זרזיף של אור

מחסני תאורה שהביאו לעולם את הפרסומות בכיכובו של מיקי בוגנים ויצרו סערה זוטא בשל הרמיזות המיניות שנשזרו לאורך הסרטון, ראו כי טוב והלכו לחפש את הפרובוקטור הבא שיצור עבורם שיחה באמצעי התקשורת. חיפשו, חיפשו ומצאו את אורן זריף.
 
אורן זריף, למי שעוד לא מכיר, הוא אותו אורן הקטן שרכב בעבר על הצלחתו של אורי גלר ושלאחרונה עורר סערה כאשר הכריז שכל העובדים שלו יידרשו לשנות את שם המשפחה שלהם בתעודת הזהות ל”זריף” בשל העוצמה שיש לשם הזה. זריף טוען כי בכוחו לעשות דברים שונים ומשונים כאשר העיקרי שבהם הוא לרפא אנשים ממחלות שונות.
 
למרות נקודת הפתיחה הטובה שכללה פרובוקטור ידוע, מוצר שפשוט לשווק והצלחה קודמת, הפרסומת בכיכובו של זריף לא עוררה את אותם הדים כמו קודמתה. מלבד הפוסט הנוכחי ועוד מספר כתבות ברחבי הרשת, לא הוזכרה הפרסומת בשום מקום והפרזנטור החדש התגלה כסתם פנים לא כל כך יפות.
 
מדוע עוררה הפרסומת של בוגנים הרבה רעש? לא בגלל הפרובוקטור עצמו אלא בגלל תוכן הדברים שלו. לרובנו אמנם אכפת מהעובדה שזריף עושה את כספו על גבם של אנשים שמאמינים ביכולתו (המוטלת בספק) לעשות ניסים, אבל לא אכפת לנו מהעובדה שהוא עושה עוד כסף מהצד במכירת מנורות. לרובנו לא אכפת מהעובדה שמיקי בוגנים עושה גם הוא כסף מפרסום של מחסני תאורה, אבל כן היה אכפת לנו מהעובדה ששודרו רמיזות מיניות כמעט ברורות בשעות שילדים קטנים עדיין רואים טלוויזיה.
 
מקרה המבחן הזה מוכיח שאמנם זה מועיל להשיג פרזנטור ידוע, אבל אם תוכנה של הפרסומת לא מושך/מעניין/פרובוקטיבי מספיק, אף פרזנטור לא יוכל להציל את הקמפיין (בטח לא אחד שלא יודע לשחק ולא מפסיק לחייך). במקרה של הקמפיין עם זריף באמת צריך נס…

פוסטים קשורים

בפעם הראשונה בגודל של הראש שלך

בפעם הראשונה בגודל של הראש שלך

שתי פרסומות שהתחילו להופיע על מסך הטלוויזיה לאחרונה תפסו את תשומת ליבי. הפרסומת של ג'וי והפרסומת של ספרינג טי. בשתי הפרסומות מנסים לעשות את אותו הדבר בדרכים שונות. בשתיהן מנסים המפרסמים לקשר בין המותג לחוויות גדולות מהחיים. ההבדל בסופו של דבר, הוא בצורה שבה מגשרים על הפער.

יותר מדי מרגש

יותר מדי מרגש

בפרסומת של סלקום למסלול המשפחה שלהם, מוצגת פגישה בין אם אתיופית ששלחה את ביתה התינוקת לארץ ונשארה מאחור, לבין ביתה שכבר התבגרה ועכשיו היא חיילת. זה נשמע כל כך זול ולא קשור למה שהתרחש באותו רגע על המרקע שהרגש הכי חזק שחשתי באותו רגע היה כעס. כעס על סלקום שמנסה לנצל סיפור כל כך אמיתי וחם לרווח כלכלי.

על פרסומות ושוביניזם

מדהים איך האח הגדול אוכל את זמן הטלוויזיה, בעיקר כשאין יותר מדי מה לראות. בכל רגע פנוי עוברים לערוץ 20 והבלוג שוקט על שמריו כי מה כבר יש לספר כאן שלא סיפרתי באח הקטן?לשמחתי הרבה יש פרסומות שמעלות לי את הסעיף ומחיות לי את הבלוג אפילו אם זה רק לפוסט אחד (בינתיים). ומה עם בעלך?אחת הפרסומות...

