הטלוויזיה של 2007

סיכומי השנה צצים להם כפטריות אחרי הגשם אז מה אכפת לי להוסיף עוד אחד למאגר? קבלו את התוכניות שהכי אהבתי והתוכניות שהכי לא אהבתי בשנת 2007.
 
קטגוריה: תוכניות אירוח
 
התוכנית האהובה – איפה צדקנו
ארז טל מצליח להציג את עולם התקשורת מהזווית של האנשים שחיים אותו וליצור את אחת התוכניות היותר מעניינות שנתקלתי בהן.
 
התוכנית הלא אהובה – שלום אנד גוד איבנינג
יצפאן לא הצליח לחדש שום דבר בתוכנית החדשה שלו ואפילו הצליח להרגיז אותי תוך שהוא מגלם את כל מה שרע באופי הישראלי.
 
 
קטגוריה: שעשועונים
 
התוכנית האהובה – מונית הכסף
סוף סוף שעשועון שלא מסנן את המועמדים לפני התוכנית. בזכות התוכנית הזאת יצא לי לראות את הידע הכללי של עם ישראל ואני חייב לומר שהופתעתי לטובה ברוב המקרים.
 
התוכנית הלא אהובה – הכספת
אהבתי את הכספת המקורית, באמת שאהבתי. הגירסה הנוכחית הסירה ממנה את כל הסממנים המקוריים (העוזרים, המיקוח וכו) והפכה אותה לעוד אחת ממליון תוכניות הטריוויה שצצו לאחרונה.
 
 
קטגוריה: בידור
 
התוכנית האהובה - מועדון לילה
תוכנית עם מנטליות של לייט נייט שאכן התחילה בשעה מאוחרת אך מהר מאוד הועברה לפריים טיים. למרות שרוב הבדיחות שם היו ברמה של נעל, הם מעולם לא התיימרו ליותר מזה. מועדון לילה סיפקה שעה קלילה של הרג תאי מוח (למרות שאני עדיין חושב שהטקסטים שם התאימו לשעות מאוחרות יותר).
 
התוכנית הלא אהובה - מרגול שופטת
אני לא חושב שהיוצרים התכוונו שהתוכנית תיכנס תחת קטגוריית בידור אבל עם התוכן השיווקי הרב שהיה שם, הסלבס בתפקיד יועצים, המשפטים הרדודים וקטעי המעבר של מרגול, התוכנית לא היתה רצינית יותר ממועדון לילה. ההבדל הוא שהיא כן התיימרה להיות.
 
 
קטגוריה: דרמה
 
התוכנית האהובה - הכל דבש
אם לומר את האמת, אהבתי כמעט את כל תוכניות הדרמה שהיו על המסך, אבל משהו בדמות של יאלצי פשוט גרם לי לחייך ולהזדהות. אף אחת מהסדרות האחרות לא עשתה לי טוב בלב כמו הסדרה הזאת.
 
התוכנית הלא אהובה – אין
 
 
קטגוריה: ריאליטי
 
התוכנית האהובה – סופר נני
רוב תוכניות הריאליטי מספקות לנו הצצה לרגעים הכי קשים בחיים של האדם ותו לא. התוכנית סופר-נני גם מספקת לנו את ההצצה הזאת, גם נותנת לאותם אנשים כלים להתמודד עם הבעיה וגם נותנת לנו, הצופים, תובנות מעניינות לגבי החיים שלנו.
 
התוכנית הלא אהובה – הדבר הגדול הבא
למרות השבחים שחלקתי לתוכנית בתחילתה, היא הפכה משעממת מאוד במהרה. ההופעות היו טובות אבל כבר ראיתי כאלה ואף אחת מהן לא באמת שבתה את העין. בשלבים המאוחרים יותר ההופעות לא השתפרו ונמאס לי לראות צמד לוליינים מבצעים פעלולים בטלוויזיה. הדבר היחיד שהיה יכול להציל את התוכנית היתה תחושת הריאליטי (שהצופים מנפים את המתחרים) אבל גם את זה היא לא באמת הצליחה ליצור.
 
