TED בערוץ 2

TED בערוץ 2

אתמול בלילה, בסביבות 23:00 גלשתי לי ברשת וכמו תמיד הטלוויזיה היתה פתוחה ברקע למקרה שיהיה משהו מעניין. הערוץ האחרון שצפיתי בו היה הערוץ השני ושם נשארתי. בזמן שניסיתי להתמודד עם כמות העדכונים בקורא ה RSS שלי שמעתי, להפתעתי, את קולו של יאיר לפיד. לרגע חשבתי שנרדמתי והתעוררתי ביום שישי בערב אבל לא, מסתבר שליאיר יש תוכנית חדשה שבה הוא נותן קדימונים להרצאות של TED.

TED, למי שלא מכיר, זה ארגון ללא מטרת רווח ששם לעצמו מטרה להפיץ רעיונות טובים. הם מארגנים הרצאות מעניינות על נושאים מגוונים בתקווה שהרעיונות הטובים באמת יחלחלו ויבוצעו. בשנים האחרונות הועלו כל ההרצאות של TED לרשת ואפשר למצוא אותן כאן.

אז מה קשור יאיר לפיד? אז זהו, שהוא לא ממש קשור. יאיר לפיד הצליח ליצור לעצמו שם של אדם פתוח שמקבל ואוהב להקשיב לרעיונות ודעות שונות ומאחר והוא גם מנחה "ממלכתי" הוא היה הבחירה הנכונה להנחות את התוכנית הזאת. ובניגוד למספר דעות ששמעתי ברשת, התוכנית כן צריכה מנחה.

סביר להניח שאם היו משדרים ישירות את ההרצאות של טד, אנשים רבים היו מסתכלים כמה שניות, מתייחסים לזה כאל עוד הרצאה משעממת או תוכנית חינוכית שלא בא להם לשמוע ועוברים ערוץ. הדקה או שתיים של ההקדמה שנותן לפיד לכל הרצאה היא מעין טיזר להרצאה שגורם לצופה להתעניין בה ולכן לצלוח את שלב הפתיחה והבדיחות שמלוות את רוב ההרצאות. במקרים רבים אנשים מעדיפים לדעת למה הם הולכים להקשיב לפני שהם מחליטים להשקיע את הזמן שלהם בהקשבה למשהו ארוך יותר מדקה או שתיים.

לשמחתי בחרו להציג את ההרצאות במלואן (אולי עם עריכה קלה פה ושם אבל לא משהו ששמתי לב אליו) ואפילו פתחו באחת ההרצאות החביבות עלי בנושא החינוך. לצערי לא ראיתי שום קידום לתוכנית הזאת. זאת תוכנית מעניינת עם פוטנציאל אדיר אבל אם היא לא תקודם אז מעט מאוד אנשים ידעו עליה.
המקום היחיד ברשת שבו ראיתי אזכור לנושא היה בידיעה בגלובס וגם שם אין שום מידע לגבי השעה והיום שבו התוכנית משודרת. גם חיפוש באתר רשת וקשת לא העלה שום אזכור לתוכנית. סביר להניח שמי שראה את התוכנית אתמול עשה זאת במקרה וחבל.

אז אם מישהו יודע מתי בדיוק משודרת התוכנית? האם זו תוכנית יומית, שבועית או חודשית? או כל מידע אחר, אני אשמח לשמוע.

עדכון: מצאתי בלוח השידורים בוואלה שהתוכנית משודרת בימי א' בשעה 23:35. הידד.

פוסטים קשורים

הצינור – עושים טלוויזיה מהאינטרנט

הצינור - עושים טלוויזיה מהאינטרנט

פינת "הצינור" שכיום היא חלק מחדשות סוף השבוע של ערוץ 10, הופכת לתוכנית קצת יותר רצינית על נושאים מגוונים הקשורים לרשת האינטרנט. ערוץ 10 הזמין אותי ובלוגרים נוספים לייעץ וכמובן לכתוב על התרשמותנו מהקונספט.

עשרים וארבע שבע

כשערוץ 24 הכריז על כוונותיו להקים אולפן שקוף בנמל תל אביב ולשדר משם 24 שעות במשך 24 ימים רצופים, גיחכתי. הערוץ, שהתחיל כערוץ מוסיקה אמיתי ומעולה והיה ערוץ הרקע שלי כאשר לא היתה אף תוכנית אחרת שרציתי לראות באוויר (וכאשר לא היה ערוץ 20) התדרדר עם הזמן והמוזיקה ששודרה בו היתה פחות ופחות לטעמי. כאשר...

מה פה קורה פה?