55 Comments

 1. moriarty 8 בנובמבר 2008
  הגב

  מיקי בולגרים מכוער.
  אורן זריף מכוער ושרלטן.

 2. מור וקינמון1 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אורן זריף!
  איך חברה כזאת לוקחת אדם כזה שעובד על אנשים,מה הם נותנים לו לגיטמציה למעשיו,עצוב מאד!

 3. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אותי מאוד מפריע
  הדמות של מיקי בוגנים<br>אני גם כתבתי על זה רשומה בזמנו <br>http://www.tapuz.co.il/Blog/ViewEntry.asp?EntryId=1296885<br><br>גם היום בבוקר פתחתי את הטלויזיה וראיתי את הפרסומת<br>אני פשוט לא יודעת מה לענות לבנים שלי בני ה-8 ו-6 כשהם שואלים אותי למה הוא מאופר, למה יש לו ציצי וכו…<br>הקטן אפילו מוסיף "מה פורים היום"<br><br>יעל

 4. tokbek 8 בנובמבר 2008
  הגב

  היי אורי.
  אורן זריף הוא לא אורן הקטן, ראה קישור : http://celebs.walla.co.il/?w=/3601/853056<br><br>זה לא משנה, והנקודה שלך נכונה.<br>חוץ מזה שזריף הוא אדם די מפוקפק, תמוהה העובדה שנותנים לו לעשות פרסומת עצמית על אותה פרסומת של מחסני חשמל, כי הרי איך אותו זריף מתפרסם אם לא על ידי הופעה אינטנסיבית בעיתונים ובטלוויזיה ? <br><br>אז זה מצחיק שהוא גם קיבל פרסום, וגם תשלום על הופעתו בפרסומת.<br><br>תכלס, עם כל האמוציות הנגטיביות שלי אליו, אין מנוס מלהכיר בכך שהבנאדם הוא סוף של אשף פרסום, ואפשר ללמוד ממנו הרבה על שיווק עצמי.

 5. Tali1912 8 בנובמבר 2008
  הגב

  יש מצב ש…
  שאפילו הנורת חיסכון <הדוגמנית היחידה שבעל כורחה היתה צריכה להיות צמודה בכף היד שלו> לא מאמינה בכוחות העל טבעיים של אורן והוא אורן לא הצליח להעביר לנורה אנרגיות חיוביות/שליליות/חסכוניות/אור ואהבה/זרם חשמלי, what ever<br>בקיצר הנורה החסכונית באה לשדר לנו מסר:<br>"חברלעך עם כל הכבוד ו……..אין כבוד, שורה תחתונה, חסכוני מה חסכוני, זה יהיה כואב כואב כואב בחשבון הבא של חברת החשמל,שלא תגידו שלא אמרתי ………. החורף כאילו ?"<br><br>אני מקווה שאיזה כוחות על טבעיים יעלימו ביום שלישי את שיפרע או צוואר או שניהם ביחד 🙂 🙂 <br><br>פסיכו קינזיס !!!

 6. De-Panther 8 בנובמבר 2008
  הגב

  דווקא לדעתי הקמפיין הזה הצליח
  הקמפיין עם מיקי אומנם גרר אחריו ביקורות, אבל כמה קונים הוא משך?<br><br>הקמפיין של זריף הוא ענייני. ולשם שינוי ראיתי אנשים שאשכרה אמרו – הו, המנורות האלה זולות, צריך לבדוק את זה.<br><br>מה גם, שכולם גמככה צוחקים על הבנאדם הזה או סתם לא סופרים אותו, אז לא אכפת להם אם הוא צוחק על עצמו.<br><br>וטוב שתקנת את הטעות לגבי אורן הקטן. הבנאדם סובל בגלל הזריף הזה.

