ערוץ 10: דווקא בגלל היפה והחנון

ערוץ 10: דווקא בגלל היפה והחנון

גילוי נאות: השתתפתי בלא מעט אירועים של ערוץ 10 לבלוגרים שכללו במקרים רבים הקרנות מוקדמות של סדרות שונות, הפעלות מעניינות ומושקעות ואף כיבוד.

בעקבות הדיונים על דחיית החובות של ערוץ 10 והאפשרות הממשית לסגירתו, צצו ברחבי הרשת עשרות פוסטים העוסקים בנושא. הדעה הנפוצה ביותר היא שביבי מנסה לסגור את הערוץ (או יותר נכון את חברת החדשות שלו) בעקבות מספר תחקירים נוקבים שנערכו לאחרונה ויצרו כמה זעזועים אצל האנשים שיושבים שם בצמרת. בין אם זה נכון ובין אם לא, הפתרון המסתמן כרגע להמשך דרכו של הערוץ הוא מציאת מממן חדש (אולי ע"י מיזוג כלשהו) וסגירת חברת החדשות של הערוץ.

רוב רובם של הפוסטים האחרונים שקראתי טוענים שערוץ 10 בלי חברת החדשות שלו לא שווה או במילותיו של עידו קינן "מוטב חדשות 10 בלי ערוץ 10 מאשר ערוץ 10 בלי חדשות 10". ערוץ 10 עצמו יצא בקמפיין נגד סגירתו שבו רואים תחקירים חשובים שונים שנערכו בחברת החדשות שלו על רקע השיר "אין לי ארץ אחרת". לאטמה יצאו עם סרטון תגובה שבו על רקע אותו שיר מוצג קטע אדיוטי מתוכנית הריאליטי "24/7 הדור הבא". את שני הסרטונים אתם יכולים לראות אצל עידוק.

אני לא בא להגיד כאן שחברת החדשות של הערוץ לא חשובה, אבל היא לחלוטין לא בודדה במערכה. אז נכון, "הדור הבא" היתה נפילה וגם ממעושרות לא ממש התלהבתי, אבל במהלך הזמן היו לערוץ לא מעט תוכניות שכן נהניתי מהן ואני אזכיר רק חלק: לאהוב את אנה, החברים של נאור, לונדון וקירשנבאום, היפה והחנון, הרווק, בנות הזהב, לעוף על המליון, אורלי וגיא, כאן גרים בכיף, צינור לילה, לא לפני הילדים, מקום לדאגה, מגדלים באוויר, קרב סכינים, העוקץ, אחת אפס אפס ואני בטוח שיש לא מעט שלא עלו לי לראש כרגע.

הייתי רוצה שערוץ 10 יישאר פתוח לא רק בגלל שחברת החדשות שלו עושה צרות לפוליטיקאים. הייתי רוצה שהוא יישאר פתוח כי לצד כמה הפקות שלטעמי בהחלט היו מיותרות וחסרות עניין (שאנשים משום מה נוטים להדגיש אותן כל הזמן), הם הצליחו ליצור גם לא מעט תוכניות שפשוט היה כיף לראות. אם הבחירה היא בין לסגור את הערוץ ואת חברת החדשות לבין לסגור רק את חברת החדשות ושהערוץ יישאר פעיל, אני בוחר באפשרות השניה – היא לא כל כך נוראית כמו שמנסים לצייר אותה.

פוסטים קשורים

קצרצרים על טלוויזיה

עקב חוסר זמן משווע נותרו אצלי מספר ביקורות ותהיות על תוכניות שונות שעלו לאחרונה ברשימת הפוסטים שלא פורסמו. אז איחדתי אותם לפוסט אחד של הערות קצרות על מספר תוכניות, חלקן ישנות מאוד וחלקן מאתמול. נראה אותך, שחקו אותה בגדול, לעוף על המליון וארץ נהדרת. תהנו :)

למי למי יש יותר כבוד

במהלך החופש הגדול הפך ערוץ 20 בהוט (זה שבעבר סיפק את ההתמכרות שלי לאח הגדול) לערוץ סרטים וסדרות לקיץ והחל לשדר מדי ערב ב 22:00 את "סטארגייט אטלנטיס", סדרה שזה זמן מה רציתי לראות ואף פעם לא מצאתי את הזמן. העונה הראשונה והשניה של הסדרה שודרו ללא הפרעה. העונה השלישית החלה לקראת סוף הקיץ...

