דודו טופז בקרב סכינים

דודו מחפש אהבה. קונספט יותר שחוק מזה לא תמצאו. לאחר שניסה למחזר את תוכניתו "הראשון בבידור" בערוץ 10 ונכשל כישלון חרוץ, מנסה דודו טופז למחזר את עצמו וליצור סרט דוקומנטרי מגלומני שעוסק, כמה מפתיע, בדודו עצמו.
 
דודו טוען שהוא מחפש אהבה וזה נכון, אבל הוא מדבר על האהבה הלא נכונה. הוא מחפש את אהבתם של הצופים. במשך שנים הוא נחשב לטאלנט החזק ביותר כאשר תוכניתו שנקראה אז "רשות הבידור" שודרה בפריים טיים. במשך שנים הוא קיבל מצופי הטלוויזיה עוד ועוד רייטינג וכעת, כאשר האהבה של הצופים מופנית לכיוון אחר, דודו מרגיש שחסר לו משהו.
 
דודו ניצב בפני בעיה. הוא קשוב מדי לצרכים של עצמו ומאוד לא קשוב לצרכים של אחרים. זו, בכל אופן, הצורה שבה הוא מציג את עצמו בפני צופי הטלוויזיה. בתוכניות זוללות הרייטינג שהגיש בעבר, הצליח דודו להסוות את האנוכיות שקיימת בצורך שלו בצופים, באמצעות סיוע לנזקקים בזמן  השידור. כעת כשהפטנט הזה מיצה את עצמו וכבר לא עומד לרשותו, דודו טופז נאלץ לחפש רייטינג בכל מקום שהוא מצליח להשיג אותו.
 
אני לא אתפלא אם בטבלת הרייטינג הקרובה נראה אחוזי צפייה חביבים לתוכנית הראשונה שלו. הצופים מקווים שלמרות כל הנסיונות שלו למחזר את עצמו, הוא עוד יכול לתת לנו משהו חדש. אך מהתוכנית השניה ומעלה הוא ישיג רייטינג רק בזכות העובדה שהוא מופיע מיד אחרי "קרב סכינים". אם הוא לא ימציא את עצמו מחדש, דודו טופז הולך ללמוד שעם כל הכבוד לנוסטלגיה, אנשים לא אוהבים מיחזורים.
 
קרב סכינים
רגע לפני שערוץ 10 גורם לי בחילה עם דודו טופז, הוא מצליח להזכיר לי כמה אני אוהב אוכל. יש משהו מגרה בלראות שני שפים מתאמצים כל כך להכין שלוש מנות בזמן מוקצב. העריכה של התוכנית מבליטה לנו את הלחץ שבו הם נמצאים אך לא שוכחת לתת מספיק זמן של צילומי מזון מעוררי חשק.
 
בתוכנית אנו עדים לשני שפים, אחד צרפתי ואחד ישראלי, המתחרים אחד בשני. אחד מהם בוחר מרכיב מסויים (דג, בתוכנית הראשונה) שילווה אותם במהלך הכנת כל המנות ומאותו רגע יש להם חמישים דקות להכין 3 מנות גורמה, ראשונה שיוצאת בתוך כ 10 דק, עיקרית שיוצאת לאחר 30 דק נוספות וקינוח שיוצא בתום 50 הדקות.
 
המנחה, עודד מנשה, עדיין לא איבד את ה"התחנחנות" שנטמעה בו בתקופת ערוץ הילדים, אך ניכר שהוא משתדל להסוות אותה ובחלק מהמקרים גם מצליח. בסה"כ הוא מגיש מלא חן וכריזמה, וכמובן, יכול לדבר עם פרנסואה (השף) בצרפתית.
 
הוספת צמד פרשנים שיתארו את התהליך ויסבירו מה קורה לצופים בבית זו אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלו יוצרי התוכנית. הצמד מיטיב לתאר את המצבים בהם נתקלים השפים, ההערות שלהם הן במקום ובמקרים בהם נתקלתי במונחים או בפעולות שלא הבנתי, קיבלתי הסבר בתוך שניות.
 
השף הצרפתי, פרנסואה דה-וו (לא לכעוס, אני מסתמך על שמיעה) מספק גם הוא את הסחורה כאשר הוא מבשל עם מבט ממזרי בעיניים. הוא מפגין את הרגשות שלו מול המצלמה ומחייך לאידו של השף המתחרה שלא עומד בזמנים, הוא מוכיח שיש לו נסיון כמו גם כשרון כאשר הוא מתכנן מנות אחרונות כבר מהדקה הראשונה והוא מצליח לדבר עם המנחה ולעבוד בו זמנית מבלי להתבלבל.
 