 7. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  דווקא יש לו פרסומת חמודה
  משעשעת כזאת. אולי לא עשה הרבה רעש אבל עדיין אחלה פרסומת. ואני די בטוח שהיא העבירה את המסר. אם הייתי האדם שקונה מנורות אצלנו בבית הייתי בודק את המנורות שפורסמו שם…

 8. orche 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אורן זריף
  כל מי שהיה אצלו ובזבז כסף כדי להחלים,לשנות את חייו יודע שהוא רמאי ענק…הוא גנב מקשישה 30.000 ש”ח כדי כאילו לטפל בה,לטפל באלצהיימר ובכאבי ברכיים,לכן אין לציבור אימון בו

 9. מ נ ו ת ק ת 8 בנובמבר 2008
  הגב

  זה לא פרסומת למחסני חשמל, זו פרסומת
  זו פרסומת לנורות חשמל.<br>לתיקונכם

 10. הגיל הרך 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אז אורן זריף זה כן אורן הקטן או לא?
  לא שזה חשוב, כך הוא כך הוא סתם נוכל…. אבל מעניין אותי לדעת.

 11. seymore butts 8 בנובמבר 2008
  הגב

  זו נבלה וזו טריפה
  המשותף לפרסומות הללו ולרבות אחרות שמשודרות למרבה הצער הוא הוולגריות.<br>ורק בגלל שהם לקחו את מיקי בוגנים הבהמה לפרסומת אני לא אקנה במחסני תאורה אפילו פיוז.

 12. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  תודה 🙂 תיקנתי

 13. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  חלילה וחס
  אני מווה שיעיפו את בובליל, אבל אני לא אופטימי אז אני מאמין שיעיפו את שחר.

 14. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  לי דווקא הדמות של בוגנים לא מפריעה
  וגם הרמיזות המיניות שהוא מפזר הן כאלה שאפשר לפרש אותן לכיוון הבטוח כך שאני לא רואה איך ילדים שלא מתעסקים בזה ייפגעו מזה.<br><br>בנוגע למה לענות לילדים ששואלים למה הוא מאופר. אפשר להסביר להם שהוא גבר שמתנהג כמו אישה ולכן אוהב להתאפר. אין מה להתבייש בזה.

 15. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  הם רוצים פרובוקציה
  אחרי שעשו את הפרסומת עם בוגנים, ייצרו פרובוקציה (ולדעתי לא בכוונה) וגילו שזה עשה להם טוב מבחינת הזכירות של המותג. כך הם מנסים ליצור את אותו הזבר עם זריף. אבל זה לא יצליח להם.

 16. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אז אתה אומר שהם עלו דרגה P-:

 17. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  ומה רע בדמות הומוסקסואלית?
  אולי פשוט תסבירי להם שיש גברים שאוהבים להיות נשים או שאוהבים גברים או לא יודע מה. <br>מה? הומואי מדי בשבילך? <br><br>נכון צודקת עדיף להיות הומופוב…

 18. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  גם הקמפיין של בוגנים היה ענייני
  הוא דיבר על הנחות והראה מנורות יפות. אבל היה בו את הסממן הפרובוקטיבי בדיוק כמו שיש במקרה של זריף. <br>הפרסומת עם בוגנים הוכיחה את עצמה במכירות ועובדה היא שעשו לה מספר המשכים. <br>לדעתי האישית, הפרסומת של זריף תוכיח את עצמה פחות.

 19. Amitush19999 8 בנובמבר 2008
  הגב

  לי נראה שגם יעיפו את שחר
  גם כי ישכוח למחנה הפרידמנים ויש כוח למחנה הבובלילים ושחר באמת מעצבן והוא לא שייך לאף מחנה (אולי למחנה הבאדי בילדרים)

 20. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  לא אומרת להתבייש
  פשוט חושבת (וסליחה אם אני פוגעת בדעות המיניות שלך) שזה לא בריא להפוך את עניין הגאים למשהו שבשיגרה ומקובל (עליי)<br><br>יעל

 21. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  לא תמכוונת להתווכח בעניין
  במיוחד כשתגובות כמו שלך נועדות להעליב<br><br>לי לא נוח שילדים שלי יראו ברחוב בנים מתנשקים עם בנים <br>שכל אחד יעשה מה שטוב לו אצלו <br>אני לא צריכה לקבל בפרצוף (דרך הטלוויזיה) את החצי אישה גבר הזה<br><br>יותר נוח לי עם דנה אינטרנשיונל שידעה ללכת עם זה עד הסוף

 22. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  סליחה, לא ראיתי מישהו בפרסומת מתנשק
  מלבד זאת, גם אני לא אוהב לראות גברים מתנשקים. אין לי שום בעיה עם הומואים אבל וואלה לראות את זה מגעיל אותי. אז מה? הילדים שלך ראו מישהו מתנשק? לילדים שלך זה הפריע והגעיל אותם? הם דווקא נראו לי מאוד סקרניים ממה שסיפרת. <br>ובכלל, טוב תעשי אם תחנכי אותם לקבל האחר והשונה עוד מגיל מוקדם. ה` יודע שחסרים לנו אנשים כאלה בעולם..

