למה דווקא האח הגדול

אני מוצא את עצמי מידי יום ביומו משלטט בין הערוצים השונים והאהובים עלי אך ורק כדי להעצר על ערוץ 20. בשלב הזה אני מנמיך מעט את הווליום, לוקח ספר טוב ומתחיל לקרוא. אני יודע שאם יקרה משהו מעניין מישהו שם יצעק ויסב את תשומת ליבי. אחד לכמה דק אני מרים את העיניים מהספר, מגניב מבט למסיבת הבריכה לכבוד יום הולדתה של אחת המשתתפות, נהנה מהמראה של בחורות בביקיני וחוזר לקרוא.
 
יש מעט מאוד תוכניות שבעבורן אני לוקח את השלט ומעביר ערוץ. רובן מיובאות. את רובן משדרים בשידורים חוזרים, אבל למי אכפת, הן טובות מספיק. חלקן נמצאות בVOD אז אפשר לראות אותן בשעות הלילה כאשר הדבר היחיד שער בערוץ הראשי זה אותו מציקן כרוני עם נדודי שינה בשם אביב, שמנסה להרוס לכל האחרים את שנת היופי.
 
אני לא יודע אם אפשר בכלל להתחרות באח הגדול. העובדה שהחברה תמיד שם, לא צריך לחכות לשעה ספציפית שבה הם ישודרו גורמת לכך שאי אפשר לדעת מתי באמת יקרה שם משהו, מתי תהיה שיחה נעימה ומעניינת, מתי יפרוץ ריב קולני. לא צפית בזמן? פיספסת ואתה יכול רק לקוות שהחברה בערוץ 2 יחשבו שזה מספיק חשוב בשביל המשדר המרכזי.
 
גם העובדה שאין באמת עלילה עוזרת. עם כל הכבוד לחדשנות של התסריטאים של הסדרות השונות, את רוב הדמויות אנחנו יכולים לאפיין בתוך שניה או שתיים ולדעת בערך מה הן הולכות לעשות לכל אורך הפרק. אני רוצה לראות מישהו אחד שיכול לצפות מתי חודדה תתחרפן בפעם הבאה. כשגי תסתכל על מוטי בזלזול? כשהכתף של אלין תתחכך בטעות בכתף של אותו בעל מוכה? כאשר סתיו תבקש ממנה להנמיך את הווליום?
 
אם נתחשב בכך שלא צריך באמת לצפות בכל רגע ורגע, נגלה שהערוץ דומה לרדיו. אפשר לשים אותו כרקע ולעשות דברים אחרים תוך כדי. סביר להניח שלא נפספס יותר מדי.
בסופו של דבר, הערוץ הזה הוא הדבר הכי קליל לראות/לשמוע בטלוויזיה במשך רוב שעות היום. פלא שאנשים מתמכרים?

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. wranger 27 בנובמבר 2009
  הגב

  גם אני אומר את זה כל הזמן <br>
  כשאנשים מרימים גבה כשאני מדבר על זה, או כשהם מביעים תמיהה בקול רם – אתה? אתה רואה ערוץ 20? – אז אני עונה שזה שומר המסך הכי טוב שאני מכיר (הם בדיוק סיימו לאכול כנאפה עכשיו, אגב). <br>

 2. הרווק1 27 בנובמבר 2009
  הגב

  בשביל שומר מסך לא שווה לשלם x שקלים <br>
  בחודש… <br><br>בשביל זה יש את ערוץ 24, ערוץ האופנה וכמובן ערוץ הכנסת. <br><br>

 3. ביקורט 27 בנובמבר 2009
  הגב

  מסכים במלוא פה <br>
  הכי טוב זה להרדם מול הערוץ ולהתעורר בבוקר מול השיר של שעה 9:00 <br>

 4. ביקורט 27 בנובמבר 2009
  הגב

  כל אחד והערכות השווי שלו <br>
  אני לדוגמה כן מאמין בלשלם עבור תוכנות שאני אוהב, ערוצי טלוויזיה ומוצרי פנאי למיניהם. האח הגדול בהחלט נכנס אצלי לקטגורייה כזאת בין אם כשומר מסך ובין אם כתוכנית שאני נהנה לצפות בה ובעצם לראות מעין מאחורי הקלעים שלה. <br>

הגיבו