המנות המוצגות לאורך התוכנית יכולות לגרום לכל אחד להפסיק את צום יום הכיפורים. השפים יודעים מה הם עושים ומצליחים לספק בזמן הקצר מנות מעוצבות להפליא שרק המראה שלהם יכול לעשות אנשים שבעים, רעבים שוב. בתום התוכנית תקף אותי חשק עז לצאת למסעדת יוקרה, אך לצערי הסתפקתי בכריך עם פסטרמה (התקציב…).
 
מילה רעה לנענע10
כאשר הסתיימה התוכנית נכנסתי לאתר על מנת לצפות מחדש בקטעים נבחרים. למרות שהאתר היה בנוי וקישור אליו הופיע בעמוד הראשי, הסרטונים עצמם לא הופיעו ובמקומם הופיעה הודעת שגיאה. גם יום לאחר מכן זה לא תוקן.
כמו כן, היום כאשר נכנסתי ושמחתי לראות שהאתר עובד, התאכזבתי מכך שרק שלושה קטעים קצרים מהתוכנית עצמה היו זמינים וכל השאר היו כל מיני קטעי מאחורי הקלעים. תלמדו מקשת..

פוסטים קשורים

האזרח קופטש: ירוק בפוליטיקה

גיל קופטש יוצא היום (24 לאפריל) עם סדרה המתעדת את הדרך שלו מהטלוויזיה אל הפוליטיקה ובחזרה. בתוכנית מלאה גילגולי ג'וינטים הוא מפנטז על חיים קלים כפוליטיקאי עד שנתקל בהררי ביורוקרטיה ונסיונות לערער על מקומו. האם גיל מנסה לומר לנו שפוליטיקה זה לא קל כמו שזה נראה מבחוץ? או שמא המסר הוא שסמים זה בסדר?

חרם זה לא משחק ילדים

מי ששיחק פעם את "משחק השקט" שירים את היד הוירטואלית שלו. אתם מכירים את השלב הזה במשחק שבו כבר נמאס לכם לשתוק אבל אתם ממשיכים כדי לא להפסיד? השלב הזה שבו אתם מנסים בכוח למצוא דרך לגרום לשחקן השני לדבר או למצוא תירוץ לפתוח את הפה בלי לצאת קטנים? זה קורה בגלל שאנחנו נועדנו לדבר. האדם הוא חיה חברתית...

קצרצרים

אחרי פגרה לא מתוכננת אני שמח לחזור לכתוב ביקורת טלוויזיה (מלבד המעקב השבועי אחרי כוכב נולד). אז רק כדי להשלים את החסר, הנה מספר קצרצרים על מה שהלך פה בזמן האחרון. הטלפוןאני בד"כ אוהב תוכניות ריאליטי, יש משהו מעניין בלצפות באנשים מנסים להתמודד עם מצב של צילום תמידי, אבל אני לא אוהב תוכניות...

6 Comments

 1. מיכל 87 22 בספטמבר 2007
  הגב

  בקשר לקרב סכינים
  זו לא תוכנית מקורית.. ואם היית רואה את הגרסה האמריקאית היית חושב אחרת.. שם המנחה הוא לוחם אומנויות לחימה לשעבר שמצא תחביב בבישול ושם באמת מתבצע "קרב" סכינים…<br><br>הקטע עם הפרשנים שכל כך אהבת מועתק מהמקור וגם בפרק הפותח בגרסה האמריקאית פתחו עם דגים..<br><br>בכל אופן- העתק לא כל כך מוצלח.. אבל התוכנית עדיין מבדרת.. : )

 2. עכבר כחול מדבר 22 בספטמבר 2007
  הגב

  מסכים.
  אבל אני דווקא חושב שהגרסה הישראלי מוצלחת.<br>אני רק לא מבין מה ריקי גל עושה שם. השניים האחרים קשורים (אחד מבין באוכל, והשנייה נראית טוב) אבל מה ריקי עושה שם?

 3. ביקורט 22 בספטמבר 2007
  הגב

  לצערי לא יצא לי לראות
  את סדרת המקור, אבל אם היא טובה יותר מהגירסה הישראלית אני בטוח אראה אותה מתישהו 🙂 השעה עכדיו 2:30 ורק מלכתוב על זה אני הופך לרעב…

 4. מיקי ממן 22 בספטמבר 2007
  הגב

  בקשר לנענע 10
  התכנית אמנם משודרת בנענע 10 אבל כל השאר קורה באתר אחר:<br>http://www.kravsakinim.co.il/<br&gt;

 5. ביקורט 22 בספטמבר 2007
  הגב

  בתכלס
  הם שמים בכל תוכנית 3 כוכבים אורחים אחרים. אבל אתה צודק… היא סתם נדחפת P-:

 6. עכבר כחול מדבר 22 בספטמבר 2007
  הגב

  כן, לא ידעתי את זה כשכתבתי את ההודע

הגיבו