 23. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אני חולק עלייך
  לדעתי חשוב להפוך את זה למשהו מקובל. זה לא אומר שכולם יהפכו לגאים, אבל זה כן אומר שלחלק מהאנשים יהיה הרבה פחות קשה לקבל את עצמם אם הם ידעו שזה לא “מוקצה”.

 24. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  במקרה יש לי נורה כזאת עוד לפני
  שיצאה הפרסומת. אבל לא הייתי קונה אותה -בגלל- הפרסומת. אני כל כך לא מעריך את הזריף הזה שלא הייתי קונה שום דבר שהוא מוכר (או אפילו פרזנטור).

 25. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  הקטע הוא שלא כולם היו אצלו
  ויש גם חלק שמאמינים… וזה חבל.

 26. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  גם אני לא מעריך אותו במיוחד
  אבל מה בין זה לבין מה שהפרסומת רוצה להגיד?<br>זה כמו כל מי שאומר שהוא לא קונה בגדים שבר רפאלי מפרסמת בגלל שהיא "משתמטת", נו, זה לא נשמע ילדותי ומטומטם? אתה לא תקנה בגדים שאתה אוהב, בגדים טובים, בגלל מי שמפרסם אותם בטלויזיה? <br><br>כנ"ל גם פה, אם הנורה טובה, מה אכפת לי אם אפילו היטלר בעצמו היה קם ומציג אותה בטלויזיה, הייתי קונה אותה.

 27. tziv3 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אני באמת לא מבינה מה הבעיה להגיד
  לילדים, שיש גברים שאוהבים נשים, ויש גברים שאוהבים גברים. זה בסך הכל נתון עובדתי, וזה לא יהפוך אותם להומואים. <br>חוץ מזה, מה הבעיה להגיד שיש גברים שמתאפרים??? קודם כל, מיקי בוגנים לא נראה מאופר יותר מדי בפרסומת (למעשה, עד עכשיו אני לא חושבת שהוא מאופר "כמו אישה"). שנית, אני מכירה גברים שמתאפרים ביום חתונתם, כדי להיראות יותר יפים. מה הבעיה בזה??

 28. tziv3 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אני דווקא מכירה מישהי שהטיפול עזר ל

 29. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אתה נכנס לפסים אישיים
  לא מתכוונת לרדת לרמה שלך

 30. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אם ניית קורא את הרשומה שלי
  היית יודע מאיפה ההסתייגויות שלי<br>להפוך דבר כזה למקובל, זה כמו כשהסיגריות הפכו למשהו מאוד INN<br>כמו כשהסמים יהפכו ללגטימים<br><br>רוצה עוד דוגמאות לכמה החברה תוכל להתדרדר<br>לא מעוניינת שהילדים שלי יחספו לזה או יחשבו שמותר<br>יעל

 31. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  מי אמר שיש בעיה
  הנקודה היא עד איפה דוחפים לנו את זה מול ענייהם של ילדים<br>מיקי בוגנים מאופר ועוד איך<br>ואני אפילו יכולה להגיד לך שרואים היטב את הצללית הלילך שיש לו בעניים<br><br>בנוסף, יש להתאפר על מנת ליפיף את הפנים ויש להתאפר על מנת להיראות נשי<br><br>זה שזה לא הופך אותם להומאוים – יש לי בעניין חילוקי דעות<br>כשהופכים משהו למקובל ולניגש ליד… או נמשכים ונישאבים…<br>כבר לא נרתעים מהאפשרות<br><br>למחשבה<br>יעל

 32. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  חח… פסים אישיים? לרדת לרמה שלי?
  בסדר. לא יודע איפה ראית את כל זה אבל מה זה משנה אם אפשר לזרוק תירוצים לא קשורים כדי להימנע ממתן תשובה לשאלות לגיטימיות. <br>אני מקווה שילדיך יגדלו יותר סובלניים מכפי שאת ניראת. ובטוח שלא יברחו מדיונים כשלא נוח להם..

