קצר משפחתי: קצר תקשורתי

קצר משפחתי: קצר תקשורתי

עד מתי נוכל להמשיך ולשמוע בדיחות על גובהו של עופר שכטר מבלי להקיא? מבחינת הפאנל של "קצר משפחתי", ובמיוחד אפרת בוימולד, נראה שהתשובה היא לנצח וכמה שיותר יותר טוב. כך נראתה התוכנית הראשונה של תוכנית הפריים טיים החדשה של אורי גוטליב – מנסה להצחיק אבל בעיקר מביכה. אורי, תחזור לביפ.

קצר משפחתי היא תוכנית חדשה בלוח השידורים של "רשת" ובה אנחנו נחשפים למשפחה או שתיים הנתקלות בבעיות שונות בחיים המוצגות לנו בצורה מבויימת ולא אמינה בעליל. אותן משפחות מוזמנות לאולפן ונדרשות לעמוד בפני "נבחרת" סלבריטאים שצוחקים על כל דבר אפשרי בחייהם רק כדי לקבל בסופו של דבר פתרון לא יעיל ופרס. כמובן שהפרס האמיתי הוא עצם הופעתם בטלוויזיה ואולי גם אזכור שם העסק של אותן משפחות מה שבטח יביא להם עוד מספר קליינטים.

התוכנית מתחילה בדיאלוג ארוך מדי, מלא בבדיחות קרש ומיותר לחלוטין בין אורי גוטליב לקריין. אבל זו רק נקודת שפל אחת של התוכנית. בכלל, קשה לי להבין למה בכוח מנסים לתת לאורי גוטליב להנחות תוכניות פאנל של הומור. עד עתה לא נתקלתי באף אחת כזאת שלא התאפיינה בהומור נמוך שחצה מזמן את קו האדיוטיזם. יש מן תחושה שכל התוכניות בהנחייתו נגועה באותו הומור חלש, עצל, לא משתדל שמתאים אולי לתוכניות לייט נייט הזויות אבל ממש לא לפריים טיים. לפחות בשבוע סוף המקורית היה גם שמץ של סאטירה…

בעיה עיקרית נוספת של התוכנית היתה שהיא התאפיינה בהמון בדיחות פנימיות שעוסקות בחברי הפאנל עצמם במקום בנושא שלשמו התכנסו. כאילו הפאנליסטים החליטו שקשה להם מדי לצחוק על הנושא אז הם נסוגו למקום שבו הם מרגישים בטוחים וירדו אחד על השני. לרעה בלטו במיוחד אפרת בוימולד ועופר שכטר שלא פספסו אף הזדמנות לצאת מהקונספט.

היה משהו מביך גם בלצפות במשפחות שלא היססו להראות את הריבים הקטנוניים שלהם ואת המכות על הישבן בפריים טיים טלוויזיוני. אני אהיה האחרון שיגיד שיש מישהו שלא מגיעות לו 15 דק' של תהילה אבל הדקות הספציפיות הללו כללו מנה גדושה מדי של חוסר מודעות עצמית וזה נראה פשוט רע. באופן עקום למדי, ריחמתי על המשפחות האלה בעיקר בגלל העובדה שהיה ברור שהן נהנות מהצליבה הלא מוצלחת שחוו.

לסיכום: אורי גוטליב, תחזור בבקשה ל"הרצועה". אם יש תוכנית שלך ששווה להחזיר זו התוכנית הזאת. בנוגע לקצר משפחתי, אני אישית חושב שיקרה לה מה שקרה ל-"שבוע סוף 2" ויפה שעה אחת קודם.

פוסטים קשורים

הכל הולך אבל לא רץ

הכל הולך אבל לא רץ

"הכל הולך" מצליחה ונופלת באותה נקודה - היא לא סומכת על השחקנים שלה שיסחבו על גבם את התוכנית. נכון, ברשת הביאו קליברים ידועים ומוצלחים שאמורים למשוך קהל, אבל במקום לתת להם לאלתר מציבים אותם בסיטואציות בלתי אפשריות.

מועדון לילה – נמוך ללא שינוי

מועדון לילה - נמוך ללא שינוי

ארבע שנים עברו מאז שמועדון לילה ירדה מהאויר. עכשיו היא חזרה ומיד בפתיחתה הוטחו בה ביקורות לא מחמיאות.

אסייג עושה טופז

את נאור ציון ראיתי בפעם הראשונה בתוכנית של דודו טופז. גם את גרייניק ואלתרמן יצא לי לראות שם, אמנם לא בפעם הראשונה אבל לקראת הפריצה שלהם. למיטב הבנתי אמנים רבים שאינני זוכר התחילו את פריצתם לתודעה הידוענית באחת מהתוכניות שלו.  מאז שהתוכנית של דודו ירדה, אף תוכנית אירוח לא הצליחה להתקרב למעמד...

0 Comments

 1. YARA113 18 במאי 2010
  הגב

  תעבור לערוץ 1
  שווה
  חג שמח
  אתי

 2. נפתול 21 במאי 2010
  הגב

  לאורי יש מה לתרום בערוץ 2, אבל לא כמוביל תוכניות. ב'מועדון לילה' הוא עשה את הקטע שלו, וזה היה טוב בגלל שזה לא רגיל.

הגיבו