דרך השלט

לאחרונה אני לא מוצא בעצמי את הכוח לכתוב ביקורות על התוכניות השונות באופן שבו עשיתי זאת עד עכשיו. יש בי תחושה שאני חוזר על עצמי ושאין לי כבר על מה לכתוב. ואולי אלו התוכניות שחוזרות על עצמן, עוד שעשועון, עוד ריאליטי, עוד דוקו, וחידושים אין. זה לא שאין מה לראות בטלוויזיה וזה לא שאין לי מה לכתוב על...

0 Comments

 1. עידוק 14 בדצמבר 2011
  הגב

  הערה טכנית: לונדון וקירשנבאום, אורלי וגיא וצינור לילה הן תוכניות חדשותיות, גם אם פורמלית הן לא מופקות על ידי חברת החדשות (הן לא?)

  הערה תוכנית: בנות הזהב? באמת?

  הערה כללית: חדשות 10 יצרו חדשות קצת שונות, קצת פחות ממסדיות, קצת יותר פרועות. האם הם סיפקו אלטרנטיבה בתחום הלא-חדשותי? האם יש תוכנית שערוץ 10 יצר, שלא היתה יכולה להיווצר במסגרת הפקות מקור של אחד מהערוצים האחרים (ערוץ 2, הוט, יס, ערוץ 1)?

  • אורי צציק 14 בדצמבר 2011
   הגב

   יכול להיות ששלושת אלו הן של חברת החדשות, אני לא בטוח בזה ולא התעמקתי בזה, פשוט זרקתי שמות של תוכניות שאהבתי שאינן החדשות עצמן.

   אני יודע שזה לא פופולארי אבל אני ממש מחבב את בנות הזהב 🙂

   האם יש תוכניות בערוצים האחרים שלא יכלו להיווצר במסגרת הפקות מקור של ערוץ 10? לכאן ולכאן זה לא רלוונטי. מה שרלוונטי הוא שהן כן יוצרו במסגרת של ערוץ 10. שם בחרו להשקיע בהן וליצור אותן ולא במקומות אחרים.

   אם אתה מתעקש על דוגמה, בעבר היו גם בערוץ 10 וגם בערוץ 2 תוכניות של אלתור מערכונים. בערוץ 2 בחרו לעשות תוכנית חסרת השקעה שגם נראתה ככה ונקראה "חדשות מפתיעות". בערוץ 10 בחרו להשקיע בתוכנית שכללה תפאורה, תכנון ושהיתה הרבה יותר איכותית (לפחות לטעמי) שנקרא "טוב שבאת".
   הנה פוסט שכתבתי באותו זמן על הנושא – http://www.urich.co.il/2007/06/09/%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%A9%D7%91%D7%90%D7%A0%D7%95/

 2. גלעד 14 בדצמבר 2011
  הגב

  קודם כל גם אני אוהב את בנות הזהב (במיוחד בגלל ריבקה מיכאלי) .
  אבל לעניינו, אני לא חושב שצריך לוות ר לערוץ 10 על החובות שלו. כמו שלא צריך לוותר לשמעון על החובות שלו (ייסלח לי שמעון, איזה שמעון שלא יהיה). ערוץ 10 מתנהל בצורה מבישה ושערורייתית. לא יכול להיות שהחזאי / סלב, דני רופ מרוויח בסביבות המליון בשנה בשביל חמש דקות מסך שהוא נותן ביום. אני לא יודע כמה מרוויחים מיקי ויעקב, אבל אני יודע שזה יותר. אז אם לערוץ אין כסף אז שיחסכו מבית. אם לערוץ 10 אין כסף, שלא יוציא מליוני שקלים לשדר את מכבי ת"א בימי חמישי (ואני אוהד מכבי). בקיצר למי שהן כסף, שינהג בחסכנות ולא פזרנות ובטח שלא יבכה אחרי זה שהוא בחובות. אז או שיסגרו את הערוץ או שימצאו מי שיקנה אותו ויחליף את חברת הניהול שלו.

  • אורי צציק 14 בדצמבר 2011
   הגב

   ראשית אני חייב לציין שהרצון שלי שלא יסגרו את הערוץ הוא אנוכי לחלוטין ולא קשור לחובות. הערוץ יוצר תכנים שאני נהנה לראות ולכן הייתי רוצה שהוא יישאר פתוח.

