לגור בדירת פאר…

מי לא היה רוצה לדפוק קופה של 217 מליון דולר. לגור בוילה מדהימה עם בריכה, חדר כושר, חדרים ענקיים ומערכות סראונד מפוזרות בכל חור. לדעת שהדאגה הכי גדולה בחיים היא לוודא שכיוונת את השעון המעורר כמו שצריך שמא תתעורר לפני היקיצה הטבעית שלך. פשוט חלום.
 
אחת השיטות (אולי הידועה ביותר) של תוכניות הטלוויזיה למשוך אותנו לצפות בהן זה למכור לנו חלומות. בשעשועונים הם מוכרים לנו את האשליה שכל אחד יכול להתעשר בכל רגע. בתחקירים הם מוכרים לנו את האשליה שיש מי שמטפל בבעיות בעולם. וב”מסודרים” הם מוכרים לנו את האשליה שהחיים של העשירים לא עד כדי כך מושלמים ושאולי דרך התוכנית בכל זאת נוכל לקחת חלק בחיים האלה.
 
כמו בכל סידרה, גם כאן מאוד קל לנו לסווג את הגיבורים. יש את הנהנתן שברגע שקיבל את הכסף, התחיל לפזר אותו. יש את השלומיאל שיש לו רק עובד אחד בחברה, ולא מצליח להשתלב בשום דבר מהנה. יש את המעצב הסטלן שלא זוכר איפה הוא נמצא חצי מהזמן. ויש את הבחור הפשוט, זה שהכי קל לנו להזדהות איתו, זה שממשיך לעבוד למרות השינוי בסטטוס ושהדבר הראשון שעשה עם הכסף היה לתת להוריו מתנה. כל אחד מאיתנו יכול למצוא נקודת הזדהות עם אחד מהחברה האלה וכאן הם מוכרים לנו את החלום הידוע – הוא בדיוק כמוני, אם הוא הצליח גם אני יכול.
 
יש כאלה שלא מסתפקים בלצפות בחלום ומנסים לגעת בו בעצמם.
דן חמיצר הקים חברת סטארטאפ בשם ג`ימלאיה שמפתחת משחקי מחשב המבוססים על חידות. הוא נדהם לגלות ששם החברה בסדרה, זהה לשם החברה שלו בהבדל קל, האחת מאוייתת jimalaya והשניה gymalaya.
האדריכל, שעיצב את הוילה המופיעה בסדרה, רותח מזעם על כך ששמו לא מוזכר בה. (ואולי זה בכלל ספין מתוחכם. מי יזכור שם של אדריכל שמוזכר בסדרה, יותר קל להחליט מראש שלא להזכיר אותו ושהוא יוציא הודעה לעיתונות על כך שהוא רותח מזעם. נשמע פחות יחצ”ני, אבל יותר מתוחכם).
ומפלגת הירוקים דורשים להעמיד למשפט את ה”עבריינים” שהשליכו את הרכב מהצוק בסדרה. אחרי הכל, זו פגיעה בחופים.
 
כשהתחילו הפרומואים לסידרה הייתי בטוח שהיא תעסוק בעיקר במימוש החלומות של הסטארטאפיסטים הצעירים ושהיא תתמקד בלהציג לנו חיים של זוהר והנאה, אך מצפייה בפרק הראשון התברר לי שמדובר בסדרת דרמה לכל דבר. כבר בפרק הראשון ראינו מה קורה כאשר אחד המיליונרים מבזבז את הכסף בלי לידע את האחרים, מה קורה כאשר חברה של אחד מהם מבלה להנאתה בהודו והוא לא יודע מה באמת קורה איתה, מה קורה כשמאבדים שנתיים בגלל הסמים וגם איך הם מממשים את החלומות, כי בכל זאת, בשביל מה יש כסף?
 
אני אוהב לחלום, ואני אוהב כסף ואני אוהב את דמות המסטול של מאור כהן. הסידרה מקבלת אצלי 8 בסולם הביקור”ט במיוחד בגלל שהופתעתי מהרצינות שלה. מקווה שכולנו נהיה מסודרים בקרוב.

פוסטים קשורים

בשורות טובות

בשורות טובות

שד מהגהנום ומלאך מגן עדן מנסים לעצור את סוף העולם ועל הדרך כנראה מצליחים להאט את הזמן כי זה הרגיש ארווווווך ועם יותר מדי נקודות שמאפשרות ניטפיקינג.

הקריסטל האפל

הקריסטל האפל

אז ראיתי את "the dark crystal" בנטפליקס. לקח לי כמעט פרק שלם להתרגל לעובדה שמדובר בבובות עם מגוון מוגבל של הבעות פנים. אבל גם אחרי שהתרגלתי עדיין, למרות שצפיתי בכל 10 הפרקים, לא הצלחתי להתחבר לכל המכלול שנוצר. אני לא אומר שלא נהניתי, אבל היה לי קשה לסספנד כמה מהבעיות שאפרט עליהן בהמשך. הפוסט מכיל ספוילרים, ראו הוזהרתם.

על קיילונים וביולוגים (האורוויל 2X09)

על קיילונים וביולוגים (האורוויל 2X09)

רק אני הרגשתי שהפרק הזה זלזל בנו כצופים? היו בו כל כך הרבה דברים שלא הסתדרו והיו חסרי הגיון או שנראה כאילו לא חשבו עליהם עד הסוף. אין לי בעיה לסספנד כמה דברים שלא מסתדרים פה ושם אבל לא כשכמעט הכל לא הגיוני.

0 Comments

 1. שודי בן סושי 23 בפברואר 2007
  הגב

  מאוד שקוף ש…
  מאור כהן יקבל את התפקיד, מתלבש עליו בול המסטול.

 2. עכבר כחול מדבר 23 בפברואר 2007
  הגב

  אני הייתי נותן לזה אפילו 9 או 10
  בסולם העכמ”ת (עכבר כחול מדבר – תלויזיה) בגלל שהסדרה הזאת היא בידיוק מה שאני מחפש בסרטים ובתוכניות. לראות את החלום מול עיניך… איזה דברים משוגעים היית עושה אם היה לך המון כסף, וגם כי זה פשוט מצחיק!<br>אני דווקא מזדהה יותר עם דמותו של אסי כהן… למרות שהייתי רוצה להזדהות עם הדמות של אסף הראל..

 3. ביקורט 23 בפברואר 2007
  הגב

  אכן תפור עליו
  גם בסדרות אחרות הוא נוהג לשחק בתפקיד דומה.

 4. ביקורט 23 בפברואר 2007
  הגב

  אני מזדהה עם חלק מכולם
  אבל יותר מכולם עם מאור כהן. לא בגלל הסמים, אלא בגלל השטות שהיתה בסוף. אני יודע שאם יהיה לי מספיק כסף אני אעשה שטויות כאלה.

הגיבו