מאז שהאינטרנט הפך לגורם משפיע ומאז שברור לכולם שהרשת זה העתיד ושטלוויזיה זה כבר פאסה, הטלוויזיה עושה כל שביכולתה כדי להיות נוכחת גם וירטואלית. זה התחיל עם מיני-סייטים שונים לתוכניות והמשיך עם אתרים גדולים לערוצים המרכזיים (נענע 10, האתר של קשת, האתר של רשת וכו`). בכותרות הסיום של רוב התוכניות...

0 Comments

 1. sharon 24 במאי 2011
  הגב

  גם אני כמוך חיפשתי את המידע באינטרנט והגעתי לאתר שלך
  באמת חבל לשא פרסמו את התוכנית יותר ההרצאות חשובות, מעניינות ומעוררות מחשבה שהיו יכולות לעורר כמה אנשים טובים

  בכל מקרה מצאתי את האתר של התוכנית עם הראצת בונוס
  http://reshet.ynet.co.il/Shows/Ted_video/

  • אורי צציק 26 במאי 2011
   הגב

   מסתבר שאם מחפשים מוצאים. מצאתי בלוח השידורים בוואלה שהתוכנית משודרת בימי א' בשעה 23:35.

 2. יעל 24 במאי 2011
  הגב

  גם אני חיפשתי ומצאתי רק תגובות של אנשים כמוני וכמוכם שנתקלו בתוכנית במקרה ורצו עוד. אפילו בלוח השידורים של רשת התוכנית לא מופיעה. קטע מוזר, כנראה לא חשבו שיהיה ביקוש.

  • אורי צציק 26 במאי 2011
   הגב

   בסופו של דבר זה עודכן גם בלוח השידורים. לפחות בוואלה מצאתי שזה משודר בכל יום א' ב 23:35.

 3. יובל 27 במאי 2011
  הגב

  נשמע מעולה. יש בטד הרצאות מצויינות שמתאימות להרבה אנשים. לא פעם ולא פעמיים הצעתי לאנשים לשמוע כמה הרצאות דרך הסלולר אצלי (יש לי מספר הרצאות שמורות), ומשום מה תמיד מסתכלים עלי מוזר.

 4. שלומי 31 במאי 2011
  הגב

  גם אני כמו קודמיי המגיבים, נתקלתי במקרה בתוכנית של יאיר לפיד ובהרצאות שהגיב מ- TED, והאמת.. ממש נהנתי !!!
  סוף סוף משהו מעניין ב TV, שמפעיל את השכל וגורם לך לחשוב על הדברים גם אחרי שהתוכנית הסתיימה.
  חבל שבערוץ 2 חושבים שאין צורך לעשות פרומו לתוכנית, כי…אולי הם חושבים שהצופים הם לא כאלה אינטיליגנטים?? או אולי כי זה לא ריווחי (לא צריך לסמס, להתקשר, להצביע, לענות וכל שאר הדברים שמביאים להם את הכסף לערוץ) מה גם שאין בה פרסומות אין סופיות (שמתם לב? — איזה כיף !!)

  בקיצור, מברך את יאיר לפיד וערוץ 2 על השינוי המרענן.
  רציתי לכתוב ישירות ליאיר לפיד, אך לא מצאתי שום אתר שניתן לפנות ליאיר ולומר לו שיש אנשים שמחפשים בדיוק תוכניות כאלה (אנשים ששמחים להפעיל את השכל).
  יאיר, אני אהיה מולך גם בראשון הבא.

  יום טוב לכולם!

 5. ilana.pa 4 ביוני 2011
  הגב

  אם ב- TED עסקינן, אני לא יכולה להתאפק ומבקשת לשתף אתכם בהרצאה שצפיתי בה כבר מספר לא מבוטל של פעמים וכל פעם עדיין מתרגשת. זו הרצאה של מנצח ידוע, בנג'מין זנדר שמרצה על תשוקה ומוסיקה קלאסית. אלו הן 20 דקות של הנאה צרופה ואגב, יש תרגום לעברית אם מתחשק למישהו. ממליצה בחום רב.

  http://www.ted.com/talks/lang/eng/benjamin_zander_on_music_and_passion.html

  שבוע משובח
  אילנה.פ

 6. ygael koren 13 ביוני 2011
  הגב

  ההרצאה של דן פינק יוצאת מגדר הרגיל איך משיגים אותה? מאד מעונין.

 7. חיה 31 באוגוסט 2011
  הגב

  אתמול 30/8/2011 היו שתי הרצאות נפלאות , אחת מהן עסקה בחשיבותו והשפעתו של החיוך 🙂

הגיבו