מהפך ללא מהפך

המהפך לא השתנתה כלל (טוב כמעט), ובניגוד לכמה ביקורות אחרות שקראתי, אני חושב שזה דווקא דבר טוב.
 
בכל תוכנית שעוברת לעונה שניה, שלישית, רביעית והלאה, מרגישים יוצריה שהם חייבים להמציא את הגלגל בכל עונה מחדש. הם אוהבים להמציא פינות חדשות, לנסות דברים שונים ולמתוח את גבולות התוכנית עד לקריעה הבלתי נמנעת של ירידת הרייטינג.
 
יש משהו חמים ונעים בתוכנית שחוזרת בעונה חדשה אבל לא משנה שום דבר בפורמט. יש משהו תמים בתוכנית “ריאליטי” שלא מנסה לחדור בגסות לחייהם האישיים של המשתתפים בה. יש משהו אינטימי בלראות סחבקיה של המנחה עם הסטייליסטים של העונה שעברה (למרות שההפתעה של אורנה דץ היתה יותר מדי מוגזמת).
 
כשצופים במהפך מרגישים לרגע כאילו הזמן עצר מלכת, ובימים שבהם העולם משתנה בטירוף חסר מעצורים, זה אפילו מנחם. אורנה, קבלי ממני 9 בסולם הביקור”ט ותמשיכי כך.

לאחרונה נתקלתי במצב שבו אין לי אפשרות לצפות בטלוויזיה באופן קבוע ולכן הבלוג מתעדכן לעיתים רחוקות. אני מקווה שזה יסתדר בקרוב.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

4 Comments

 1. קרן של תקווה 5 באוקטובר 2006
  הגב

  אני לא רואה את התוכנית הזאת
  אבל מה יש לך להגיד על התוכנית אמא מחליפה?

 2. עכבר כחול מדבר 5 באוקטובר 2006
  הגב

  אני דווקא חושב שזה דבר טוב
  זה לא בריא לראות טלויזיה כל כך הרבה.<br>(אני אחד שמפעיל את הטלויזיה על הערוץ הזה שמראה את כל הערוצים, שם אפשר לראות מה יש בכל מקום בכל רגע נתון, וגם לשמוע גלגל"צ… =P)<br><br>לא יצא לי לראות את העונה החדשה, אבל אני חייב להסכים איתך שאני גם לא אוהב את החידושים שבאים בעונות השניות. (הגלגל הצלה המוזר הזה במיליונר בהחלט מיותר)

 3. ביקורט 5 באוקטובר 2006
  הגב

  נגיע גם אל התוכנית הזו 🙂
  לצערי את הפרק המדובר (ערביה-יהודיה) לא יצא לי לראות (מלבד 5 הדק` האחרונות) כך שאני אאלץ להנות מאחד הפרקים האחרים.

 4. ביקורט 5 באוקטובר 2006
  הגב

  אוף, לא יוצא לי לראות מליונר…
  אני חייב לשבת על זה יום אחד. <br>זה באמת לא בריא לראות הרבה טלוויזיה אבל זה בעייתי כשמנהלים בלוג שאמור לסקר תוכניות. אולי אני אשב כל שבוע עם מדריך ואחליט אקראית איזה תוכניות אני אראה…

הגיבו