   גם אני לא חושב שצריך לוותר לערוץ על החובות. עם זאת החובות הם נמוכים משמעותית מהפעם האחרונה שבה החליטו לדחות (לא לוותר) את תשלום החוב. זאת ועוד, התנאים בהם היה אמור להיות משולם החוב השתנו (היו אמורים לעבור לשיטה של רשיונות ב 2012 ועכשיו זה נדחה בשנה).
   צריך גם לזכור שגם לקשת ורשת יש חובות גדולים (פחות מאשר של 10, אבל עדיין גדולים) ואני לא שומע דרישה לסגור גם אותם.
   מעבר לכל זה, יש גם את הטענה בדבר הסיבה האמיתית שבגללה נסגר הערוץ. האם הוא נסגר בגלל החובות או בגלל שחברת החדשות שלו הצליחה לדגדג לחברים מסויימים בממשלה במקומות לא נעימים?

   לסיכום, אם נשים את התירוצים בצד, ערוץ 10 צריך לשלם את החובות שלו, אין ספק בכך ואף אחד בערוץ לא דורש "תספורת". הבקשה היא לדחייה של התשלום ולא לויתור.
   כל זה לא רלוונטי לרצון האישי שלי שהוא ימשיך לפעול שמתבסס רק על התכנים שהערוץ יצר ושבעקבותיו כתבתי את הפוסט הזה.

 3. ספי לוי 22 בדצמבר 2011
  הגב

  אם לומר את האמת, אם הסדרות שהזכרת היו שלו, אז מבחינתי אין שום בעיה שיסגרו את הערוץ. אפילו בתור ערוץ חינמי בשידור הדיגיטלי, לא הייתי טורח להסתכל עליו יותר משניה ולהמשיך הלאה. ניחא, אני מניח שזה מה שעם ישראל אוהב לראות. את הזבל והליכלוכים.

  כאשר הזבל שווה לתוכניות טלויזיה הישראליות
  והליכלוך, זה התאווה הישראלית לראות איך מלכלכים על כולם

  • אורי צציק 30 בדצמבר 2011
   הגב

   אני לא כל כך מבין לאילו מהסדרות שהזכרתי אתה מייחדס את הביטוי זבל ולכלוכים. יש שם סדרות דרמה נהדרות, שעשועוני ידע חביבים, סדרות קומיות לא רעות, תוכניות אירוח מהמעולות, וריאליטי מהאיכותיים יותר (לפחות לטעמי).
   אז נכון שהיו בערוץ הזה גם לא מעט תוכניות חסרות טעם, אבל אני לא חושב שקיים בעולם ערוץ שכל מה שהוא יוצר זו הצלחה. חשוב לשים לב למידת ההשקעה ואני באמת חושב שערוץ 10 היה מהמשקיעים יותר מבין הערוצים המסחריים והלא מסחריים כאחד.

   • ספי לוי 5 בינואר 2012
    הגב

    זבל וליכלוכים אני מייחס לכל הסדרות הספציפיות שהזכרת, אבל כמו שאמרתי, זה כנראה מה שעם ישראל אוהב לראות. איכות היא כן מילה גסה פה, ונעזוב שהמילה "ריאלטי" ו"איכותי" זה עלבון בפני עצמו. לצערי העלבתי את האינטלגנציה שלי בזה שיצא לי להפגע ולראות חלקים מהסדרות האלו, למזלי אבל אין ברשותי טלויזיה, אז הנזקים הללו מוצמצמים לגמרי.

    • אורי צציק 5 בינואר 2012
     הגב

     אז אנחנו כרגיל חלוקים בדיעותינו. אני מאוד אוהב לצפות בסדרות שציינתי (ובאחרות) ולטעמי הן מהסדרות הטובות יותר שהיו בארץ.

     • ספי לוי 5 בינואר 2012

      וכמו שטענתי, אם אלו נחשבות מהסדרות ה"טובות יותר" שהיו בארץ, זה רק מראה איזו רמה ירודה של טלויזיה יש לנו פה שזה בכלל מפגע בריאותי בפני עצמו. אין רגע שאני לא מודה לעצמי שביטלתי כל אופציה טלויזיונית, אין תמורה בעד האגרה בארץ.

      האינטלגנציה וההומור הישראלי הירוד בסדרות האלו, פשוט עלבון חד וחלק.

     • אורי צציק 5 בינואר 2012

      אין ספק שההפקה בארץ שלנו מרוויחה הרבה פחות ויש לה הרבה פחות תקציב וזה ניכר. עם זאת העלילה בחלק מסדרות הדרמה היא טובה גם במונחים של חו"ל. השעשועונים שציינתי הם מהנים לא פחות מאלו בארצות הניכר. יש שם תוכניות מערכונים שלטעמי הן לא פחות ממופתיות.

