשרה, ואם הם באמת אוהבים הם גם יגיעו לפשרה, אבל אם לא, היא צריכה להבין שככה הבחור ושהיא צריכה לקבל אותו או לעזוב אותו.

 7. siv30 21 באפריל 2007
  הגב

  לפי התיאור שנמסר לי
  אני מניחה שהיא פונה למכנה הרדוד ביותר דבר שאף פעם לא עושה טוב לתוכנית טלביזיה.<br><br>אני מקווה שלא תסבול יותר מידי.

הגיבו