 33. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  קראתי את הרשומה שלך וחלק מהתגובות
  אני פשוט אל מסכים עם המסקנות שלך :-)<br>סיגריות מזיקות לבריאות שלך ושל הסובבים אותך. לי אין בעיה שתהרסי לעצמך את הבריאות הבעיה היא שעישון סיגריה במקום ציבורים זו פעולה אגואיסטית. אם זה לא היה פוגע בבריאות שלי, לא היה אכפת לי שאנשים מעשנים, שיעשו מה שבא להם. כנ"ל לגבי סמים (למרות שבמקרה הזה ההשפעה שלהם על הסובבית ניתנת לויכוח).<br>במקרה של נטייה מינית, לא קיימת השפעה פיזית על הסובבים ובטח שלא בריאותית ולכן אני לא רואה סיבה שלא להפוך את זה למקובל. וע"י כך גם להקל על מי שזה חלק מהחיים שלו. אני לא רואה בזה הדרדרות כפי שאת טוענת.<br><br>אני מבין מחילופי הדברים בינינו שאת מניחה שנטייה מינית היא משהו שניתן לשינוי/להשפעה. אני חולק עלייך בנושא. אני מאמין שהופעת הומואים בטלוויזיה והפיכתם לדבר מקובל יכול רק להועיל ע"י כך שימנעו מאנשים לחיות בהכחשה לגבי הזהות המינית שלהם. בהחלט יכול להיות שללא הקבלה של ההומוסקסואליות בארץ יהיו רבים שיחיו חיים "נורמליים" למרות שנטייתם המינית היא אחרת מהסיבה הפשוטה שהם לא יחושו בנוח לחיות כפי שהם מרגישים שהם צריכים.<br><br>לדעתי האישית, יש לחשוף כל אחד לכמה שיותר מידע ולהניח לו להגיע למסקנות שלו לבד. אפשר לכוון פה ושם, אפשר לתת עצה ואפשר להביע את הדעה לגבי נושאים אלו ואחרים. אבל אני לא חושב שזה נכון להסתיר את המידע או להעמיד פנים שהוא לא קיים. זה פשוט יגיע מאוחר יותר ויהיה לאותם אנשים פחות זמן לחשוב על הנושא ולהתמודד איתו.

 34. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  הפרסומת היא אכן לנורות סילבניה
  אבל מחסני תאורה הם אלו שעומדים מאחוריה.

 35. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  הוא לא אורן הקטן
  זו הסיבה שהטקסט מחוק.

 36. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  יש בין זה לבין הגוף שבחר בו
  כמו שאני לא אקנה מוצרים של חברה שמממנת מעבדות המבצעות ניסויים בבעלי חיים, כך אני לא אקנה להבא מוצרים של חברה הבוחרת פרזנטור (ובכך מממנת אותו) שמרמה, משקר ופוגע בבני אדם.

 37. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  דווקא עם בוגנים אין לי בעיה
  אורן זריף מעלה לי את ה”פיוזים”.

 38. Amitush19999 8 בנובמבר 2008
  הגב

  יש המון נושאים שחשובים לידיעת הציבו
  הציבור ושרואים את הפרסומת אליהם זה קשה , כמו הפרסומות נגד תאונות הדרכים, נגד(בעד שיפור טיפול ומודעות) מחלות מכל מיני נושאים שיש להן כל מיני סטיגמות בציבור הרחב . זה שיש חולי איידס למשל מלא סטיגמות על פעילויות מיניות סוטות ודוחות אך יש הרבה שנדבקו בבתי חולים,בלי קשר לנטייה מינית, התמכרות לסמים או לגזעם. אך עדיין תמיד יהיה סטיגמות למשהו שלא מכירים אותו. כך זה שמפריע לך אצל מיקי בוגנים את לא מכירה אותו כאדם את מכירה אותו כגבר שמתאפר ואוהב בנים וזכותך לא לקבל אותו ואני מבינה שאת לא רוצה ללמד את הילדים שלך דבר שאת לא מקבלת ,אני לא באה לתקוף אף אחד רק שזכות כל אדם להיות עצמו ולהתבטא כל עוד הוא לא עשה שום דבר שלא חוקי. <br>

