צחוקים בשישי

מבין כל הסטנד-אפיסטים שאני מכיר שלום אסייג הוא היחיד שיכול להצליח להביא את הסטנד-אפ כמות שהוא למסך הקטן ולצאת מזה בשלום (מבין הסטנד-אפיסטיות זו עדי אשכנזי אבל היא לא העניין כאן). אני לא מדבר על מערכונים, לא על ראיונות עם סטנד-אפיסטים ולא על כל טריק אחר, אני מדבר על סטנד-אפ בצורתו הטהורה – אדם שעומד מול קהל ומדבר.
 
בתוכניתו החדשה אסייג שולח שני סטנד-אפיסטים אחרים לעבוד בעבודה כלשהי מתוך מטרה שהם יחזרו ויעלו מופע של מספר דק המבוסס על החוויה הזאת. סטנד-אפיסטים כידוע מכינים את המופע שלהם בהתבסס על החיים וגרי סיינפלד עשה מזה תוכנית שלמה.
 
אורי חזקיה החזיק יפה את הקהל (למרות השימוש המיותר במילה “נכון” בכל משפט שני), הבדיחות שלו היו סבירות ואפילו מצחיקות מפעם לפעם. שגיב פרידמן לצערי נשאר ברמת בדיחות של “מכירים את זה ש..”, לא ממש הצליח לגרום לי לחייך ובעצם הפך 10 דק מהתוכנית למשעממת (וזה חבל כי ממש אהבתי אותו בתור כלב). שלום אסייג הגיע להצלה בסיום התוכנית אך גם הוא נשאר ברמת הסביר. בסה"כ זה היה כמו יציאה לערב סטנד-אפ בקאמל רק בלי האוירה של החברה.
 
בעיה אחת שבלטה בתוכנית היה הנסיון ליצור בכוח מתח מיני בין אסייג רז שפירא שמנחה את פינת הVIP. אסייג בחר לשחק את המעוניין ושפירא את זו שדוחה אותו באלגנטיות. זה היה יכול להצליח אם זה לא היה נראה כל כך מאולץ ואם לא היו מנסים לדחוף לנו את זה בכוח. משפטים מרומזים פה ושם זו הדרך ליצור מתח מיני מעניין ולא הצעות כמו “נו אז מה את אומרת עלייך ועלי?”.
 
התוכנית הראשונה לא התרוממה והבדיחות היו תפלות עד סבירות. למרות זאת אני מאמין שהפורמט עוד ישתנה מעט ושנראה שיפור בתוכניות הבאות. אחרי הכל, גם אצל יאיר לפיד אסייג לא היה מצחיק במיוחד בהתחלה.
 
בקטנה
– התוכנית החדשה של אלון גל מעניינת אבל הדעות שהוא מפריח בנוגע לחינוך הן בושה לאינטיליגנציה. יאיר מ”לחץ חברתי” מסביר למה בצורה מעולה.
– הכתבה על הסיינטולוגיה ששודרה באולפן שישי היתה חשובה, אבל לא הוסיפה שום מידע שלא שמענו קודם על הכת הזאת. למרות זאת נחמד היה לראות שתחת שמה של אחת המרואיינות שפניה היו בחושך ושמה לא הופיעה היה כתוב “בעלת בלוג בתפוז אנשים”.
 
 

פוסטים קשורים

הכל הולך אבל לא רץ

הכל הולך אבל לא רץ

"הכל הולך" מצליחה ונופלת באותה נקודה - היא לא סומכת על השחקנים שלה שיסחבו על גבם את התוכנית. נכון, ברשת הביאו קליברים ידועים ומוצלחים שאמורים למשוך קהל, אבל במקום לתת להם לאלתר מציבים אותם בסיטואציות בלתי אפשריות.

פולישוק – עדיין בועטת

פולישוק - עדיין בועטת

בקשת החליטו לשחרר את הפרק הראשון של העונה השלישית של פולישוק ברשת לפני שהוא משודר בטלוויזיה. בעונות הקודמות כתבתי על פולישוק שהיא סאטירה במיטבה ואני שמח לציין שהפרק הראשון של העונה החדשה ממשיך את המסורת הזאת בגאווה.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. moriarty 5 באפריל 2008
  הגב

  הכתבה על הסיינטולוגיה היתה בושה.
  אמרו שזאת כת ושמהפנטים אנשים, אבל השימוש המניפולטיבי במוזיקה מפחידה ובתמונות של גולגולות הפך את הכתבה לצהובה.<br>לא יכולתי לראות עד הסוף, אבל לא אתפלא אם בכלל לא טרחו לקבל תגובה.

 2. צחור כנף 5 באפריל 2008
  הגב

  מסכים עם הביקורת
  סטנדאפ במסך הקטן הוא אכן קשה ולא תמיד עובר. כיוון שהאווירה הקיימת במועדני סטנדאפ לא קיימת בטלוויזיה יש לנסות ולהביא משהו מיוחד (פחות בחומרים יותר באישיות) שיתפוס את האוזן והעין. בארה”ב יש דוגמאות נפלאות כגון מיץ` אדברג וביל היקס (מתים) כריס רוק, רובין וויליאמס, דייב אטל (עדיין עימנו)<br><br> http://WWW.MYSPACE.COM/HABARBUR

 3. Reznik 5 באפריל 2008
  הגב

  התוכנית הייתה חלשה
  ורואים שהתאימו את העבודה לסטאנדפיסט, הבדיחות שלהם היו אותן בדיחות שהם משתמשים במופע, לדוגמא הבדיחה של אורי על החצי עגבנייה במקרר שמעתי אותה בהופעה שלו ביום הסטודנט של בן גוריון שהייתה בחוץ ניצנים לפני 5 שנים בערך….

 4. emily 5 באפריל 2008
  הגב

  אסייג הוא בדיחה עצובה
  תעיפו את המכוער המפגר הזה כבר מהמסך!

 5. ביקורט 5 באפריל 2008
  הגב

  דווקא היו תגובות
  נכון, התחקיר היה יותר מצהוב והוא לא חידש כלל אבל לזכותם הם הקריאו תגובות (ואפילו ארוכות) של כל הגורמים שיכולתי לחשוב עליהם.

 6. ביקורט 5 באפריל 2008
  הגב

  את כריס רוק ורובין וויליאמב אני
  מכיר. על האחרים לא שמעתי. מיד הולך לחפש אותם ביוטיוב.

 7. ביקורט 5 באפריל 2008
  הגב

  גם אני זיהיתי חלק מהבדיחות
  מצד שני אם יש כבר בדיחות שמתאימות לאירוע למה להשקיע בלהמציא חדשות?

 8. moriarty 5 באפריל 2008
  הגב

  זוכר את הפרק בסימפסונ`ס עם הכת
  שהשתלטה על סרפינגפילד? פרק גדול.

 9. Reznik 5 באפריל 2008
  הגב

  כי זו אמורה להיות התוכנית?

הגיבו