 
קטגוריה: פרסומות
 
הפרסומת האהובה – סטימצקי
האמת, רציתי לשים כאן את הפרסומת לשקדי מרק, אבל אז התברר לי שהיא שודרה לפני 2007. הבאה בתור היתה הפרסומת של סטימצקי בה מראים זוג אנשים מנהל שיחה באמצעות ספרים. אחד הקונספטים היותר מעניינים לטעמי והפחות ברורים מאליהם.
 
הפרסומת הלא אהובה – דפי זהב
אין הרבה פרסומות שגרמו לי לגחך מחוסר ההגיון שבהן כמו הפרסומת של דפי זהב. בחור שמאוהב בבחורה עם אף מגודל לא יכול לנשק אותה אז הוא הולך ומגדיל את אפו שלו. אפילו בפרסומות צריך לתת טיפה קרדיט לאינטיליגנציה של הצופים.
 
 
אהובים נוספים
הלילה עם ליאור שליין שמצליח בכל לילה להרדים אותי עם חיוך
קרב סכינים שפותח לי את העיניים ואת התאבון
ואיפה הכסף עם גיא מרוז שגרם לי להבין שרווח זו לא מילה רעה כל כך.
 
 
לא אהובים נוספים
גלגל החדשות שהיה נסיון לא מושקע לא מוצלח לחקות את משחק מכור
תחקיר הפדופילים של ערוץ 10 שמהווה (מבחינתי) עברה אתית חמורה
והאלופה שהצליחו להתחיל עונה בצורה רעה, להמשיך אותה בצורה טובה ולסיים בקטסטרופה.

פוסטים קשורים

האורוויל

האורוויל

אחרי תקופה לא קצרה של יובש בסדרות מדע בדיוני בכלל וסדרות סטאר-טרק בפרט, נחתו עלינו שתיים במכה. האחת סדרת סטאר-טרק אמיתית (star-trek: discovery) שמתרחשת באותו עולם מוכר והשניה (the orville) לא קשורה למותג סטאר-טרק, נמצאת ביקום שונה לחלוטין ועדיין כשצופים בה אי אפשר להתעלם מהוייב הטרקי שמרגישים.

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

בפעם הראשונה בגודל של הראש שלך

בפעם הראשונה בגודל של הראש שלך

שתי פרסומות שהתחילו להופיע על מסך הטלוויזיה לאחרונה תפסו את תשומת ליבי. הפרסומת של ג'וי והפרסומת של ספרינג טי. בשתי הפרסומות מנסים לעשות את אותו הדבר בדרכים שונות. בשתיהן מנסים המפרסמים לקשר בין המותג לחוויות גדולות מהחיים. ההבדל בסופו של דבר, הוא בצורה שבה מגשרים על הפער.

0 Comments

 1. עכבר כחול מדבר 29 בדצמבר 2007
  הגב

  סיכום יפה
  מסכים איתך כמעט עם הכל.<br><br>תחקיר הפדופילים של ערוץ 10 היה מעולה. אני מאמין בעונשים כבדים לפדופילים. חבל שלא עושים תוכנית שבועית כזאת כמו בארה"ב. בארץ ישראל הקטנטנה אחרי שתיים-שלוש עונות נצליח לחסל את התופעה של הפדופילים באינטרנט.

 2. ביקורט 29 בדצמבר 2007
  הגב

  אני גם מאמין בעונשים כבדים לפדופילי
  ם. אבל ברגע שחברת חדשות מתחילה לקבל על עצמה את תפקיד המשטרה, השופט והתליין אנחנו בבעיה. אותם אנשים לא נשפטו ולא נמצאו אשמים, מבחינתי הם בגדר חשודים ופרסום הפנים שלהם ושמותיהם זו עבירה אתית. <br>שלא לדבר על כך שאנחנו לא באמת יודעים מה עשו ה"ילדות בנות ה13" כי לא הציגו לנו את הלוג של השיחות. אני לא מאמין שהיינו מוצאים שם משהו שהיה מזכה את החשודים אבל אולי היה שם שידול למרות שהערוץ טוען במלוא המרץ שלא.

 3. עכבר כחול מדבר 29 בדצמבר 2007
  הגב

  לא לקחתי את זה בחשבון
  אבל אם הם אכן יימצאו אשמים, צריך לחתוך להם את האשכים, ולתת להם לאכול אותם בשידור חי.

הגיבו