 39. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אתה רואה
  שוב אתה שופט ומחליט שילדיי כו.. וכו…<br>איזה זכות יש לך <br>אם זה לא נקרא להיכנס לפסים אישיים, אז מה זה…<br>יש לי תשובות מאוד ברורות ובכלל לא מתחמקת<br>אתה רוצה לדעת אותם תיקרא את התגובות שנתתי לאחרים – שהם להבדיל – לא שפטו

 40. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  יש הבדל בין מה שהחברה עצמה עושה
  לבין הפרזנטור שהיא בוחרת בו. אז הפרזנטור הוא לא טלית שכולה תכלת… האם החברה עצמה ביצעה איזשהו פשע? האם המוצר גרוע? לא. אז לעניות דעתי אין פה שום בעיה.<br><br>מלבד זאת, הקטע של המרמה משקר ופוגע בבני אדם נתון לפרשנות. אני נוטה כמובן להיות בצד שלך כי אני לא מאמין בשטויות האלה. אבל מאחר ולא בדקתי אישית לא אוכל להגיד בביטחון, בעוד ששמעתי דווקא על אנשים שזה כן עזר להם. אבל הכי חשוב, אם היה עובר על החוק כבר מזמן היה יושב מאחורי סורג ובריח או נענש בצורה כזאת או אחרת.

 41. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  נכון – מסכימה ב100 %
  ואין לי בעיה גם כשמסבירים על מחלות כמו איידס או תאונות, כי לזה אני יכולה לתת הסבר<br>אבל ילד – בראש שלו – לא מבין כמוני וכמוך – שזה גבר שאוהב להתלבש כמו אישה .<br>ההבנה שלהם והשתקפות העולם שלהם מאוד שונה לשלנו…

 42. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אהבתי את תשובתך
  ובכל זאת, אני עדיין חושבת שיש דרך אחרת מאשר לעשות זאת בפרסומות ובשעות שהילדים הקטנים רואים<br><br>אם אתה עוסק בביקורת טלוויזה, אתה מודע שיש היום דרגות שונות של איסורים לצפיה.<br>כשאני רואה תוכנית אסורה למתחת לגיל 8 אני שולטת בזה ולא מאפשרת…<br>אבל כשזה קורה באמצע פירסומות אני חסרת אפשרויות תגובה…<br>וזה מה שמפריע לי<br>גב` בוגני רוצה להופיע בטלוויזה – על הכיפק<br>אבל זה צריך להיות בשליטתי כל כמו שאר האפרויות בטלוויזיה<br><br>יעל

 43. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  החלטתי משהו?
  הרי אמרתי שאני מקווה שהם ככה וככה. ולא שהם כבר ככה וככה. <br>לגבי זה ששפטתי, כן, בהחלט שפטתי. שפטתי אותך ועל דעותייך הקדומות והחשוכות. באיזו זכות שפטתי? שפטתי בזכות המוסר וקבלת השונה והסובלנות. אז אחרים לא אמרו לך את זה בפנים אלא הלכו מסביב, אני כן אוהב להגיד דברים כמו שהם. לך פשוט קשה להתמודד עם ביקורת אז במקום להגיב את בורחת מאחורי תירוצים כמו "שפטת, נכנס לפסים אישיים, לא יורדת לרמה שלך בלה בלה בלה"… <br>בכל מקרה הדיון הזה הוא סתמי לגמרי. זה לא שפתאום דעתך בנושא תשתנה, אולי רק אם יום אחד אחד הילדים שלך ייצא מהארון ואת תצטרכי לקבל אותו כמו שהוא (אני מקווה לפחות) ואולי גם תביני שכיוון המחשבה שלך בנושא היה מעוות לגמרי… <br>במקום לחנך לסובלנות ולקבלת האחר הילדים שלך יקבלו את הרושם שהומואים זה רע וצריך להתרחק מהם. כשזה ממש לא נכון ולא אמור להיות ככה.

 44. Amitush19999 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אבל אפשר להסביר בעדינות שזאת פרסומת
  וכמו שמסבירים לילד זה רק סרט אז אותו דבר גם כאן, ובנוסף שיש אנשים בעולם שמתנהגים וחושבים אחרת מאיתנו , זה לא אומר שהם רעים או פחות מאיתנו. ויותר מזה כרגע אין צורך להסביר.

