שכל הבלוגיה תקרא

על תוכנית שמבוססת על חוסר כשרון יכול לחפות רק סיפור מרגש ו”שכל העולם ישמע” בנויה בדיוק על הנוסחה הזאת. רותם אבוהב כמנחה וצדי צרפתי כבמאי לוקחים אדם שיש לו משהו לומר למישהו, ועושים מזה פסטיבל של ריקודים ושירים מתובלים בעומס של רגשות.
 
בפרק השני ששודר היום אליסון, ילדה ברזילאית מאומצת, רצתה לומר תודה לאמא שלה על שאימצה אותה וגידלה אותה. לשם כך רותם וצדי העמידו את אליסון באתגרים שונים ללא הפסקה, החל מלימודי ריקוד ופיתוח קול וכלה בשירה באמצע מסעדה הומה. לכאורה, כל האתגרים נועדו על מנת לוודא שהאירוע יצא הכי טוב, אך בפועל הם הומצאו כדי שיהיה איך למלא תוכנית שלמה. אם נתייחס למקרה כמות שהוא, לא משנה אם אליסון היתה נכשלת והאירוע לא היה נראה מושלם או לא היה מוצלח במאה אחוז, הוא עדיין היה מרגש ואמא שלה עדיין היתה מרוצה מעצם הנסיון. הפלוס העיקרי שההפקה מספקת הוא התקציב והתסריט, עם כל השאר אליסון היתה יכולה להסתדר לבד.
 
בסופו של דבר העריכה היתה קצבית והתאימה מאוד לתוכן, ההפקה היתה נהדרת וצבעונית והבעיות שהתעוררו הוסיפו נופך אמיתי לכל החלום המתגשם הזה. מצאתי את עצמי עומד על קצות האצבעות בציפיה לראות אם משהו ישתבש, חיכיתי בקוצר רוח לראות כיצד תגיב אימה של אליסון, והתרגשתי עד דמעות (טוב כמעט…) כשהקול של אליסון נשבר בתחילת השיר. התוכנית הזאת מקבלת מבחינתי 10 בסולם הביקורט ואני מקווה שיעשו עוד הרבה פרקים שלה.

 שמתם לב ש…
 
1. מערכת החדשות של ערוץ 2 מגלה יצירתיות מדהימה בצורת ההצגה של אנשים שאסור להראות את פניהם. הפעם, בתחקיר על היחידות המובחרות, הופיעו כולם כשפניהם מוצלים, אך חלקים שונים מפניהם גלויים לאור. ואני שואל, אם אסור להראות את פניהם, למה לכל הרוחות להתעקש להראות חלק?
 
2. ביום ד עדי אשכנזי - מה זה השטויות האלה סקס
ביום ד אמא מחליפה ועדי אשכנזי עושה סקס
ביום ד` אמא מחליפה, הפרק שהתפוצץ. ועדי אשכנזי עושה סקס.
הכתוביות הופיעו אחת אחרי השניה בסוף כל תוכנית (כמעט), ואני שואל, פעם רביעית גלידה?
 
3. הפרומואים של “שכל העולם ישמע” מאוד השתדלו לא לגלות לנו מה הולכת אליסון להגיד לאמא שלה. רק חבל שבסוף כל פרומו היה כתוב בענק “שכל העולם ישמע – אליסון מודה לאמא שלה”.
 
4. הפרומו לתוכנית של אורי גלר הוא אחד הפרומואים המושקעים והמעניינים ביותר שראינו עד עכשיו על המסך. אם התוכנית תייצר אפילו עשירית מהעניין שהפרומו הזה יוצר בי, היא תקבל ציון גבוה מאוד.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. tapuzo 10 בנובמבר 2006
  הגב

  תצטרף בבקשה למחאה נגד תפוז בלוגים
  על התקנון המפלה החדש.<br>פרטים בפוסט אצל "מטר שמונים".<br>

 2. עכבר כחול מדבר 10 בנובמבר 2006
  הגב

  שכל העולם ישמע היא תוכנית מצויינת
  אתמול ראיתי רק את ההתחלה,<br>אבל ראיתי שבוע שעבר, והיה שם מישהו שהציע נישואים לחברה שלו בקניון. זה היה מדהים.<br>הבעיה בתוכנית היא שהיא איטית מידי………..

 3. קרן של תקווה 10 בנובמבר 2006
  הגב

  מתחברת עם מה שאמרת על
  אורי גלר, למרות שאני לא מאמינה לו בשיט, נראה שממש השקיעו בו . <br><br>

 4. ביקורט 10 בנובמבר 2006
  הגב

  זה קצת בעיה מבחינתי
  אחרי הכל אני מנהל את הבלוגיה. אבל ראיתי את הפוסט כמו גם את הפוסטים האחרים וכמו שכתבתי בפורומים השונים (ואני מצוטט גם בפוסט של מטר שמונים), התקנון ישונה ובהקדם.

 5. ביקורט 10 בנובמבר 2006
  הגב

  שבוע שעבר ראילתי רק את הסוף
  אבל זה נראה פחות טוב ממה שהיה השבוע. הבחור שם נראה רגוע יחסית לבחורה שהיתה הפעם ולא נראה כאילו הוא הולך להישבר.<br>בתוכנית של השבוע לא הרגשתי שום איטיות. היא זרמה והייתי מרותק כל רגע ורגע.

 6. ביקורט 10 בנובמבר 2006
  הגב

  באמת השקיעו בו
  בקשר לאמון, קשה לי להאמין לדברים כאלה אבל ידוע שרבים וטובים בדקו את מה שהוא עושה, אז אם הוא הצליח לעבוד גם עליהם אין לי מה לעשות מלבד להעריך אותו.

הגיבו