טוב שבאנו

הבה נסתכל על התוכניות שערוץ 2 שיבץ לו בסוף השבוע. אני לא מדבר על כוכב נולד (שבשמיים ובארץ) אלא דווקא על התוכניות שאחריה. גם חדשות מפתיעות וגם כישרון או כישלון סובלות ממה שנקרא “תסמונת מועדון לילה”. הכוונה היא לתוכניות שרמת ההשקעה בהן היא אפס מבחינת  מה שמעבר לטאלנטים. התוכניות עצמן מסתמכות על קטעי וידאו והערות מתחכמות, ממש כמו מועדון לילה. בחדשות מפתיעות יש לפחות את היתרון של האלתורים, בכישרון או כישלון למדו ממועדון לילה והם קוראים מהדף.
 
עד שראיתי את התוכנית “טוב שבאת” בערוץ 10, דווקא סימפטתי את “חדשות מפתיעות”. מרוב צפיה בערוץ 2 ובתוכניות המזלזלות שלהם שכחתי איך נראית תוכנית מושקעת באמת. בעוד ב”חדשות מפתיעות” שלושת המאלתרים  נדרשים אך ורק לענות על שאלות בצורה מתחכמת (שלא יוצאת מתחכמת כל כך, בכל זאת, לאלתר זה קשה), ב”טוב שבאת” המאלתרים נכנסים לסצינה שלמה שכוללת תפאורה, שחקנים שמכירים את הסיטואציה ומצבים משתנים.
 
ב”טוב שבאת” השחקנים מקבלים הרבה יותר מרחב אלתור, הם לא צריכים רק להגיב לשאלות במילה או שתיים, הם צריכים לשחק על כל מה שמשתמע מכך. מעבר להנאה הנובעת מצפייה בשחקנים הממצים את יכולות האלתור שלהם, נעמה לי גם ההרגשה שהתוכנית לא לוקחת את הצופים כמובן מאליו. עצם ההשקעה בתפאורות, ההשקעה במנחה (מוני מושונוב לוקח את אורי גוטליב בהליכה) וההשקעה בשופט (תומר שרון לוקח את הטלפון האדום של קשת בזחילה) הופכת את התוכנית “טוב שבאת” לספינת הדגל של תוכניות האלתורים.
 
אמנם כתבתי פוסט מאוד מפרגן ל”חדשות מפתיעות” אבל אחרי שראיתי איך אפשר לעשות את זה בצורה הרבה יותר טובה, ירדה קרנה של תוכנית בעיני. הגיע הזמן שערוץ 2 יפסיק לקחת את צופיו כמובן מאליו. אם המגמה הנוכחית תמשיך, אני צופה הגירה המונית לערוץ 10 או לערוצים אחרים. כמה טוב שיש אלטרנטיבה.
 
בקטנה
– קוויקי היא סידרה קופצנית, חביבה ומהנה. ממליץ לכולם לצפות בפרק הראשון באתר של קשת ולצפות בשני הפרקים הבאים לכשישודרו בטלוויזיה.
 
– לאחר צפיה בפרסומת, ומניסיון עבר עם מפעל הפיס, אני תוהה כמה זמן יעבור עד שיצוצו לנו באתר באנרים שיצעקו בכל נגיעת עכבר “חמסין!! חמסין!!”

פוסטים קשורים

הכל הולך אבל לא רץ

הכל הולך אבל לא רץ

"הכל הולך" מצליחה ונופלת באותה נקודה - היא לא סומכת על השחקנים שלה שיסחבו על גבם את התוכנית. נכון, ברשת הביאו קליברים ידועים ומוצלחים שאמורים למשוך קהל, אבל במקום לתת להם לאלתר מציבים אותם בסיטואציות בלתי אפשריות.

פולישוק – עדיין בועטת

פולישוק - עדיין בועטת

בקשת החליטו לשחרר את הפרק הראשון של העונה השלישית של פולישוק ברשת לפני שהוא משודר בטלוויזיה. בעונות הקודמות כתבתי על פולישוק שהיא סאטירה במיטבה ואני שמח לציין שהפרק הראשון של העונה החדשה ממשיך את המסורת הזאת בגאווה.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. ע ל ו מ ה 9 ביוני 2007
  הגב

  שוב אנצל את הבלוג שלך להבעת דעתי על פרסומות…
  שני אייטמים בטלויזיה גורמים לי ל-craving רציני: הפרסומת לסלט של מקדונלדס מעמידה פעם אחר פעם במטבח להכנת סלט מעולה (לא, למקדונלדס לא אגיע לשם כך…). וקצרים גורמים לי פעם אחר פעם לחרוש את המגירות בתקווה שנשאר בהן איזה בזוקה (ובסוף אני מסתפקת באורביט…).
  בעקבות הרשומה שלך מהשבוע שעבר, נתתי קצת צאנס לחדשות מפתיעות, אבל מהר מאד הצתעממתי והלכתי לישון. בשבוע הבא אנסה את ערוץ 10 ;-).

 2. עכבר כחול מדבר 9 ביוני 2007
  הגב

  ואני מחכה כבר לקרא את דעתך על האקס המיתולוגי.
  מצאתי שם טקסטים מוצלחים, ומשחק משובח.
  לא ראיתי את הפרק במלואו, כמובן, כי אני תמיד סוגר את הטלויזיה כשיש פרסומות.

 3. ביקורט 9 ביוני 2007
  הגב

  דווקא הפרסומת למקדונלדס לא ממש עשתנ לי את זה. השימוש ב”אדם שלא מבין” בשביל להצחיק הוא חביב אבל שחוק וכל עוד אין טוויסט מסויים שמחייב את השימוש בשיטה הזאת, לדעתי אין טעם להשתמש בה.
  מה שכן, היה לי מוזר לשמוע שאגיוד נהגי המוניות פנה לרשות השניה בבקשה להסיר את הפרסומת בגלל שהיא מנציחה את הדימוי של נהגי המוניות כעם מטומטם. אני חושב שבעצם הפניה הם רק הוכיחו את זה.

  הפתיחה של קצרים גאונית – לא פחות והרבה יותר.

  גם חדשות מפתיעות וגם טוב שבאת יצ`עממו מי שלא ממש אוהב אלתורים ולא נהנה מלראות את האנשים מתפתלים ומצליחים בדוחק להוציא בדיחה חצי אפויה. ב”טוב שבאת” יש יותר השקעה ולכן אולי, ורק אולי, זה יימשוך יותר קהל. מצד שני חדשות מפתיעות זה בערוץ 2, אז טוב שבאת יכולה רק לקוות לרייטינג כזה.

 4. ביקורט 9 ביוני 2007
  הגב

  ראיתי רק פרק אחד של האקס המיתולוגי
  פרק השני הייתי בחתונה. אחרי הפרק הראשון התקשיתי לגבש דעה ברורה אז אני מחכה לראות עוד פרק או שניים.

הגיבו