 45. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  יש הבדל בין מה שהחברה עושה
  לבין הפרזנטור שהיא בוחרת. אבל לטעמי עצם העובדה שהיא בוחרת בפרזנטור שכזה (ואני מודע לכך שאני מתייחס אל זריף בצורה סובייקטיבית לחלוטין) היא מעודדת אותו ומוסיפה לו יוקרה ואני לא מעוניין לעודד אותו גם לא בצורה עקיפה ע”י קניית מוצרים של חברה המעודדת אותו.

 46. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  ושוב חושב שאתה מכיר אותי ובלה בלה ב
  זה שאני לא רוצה שילדיי היו בסיבה של הומואים היום זה לא אומר שאני לא פתוחה לעניין<br>זה רק אומר שנכון להיום, הם קטנים מדי על מנת להבין דברים שרק מבוגרים יכולים להבין<br><br>מין הסתם – כשאתה תיהיה אימא אווזה – תוכל להבין דברים כאלה<br>

 47. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אם את פתוחה לעניין
  אז קבלי את התנצלותי. <br>עם זאת, אני עדיין חושב שאין שום מניעה להסביר לילדים גם בגילאים האלה בצורה פשוטה את כל העניין. ההיפך, זה ימנע מראש דעות קדומות שיכולות להיווצר ויעזור להפוך את הדבר למקובל יותר. מלבד זאת, תמיד טוב לדעת מאשר לא לדעת. ותמיד טוב להיות את זאת שמספרת להם מאשר שיגלו את זה ממקורות אחרים בדרכים לא ראויות או לא נכונות.<br><br>אם את שואלת אותי אישית? אני את ילדיי אלמד כל מה שצריך עוד בגילאים יותר מוקדמים משל הילדים שלך. כפי שהורי לימדו אותי.

 48. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  דווקא הפרסומת נראה לי היטולית לגמרי
  לא היה שם שום עידוד או הוספת יוקרה ל-“כוחות” של מר זריף (אם אני זוכר נכון היה שם קטע אפילו שמישהי התלוננה על זה שהוא לא עזר לה במה שהיא רצתה). הרי במקומו אפשר היה לקחת כל אחד אחר. הם פשוט השתמשו בזה שהוא ידוע בתור אחד שעוסק במקצוע יותר מכולם בארץ כדי להתאים את המפרסם לדמות. <br>ובכל מקרה, לא פרסומת כזאת היא שתשנה דעות של אנשים לגבי האם כדאי להשתמש בשירותי מר זריף או לא..

 49. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אני אהיה הראשון שידבר בעד איסור
  הצגת חומרים שונים בשעות מסויימות ובעד הגדרת דירוג צפיה לכל תוכן. עם זאת, אני לא רואה בהופעתו של הומוסקסואל מוחצן על המרקע חומר שאינו מתאים לכל שעות היום. הוא אינו מבצע מעשי זימה על המרקע, והרמיזות המיניות שהוא מפזר הן מרומזות ביותר וילדים יקבלו אותן כפשוטן ולא יפרשו אותן כפי שאנחנו מפרשים (ועדיין הייתי שמח אם היו נמנעים מזה).<br><br>לצופה יש שליטה על מה שקורה בטלוויזיה עד רמה מסויימת. כמו שאינך יכולה לשלוט בפרסומות, כך אינך יכולה לשלוט בתמונות זוועה המוצגות בחדשות וכך אינך יכולה לשלוט בדברים שאומר בובליל בערוץ 20. אז את יכולה לשלוח את הילד מהחדר בכל פעם שיש חדשות ולחסום את ערוץ 20, את גם יכולה לכבות את הטלוויזיה בכל פעם שיש פרסומות או להעביר לערוץ אחר. לי זו נראית גוננות יתר, יכול להיות שמבחינתך זו פעולה הגיונית, כל אחד ודרך החינוך שלו.<br><br>לטעמי צריך לזכור דבר אחד, הטלוויזיה לא באה לחנך את הילדים. זה התפקיד שלנו ואנחנו צריכים לעשות אותו למרות הטלוויזיה. הילד ייתקל בדברים במוקדם או במאוחר ואנחנו נצטרך להסביר לו אותם או שאחרים יעשו את זה (אם אנחנו לא נהיה שם), כי הסקרנות של הזאטוטים לא יודעת גבולות.

