אסי, תעשה לי שיר

לפני מספר שנים, קצת לפני שהתחיל עידן הריאליטי צץ לו שעשועון שמלבד התחרות שבו היתה לו מטרה אחת חשובה – לעשות חיים גם באולפן וגם בבית. לשעשועון קראו “לא נפסיק לשיר” ואני זוכר את עצמי יושב עם משפחתי מול צביקה הדר והמתמודדים ושר בכיף. לימים הפך השעשועון ל”כוכב נולד” ואמנם יצר יותר מתח ויותר רייטינג, אבל איבד לחלוטין את מימד הכיף.

לפני זמן מה ניסו קברניטי הערוץ להשיב לחיים את הפורמט של “לא נפסיק לשיר” בהנחייתה של גלית גיאת. השעשועון היה חביב, אבל לא הצליח להגיע לגבהים אליו הגיע בעבר. אני לא מאשים את גלית, היא אמנם התחילה לא משהו אך לאחר כמה תוכניות ההנחיה שלה היתה מקצועית לחלוטין. הבעיה היתה בשעת השידור שהיתה שעה מתה לכל הדעות. אני באמת ובתמים מאמין שאם היו מחזירים את השעשועון לשעת פריים טיים כמו בעבר, הוא היה מצליח לפחות כמו אז אם לא יותר.

לאחרונה עלה שעשועון שירה חדש בשם “תשיר את זה” ובהנחיית אסי עזר בשעות הפריים טיים. גם כאן, כמו ב”לא נפסיק לשיר” השאלות בוחנות את הידע של המתמודדים בשירה עברית אבל בניגוד לתוכנית המיתולוגית ל”תשיר את זה” אין את מה שדרוש בשביל להתרומם.

ראשית חסר לה מימד המסיבה. ב”לא נפסיק לשיר” דאגו צביקה וגלית לפצוח בשירה לאחר כל פתרון ביחד עם כל המתמודדים ביחד. היתה תחושה של אהבה אמיתית לשיר והיתה הנאה שהצליחה לסחוף גם את הצופים בבית. ב”תשיר את זה” אנחנו נהנים משירה מקצועית של מספר שורות מתוך השיר + שורה אחת אותה שר המתמודד ובד”כ תוך זיוף עמוק.

שנית חסר לתוכנית גיוון. ב”לא נפסיק לשיר” התחלנו במציאת שירים ע”פ מילים ונסיונות לזיהוי שיר ע”פ תווים. לאחר מכן היה נסיון של המתמודדים למצוא כמה שיותר שירים בעלי נושא משותף. לסיום נהנינו מה”ראש בראש” בו כל קבוצה מצאה שיר ע”פ מילה מסויימת בתורה והקבוצה הראשונה שלא הצליחה למצוא שיר הפסידה.
ב”תשיר את זה” אמנם יש מספר סוגי חידונים, אך כולם מובנים מאותו קונספט של השלמת מילים חסרות בשיר.

למען האמת, הדבר היחיד הממש טוב ב”תשיר את זה” הוא אסי עזר שמצליח לסחוב את השעשועון הזה ולהפוך אותו ללעיס עבור הצופים בבית. אני רק יכול לדמיין מה הוא היה מצליח לעשות מפורמט מדהים כמו “לא נפסיק לשיר”. אנא, קברניטי קשת, תנו לאסי להמשיך ולשיר בפורמט שהולם את יכולתו לעשות שמח.

בקטנה
– מישהו יכול לומר לי מה נפל על אנשי ארץ נהדרת? מה הייתרון בשידור חי? למה שלא נקבל תוכנית ערוכה למשעי כמו פעם?
– הבלוג ביקורט מרכין את ראשו בעקבות מותו בטרם עת של הערוץ הטוב ביותר ב-HOT שמולו העברתי חלק גדול משעות הטלוויזיה שלי – ערוץ AXN. ב 4 בינואר ילך הערוץ לעולמו ובמקומו יבוא ערוץ בשם hot zone. זה לא יהיה אותו דבר.

פוסטים קשורים

קצרצרים

אחרי פגרה לא מתוכננת אני שמח לחזור לכתוב ביקורת טלוויזיה (מלבד המעקב השבועי אחרי כוכב נולד). אז רק כדי להשלים את החסר, הנה מספר קצרצרים על מה שהלך פה בזמן האחרון. הטלפוןאני בד"כ אוהב תוכניות ריאליטי, יש משהו מעניין בלצפות באנשים מנסים להתמודד עם מצב של צילום תמידי, אבל אני לא אוהב תוכניות...

סושי סמבה - אליפות המסעדות

לכבוד פתיחת התוכנית "אליפות המסעדות - קרב סכינים" בערוץ 10 (יום חמישי, אחרי החדשות) הוזמנתי ע"י הערוץ לארוחה במסעדת סושי סמבה שברחוב הברזל 27 ברמת אביב. אז בניגוד לביקורות הטלוויזיה שאתם קוראים כאן ללא הרף, הפעם תהנו מביקורת על הארוחה. הגעתי ב19:00 ופגשתי את עכברוש העיר שהוזמן יחד איתי...

כל האמת ורק האמת

רבים שראו את הפוליגרף צקצקו בלשונם ותהו להיכן התדרדרה הרמה של הטלוויזיה בארץ. הם תהו כיצד מרשה לעצמו ערוץ מרכזי לשדר כזו חדירה לפרטיותם של אנשים. הם תהו כיצד זה ייתכן שאנשים מסכימים לגשת לתוכנית ולחשוף כך את עצמם בעבור כסף. למרות כל התהיות הם נשארו וצפו עד סופה של התוכנית הראשונה...

3 Comments

 1. רושו מאק 27 בדצמבר 2008
  הגב

  רושו מאק צופה בך!!!

 2. הייזל 27 בדצמבר 2008
  הגב

  HOT ZONE זה רק לדיגטלי
  הם פשוט גנבו את הערוץ ממנויי האנלוגי. לא הוגן, ממש פויה.

 3. ביקורט 27 בדצמבר 2008
  הגב

  אכן בעאסה לאנלוגים
  אבל זה מה שקורה כששיתוף פעולה בין חברות מסתיים. זה מביא אותי לשאלה הבאה – למה לכל הרוחות להישאר באנלוגי?

הגיבו