השורה התחתונה – לא משהו

יש לי בדיוק דקה לכתוב את הפוסט הזה ואני אנסה להספיק לומר את כל מה שארצה לומר, להיות בוטה והומוריסטי בו זמנית, להציג שתי דעות מנוגדות למרות שחלק ממני לא מאמין בכלל במה שאני אומר ואם ישארו לי דברים לומר בסוף אני אומר אותם בקצב של מכונת ירייה.
אם הסגנון הזה מוכר לכם, כנראה שצפיתם בשורה התחתונה עם עמנואל רוזן וחבריו.
 
הפרומואים היו משעממים. מי שכתב אותם בטח חשב שהוא נורא מתוחכם עם שיטת ההפוך על הפוך ששילב שם. הוא בוודאי האמין שאם הוא יציג את הפרומו ויתאר במדוייק כל חלק לא סטנדרטי בו, הוא גם יצחיק, גם ישדר אמינות וגם יצור עניין. בפועל זה עורר פיהוק. שיטת ההצגה הזאת מציקה בעיקר בגלל שהיא בוצעה כבר כל כך הרבה פעמים. הפרומואים נראו עייפים ולא משכו אותי כלל.
 
אתם בוודאי זוכרים את תאוריית הפרומואים שלי, ככל שהפרומואים טובים יותר התוכנית רעה יותר ולהפך. אז כל הכבוד לשורה התחתונה, במחי פרומו הם הרסו לי תאורייה. התוכנית גרועה, משעממת וטרחנית בדיוק כמו הפרומואים. גם בפרומו וגם בתוכנית הם מנסים ליצוק תוכן רב שפונה לכל כך הרבה קהלי יעד עד שהם לא פוגעים אפילו באחד.
 
הכי גרוע, התוכנית לא ממלאת את ההבטחה. הפרומואים מבטיחים לנו תוכנית שבה יגידו לנו את כל האמת, לא יטאטאו דברים ויגעו לעומק בנושאים חשובים. בפועל אנחנו מקבלים תוכנית שעובדת בקצב של מכונת יריה. אף נושא לא מקבל את תשומת הלב הראויה לו, באף נושא לא מגיעים לעומקם של הדברים והתוכנית הופכת למעין פארודיה על עצמה.
אפילו השעון שרץ בצד ונראה בתחילה כמו גימיק חביב הופך אחרי שתי תוכניות למציק ומלחיץ.
 
השאלה האמיתית היא למה לבחור כל כך הרבה נושאים לדבר עליהם בפרק זמן קצר כל כך? גם ככה בסופו של דבר המגישים ממהרים לדבר בדקה על כל מה שלא הספיקו. כתוצאה מכך הם מתייחסים לחלק מהנושאים, שראוי להקדיש להם יותר ממשפט, בזלזול עצום. שלא לדבר על כך שתמיד, אבל תמיד, יש נושאים שלא זוכים לקבל אפילו משפט. אז בשביל מה להציג לנו אותם? כדי שנתבאס?
 
בשורה התחתונה – לא אהבתי (איזה משחק מילים הא?). התוכנית מקבלת אצלי רק 4 בסולם הביקור"ט ואני מקווה שהם ישנו את הפורמט מתישהו. דרך אגב, לא עמדתי בזמן (לקח לי 10 דק` לכתוב את כל הפוסט הזה), אבל אני בניגוד אליהם מתעלם מהסטופר.
 
בקטנה…
1. אני מחרים את נולד לרקוד. גם גיתית וגם וובה, שני הפייבוריטים שלי לא עלו בגלגל ההצלה. איך הם לא רואים שאלו השניים היחידים שבאמת באמת רוקדים מהלב?
 
2. שמתם לב לפרומו החדש בקשת – "ארץ נהדרת – תוכנית חדשה!! ספיישל!". כל מילה מיותרת.
 
3. לכל חובבי הפרסומות, פרוייקט מדהים של פרסומות זולות וחכמות מבית גיתם. מירן פחמן העלה את כולו לרשת – http://www.flix.co.il/tapuz/flixsSearch.asp?qTxt=save+the+money&sType=1

פוסטים קשורים

לגעת בעוקץ

מי אוכל חומוס?רפי גינת חזר לתחקיר שביצע לפני 20 שנה והחליט לבדוק את החומוסיות המובילות בישראל. כמובן שהוא גילה ממצאים מדאיגים, קוליפורמים, חיידקים צואתיים ומה לא. הוא לא שכח להוסיף את החותמת המאיימת "פסול למאכל אדם" ואף הוסיף "מסוכן לבריאות.  החומוסיות הכי מזוהמות, ע"פ התחקיר", הן...

זהירות, דוקו-דרמה

האם ידעתם שרק מעטים מבין המגיעים לתוכניות ריאליטי מקבלים את תמורת הפרסום שציפו לה? האם ידעתם שרבים מאותם כוכבים לרגע מוצאים את עצמם מתרסקים אל קרקע המציאות ונאלצים לעבוד כמו כל אדם אחר? האם ידעתם שהריאליטי מכוון אל המכנה המשותף הרחב ביותר ומנסה למצוא אנשים ייחודיים אבל שמתאימים לדפוסים שנקבעו...

מלחמת התרחישים

אורסון וולס שידר את תסכית הרדיו "מלחמת העולמות" (סיפור בדיוני העוסק בפלישת אנשי מאדים לכדור הארץ) במתכונת של פריצה לשידור. הצורה שבה שודר התסכית לא הסגירה את העובדה שהתוכן הוא בדיוני, והפאניקה שנגרמה בעקבותיו גרמה לו להפוך למיתוס. הפאניקה שנוצרה בעקבות אותו תסכית גרמה ללא מעט אנשים לברוח...

0 Comments

 1. עכבר כחול מדבר 16 בפברואר 2007
  הגב

  אני צפיתי בתוכנית הראשונה של השורה
  התחתונה, והרגשתי כאילו אני בוגד בגיא זוהר.<br>חזרתי מהר מאוד לערוץ עשר, הרגוע שיעזור לי להרדם בשקט עם חיוך.

 2. לאטמה 16 בפברואר 2007
  הגב

  מסכים לכל מילה <br>
  רק שבן כספית יעיין פה בבקשה http://www.latma.co.il/Latma/Templates/ShowPage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=81&FID=269&IID=1086 <br>

 3. ביקורט 16 בפברואר 2007
  הגב

  אף פעם לא עקבתי אחרי גיא זוהר
  הפעמים היחידות שראיתי אותו היה כשעברתי מוקדם מדי לערוץ 10 כשתכננתי לצפות בשליין. אבל ממה שראיתי, גם אצלו יש את השעון המעצבן הזה, אבל אצלו זה פחות לחוץ ולא כל כך מציק. אולי שווה לצפות בזה פעם אחת מההתחלה עד הסוף.

הגיבו