אורז ארוז כמו שצריך

הפרסומת של סוגת נגעה בי. היא נגעה בי רגשית, אני תמיד אוהב דברים שלא משתנים ונותנים לי הרגשה של נוסטלגיה נעימה, אבל חשוב יותר, היא נגעה בי מנטלית.
 
במהלך כל הפרסומת אנחנו נמשכים להסתכל אל הפרחים האדומים. הם בתנועה, הם חלק עיקרי מהפרסומת והם כל הזמן שם, לא עוזבים לרגע את הפריים. אנחנו מגיעים לסופה של הפרסומת כאשר אנחנו סמוכים ובטוחים שלפרחים יהיה חלק עיקרי וחשוב בפתרון. ואכן יש להם תפקיד חשוב – מסיח.
 
הפרסומת הזאת דורשת מאיתנו להמתין לשידור נוסף שלה על מנת שנוכל לראות אם הקריין דיבר אמת. אם אכן הדבר שבאמת לא השתנה הוא האורז. ואנחנו נדהמים לגלות שכן, האורז הוא באמת הדבר היחיד שלא השתנה. הפרחים אמנם לא עזבו את הפריים אבל הם שינו מיקום, נעו וזזו ולא באמת נשארו אותו דבר. האורז לעומת זאת לא זז מילימטר ונשאר זהה בכל רגע ורגע.
 
אז ראיתי אותה פעם ראשונה, הופתעתי מהקריינות והמתנתי לשידור הנוסף רק כדי להתפעל מהיכולת של הבמאי או הקופירייטר לשחק בי ככה. וזה גרם לי לזכור את המוצר. זה גם היה גורם לי לנסות אותו, אבל אני משתמש בו כבר שנים, אז לא היה להם לאן לשאוף. על פרסומת כזאת הם מקבלים 10 בסולם הביקור”ט.

פוסטים קשורים

בפעם הראשונה בגודל של הראש שלך

בפעם הראשונה בגודל של הראש שלך

שתי פרסומות שהתחילו להופיע על מסך הטלוויזיה לאחרונה תפסו את תשומת ליבי. הפרסומת של ג'וי והפרסומת של ספרינג טי. בשתי הפרסומות מנסים לעשות את אותו הדבר בדרכים שונות. בשתיהן מנסים המפרסמים לקשר בין המותג לחוויות גדולות מהחיים. ההבדל בסופו של דבר, הוא בצורה שבה מגשרים על הפער.

יותר מדי מרגש

יותר מדי מרגש

בפרסומת של סלקום למסלול המשפחה שלהם, מוצגת פגישה בין אם אתיופית ששלחה את ביתה התינוקת לארץ ונשארה מאחור, לבין ביתה שכבר התבגרה ועכשיו היא חיילת. זה נשמע כל כך זול ולא קשור למה שהתרחש באותו רגע על המרקע שהרגש הכי חזק שחשתי באותו רגע היה כעס. כעס על סלקום שמנסה לנצל סיפור כל כך אמיתי וחם לרווח כלכלי.

על פרסומות ושוביניזם

מדהים איך האח הגדול אוכל את זמן הטלוויזיה, בעיקר כשאין יותר מדי מה לראות. בכל רגע פנוי עוברים לערוץ 20 והבלוג שוקט על שמריו כי מה כבר יש לספר כאן שלא סיפרתי באח הקטן?לשמחתי הרבה יש פרסומות שמעלות לי את הסעיף ומחיות לי את הבלוג אפילו אם זה רק לפוסט אחד (בינתיים). ומה עם בעלך?אחת הפרסומות...

5 Comments

 1. ע ל ו מ ה 20 ביולי 2006
  הגב

  ועכשיו אני סקרנית לראות גם!
  (אין לי מושג על מה אתה מדבר)<br><br>לעומת זאת עניתי היום על סקר שמפואים בטלפון. כששאלו אותי אילו שמפואים אני זוכרת, זכרתי רק את פנטן (בו אני משתמשת, כי הפרסומת שכנעה אותי עד כדי שבחיים לא אעיז לשנות…) ואת הוואי (אין לי מושג למה). הסוקר שאל אותי לגבי איזה 10 פרסומות, אם ראיתי אותן ושל מה הן, ואת רובן ידעתי (והן היו של הד-אנד-שולדרס, של הרבל-אסנס, וכו`) – היכרתי אותן, ובכל זאת לא זכרתי אותן כשהתבקשתי לשלוף שם של שמפו.

 2. עכבר כחול מדבר 20 ביולי 2006
  הגב

  סיקרנת אותי עכשיו.
  אני אחפש את הפרסומת הזאת עכשיו.

 3. ביקורט 20 ביולי 2006
  הגב

  אוי… זה אומר שעשיתי ספויילר P-:
  שווה לראות את הפרסומת הזאת. <br><br>אני משתמש בהד-אנד-שולדרס (קשקשים, מה לעשות). אני חושב שכל אדם זוכר בממוצע שמות של שני מוצרים בערך מכל קטגוריה (למשל, מעוף עולה לי בראש רק עוף טוב ומאמא עוף, למרות שאני בטוח שיש עוד).

 4. ביקורט 20 ביולי 2006
  הגב

  עכשיו אתה סיקרנת אותי….
  מצאת אותה?

 5. עכבר כחול מדבר 20 ביולי 2006
  הגב

  עוד לא הספקתי לראות טלויזיה…
  אני אנסה לראות מחר..

הגיבו