      די ברור לי שאנחנו עדיין לא נסכים בנושא, אבל זה לא חדש :-). אני גם מאמין שאתה מדבר רק על הסדרות שיצא לך לתפוס בהן הצצה ולא על אלו שלא יצא לך לראות עקב העובדה שאתה לא צופה בטלוויזיה.

     • ספי לוי 5 בינואר 2012

      להאשים את הרווח על ההפקה זה נראה לי טעות, כי לדעתי יש להם הרבה רווחים וגם תקציבים לא קטנים בכלל. נעזוב את העובדה שעוד לא ראיתי סדרה אחת שלא נראית כאילו צולמה ע"י חובבנים במצלמת וידאו בייתית, אין אפילו "אווירה" של סדרה.

      המצחיק שאפילו בקולנוע הסרטים נראים כמו מצלמה של חובבנים מיוטיוב, למעשה הסרט היחיד שנראה לי כמו "סרט" היה גבעת חלפון ומאז רק הדרדרו הסרטים וכל ההשקעה בהם.

      ובתור אחד שמטייל לא קצת בעולם, אין אפילו מה להשוות. הרגע חזרתי מאוסטריה, ואפילו שלא הבנתי כלום מהסדרות שם או מהשעשועונים, הם היו יותר מהנים מכל מה שראיתי באותה מידה למשך אותו זמן, בארץ הזו. ואני מגיב בדיוק על אותן סדרות שהזכרת כאן, כי ראיתי קטעים מהם במשך זמנים שביקרתי אצל ההורים.

      ברור שלא נסכים, אבל אין קשר בין זה שאפילו פרפר נחמד היה יותר איכותי ממה שיש היום בטלויזיה! 😀

     • אורי צציק 5 בינואר 2012

      כשמכרו את הסדרה "רמזור" לחו"ל, אדיר מילר נדהם מזה שתקציב של פרק אחד שם הוא יותר מהתקציב של חצי מהסדרה (ואולי יותר) בארץ. הוא אמר שבארץ זה אפילו טיפה יותר אותנטי כי למשל סצינות של בר, הם צילמו בבר אמיתי בעוד בחו"ל אין דבר כזה, יש מספיק תקציב להקים סט של בר במיוחד לסדרה.
      את נאור ציון שמעתי מספר כבר מספר פעמים איך במקרים מסויימים עקב חוסר תקציב וחוסר גמישות, הוא יצא עם מצלמה ביתית וחברים וצילם השלמות של סצינות שהוא לא רצה לוותר עליהן.

      לא ראיתי את השעשעונים באוסטריה אז אני לא אגיב על הטיב שלהם. אבל אני לא מסכים איתך לגבי הטענה שפרפר נחמד יותר איכותי ממה שיש היום בטלוויזיה. ועם כל הכבוד לגבעת חלפון, רמת הצילום אז היתה פחות טובה מרמת הצילום היום. אני חושב שבמקרה הזה אתה באמת מגזים בביקורת.

     • ספי לוי 6 בינואר 2012

      ה"אותנטיות" שאתה מדבר עליה, נראית כאילו היא מזויפת יותר מהזיוף שעושים בחו"ל בסדרות. כשהם מקימים סט כזה, הם עושים אותו כ"כ טוב ומושקע שהוא נראה יותר טוב מה"אותנטי" הישראלי שנראה עלוב בהשוואה.

      אבל לא זו כוונת המשורר במקרה הזה, אני מדבר על ה"אווירה" שיש בסדרות בארץ שהן לא משכנעות בגרוש. הן ניראות לחלוטין כאילו כמה ילדים בתיכון לקחו איזה קנון והשתמשו בה בשביל לצלם סרט. אפילו המכשפה בלייר נראה כמו סרט לעומת סדרה בארץ.

      ועם כל הכבוד ל"שיא הטכנולוגיה" הישראלי, גבעת חלפון נראית כמו סרט ושחקנים שיודעים לשחק ואפילו משכנעים פחות או יותר לעומת ה"כישרון" המדהים של האלו שקוראים לעצמם שחקנים היום. משפחת באנדי שצולמה בלי תקציב, נראית יותר טוב מ-כ-ל סדרה שקיימת והייתה קיימת בטלויזיה הישראלית.

     • אורי צציק 6 בינואר 2012

      אז כרגיל, נסכים שלא להסכים. בסופו של דבר הכל עניין של טעם.

הגיבו