 50. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  זו בדיוק הבעיה שלי
  יכלו להשתמש בכל אחד אחר, ולמרות זאת בחרו בזריף. גם אם הפרסומת היא היתולית, מבחינתי לפחות זו הכרה בסלבריטאותו (יש מילה כזאת) של זריף, שמירה על שמו בשיח הציבורי וע”י כך האדרתו. זו אחת הסיבות שאינני צופה במערכונים של שבוע סוף (זה והעובדה שהם לא ממש מצחיקים).<br><br>אני מכבד את זכותם לתת לו במה, ואני מכבד את זכותו לברבר לאנשים בשכל ולגרום להם להאמין בכוחות שלו. אני לא מתכוון לתת לזה יד, גם לא לבעקיפין.

 51. Krishi 8 בנובמבר 2008
  הגב

  טוב, מה אני אגיד לך..
  לי אישית זה לא מפריע וגם לא חושב שזה אמור להפריע אבל היי, כל אחד ומה שהוא מרגיש אני מניח. <br><br>והסאטירות ושאר תוכניות ההומור של ערוץ 2 כבר מזמן לא מצחיקות. מאז "רק בישראל" ו-"משחק מכור" עוד לא קמה שם תוכנית סאטירה אחת נורמלית…

 52. orelie 8 בנובמבר 2008
  הגב

  הדיון הזה מזכיר לי משהו שקרה לי
  בתחילת השנה בגן של בני<br>אסביר לך<br><br>אני השכנה ממול של המשפחה שהאימא נהרגה בחיסול חשבונות בחוף הים בבית ים<br>הבן שלי הולך לגן עם הבת הקטנה שלה<br>בתחילת השנה הביאו פסיכולוגית ועלה הדיון האם צריך לתת לילדה המסכנה לספר מה שעבר עליה או לא – על מנת שלא היו מילים פוגעות מטעם ילדים אחרים שלא יודעים שאימה נפטרה<br><br>אני אישית התנגדתי שהילדה תספר בפורום – את מה שעבר עליה<br>דעתי הייתה שאו הפסי, או האבא, או הגננת תעשה זאת – כי אף אחד לא יכול לדעת מה ילדה בת 4 תספר<br>כולנו ידענו שהיא הייתה נוכחת בעת הרצח ובעת פעולות החיאה – היא מזכירה כל הזמן את המילה דם וכו…<br><br>דעתי (שוב) הייתה שמוטלת על כל הורי לספר לילד שלו את מה שהוא חושב לנכון לגבי הסיפור הזה, בידיעה מהן הגבולות והרגישויות של הילד שלו.<br>יש הורים שיוכלו לספר יותר ויש הורים שיצטרכו לסנן יותר בגלל רמת הרגישות של הילד<br>ואת זה רק ההורי יודע – בהקרות שלו עם הילד<br><br>אז לעניינו נכון שהטלוויזיה לא באה לחנך את ילדינו, אבל רק אני יודעת מתי ואיך הוא הדרך הנכונה לספר דברים מסויימים<br><br>יעל

 53. מ נ ו ת ק ת 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אני אומרת את זה כי יש טעות בדף הבית
  בדף הבית של תפוז הכותרת היא “למה הפרסומת החדשה של מחסני חשמל לא מעוררת הדים?”. אז ציינתי שזה לא מחסני חשמל!

 54. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אני לא שולל את זה
  אבל אני טוען שאת בכל מקרה לא יכולה לשלוט על כל הדברים שהוא שומע ועל כל הדברים שהוא רואה אלא אם תבודדי אותו לחלוטין. הטלוויזיה במקרה הזה היא לא שונה מהמציאות, כל עוד לא תמנעי מהילד לצפות בטלוויזיה בכלל, אין מקום להתלונן על כך שהוא נחשף לחומרים שאינם תואמים את שיטת החינוך שלך.

 55. ביקורט 8 בנובמבר 2008
  הגב

  אני דווקא חושב שארץ נהדרת
  היתה יותר מנורמלית ואף היו לה מספר רגעים של התעלות ממש. במיוחד בעונה האחרונה, כאשר הם החליטו להוריד את הכפפות במערכונים כמו “1 נגד 116” ואחרים.

הגיבו