לרדת בענק!

האמת שרציתי לסקר את התוכנית הזאת כבר בשבוע בעבר, אבל נתקלתי בבעיה קטנה… פספסתי אותה. משום מה הייתי בטוח שהיא מוצגת ביום ה ונדהמתי לגלות שפספסתי ביום.
 
ולענייננו, מעולם לא חשבתי שיגיע היום שבו אני אזכה לשמוע את ציפי שביט ולהבין מה היא אומרת מבלי שאצטרך להקליט ולצפות שוב בהילוך איתי. אך בתוכנית הזאת היא נכנסה לדמות המנחה באופן מלא, האטה את קצב הדיבור, ושיוותה לקולה נופך של מתח.
פעם חשבתי שציפי היא אומן של דמות אחת (קופצנית וצחקקנית) אבל טעיתי. מסתבר שהיא יכולה להיות רצינית שהיא רוצה (למרות שניכר היה שקשה לה לוותר על החיוך.
 
בעוד רוב תוכניות הריאליטי הקיימות בארצנו הקטנטונת מתבססות על כישרון (שירה, ריקוד וכו), התוכנית הספציפית הזאת מתבססת על חולשה (אכילת יתר). עקב כך מאוד חרה לי לראות את קבוצת הבנים פוגעת במתכוון בתוצאות של קבוצת הבנות. כפי שאני מבין את התוכנית, לפני כל הנושא של התחרות בא נושא הירידה במשקל והבנים איבדו את סדר העדיפויות הזה כאשר הם “רימו”.
 
גם נושא המשימה היה קצת לא ממוקד. עצם זה שנתנו למתמודדים משימה פיקטיבית היה מציק מספיק, אך מפיקי התוכנית החליטו לגרום לכל אחת מהקבוצות לחשוב שניצחה ואח”כ גרמה להם אכזבה. מעבר לכך מאחר ושתי הקבוצות נכשלו במשימה האמיתית, התוצאות של המשימה הפיקטיבית הן אלו שקבעו איזו קבוצה תזכה.
קצת יותר מדי טוויסטים לתוכנית אחת.
 
השקילות היו מותחות והעורכים הצליחו לשמור אותי לחוץ עד לרגע האחרון. השיטה של המשקל שמתנדנד מטה ומעלה ומציג תוצאות אקראיות זו שיטה מצוינת למשוך את הזמן עד לגילוי המשקל האמיתי. וציפי שביט מצליחה להוסיף קצת מתח משל עצמה.
ההדחה בצורת מגשי ארוחות גם היא מוצגת בצורה נחמדה ונכונה ויזואלית. ובכלל  החלק השני של התוכנית הוא אומנות ריאליטי בהתגלמותה.
 
אז אהבתי את ציפי שביט, אהבתי את הרעיון שמאחורי התוכנית, קצת הציקו לי הפעולות של המתמודדים , המשימה היתה מתסכלת מרוב טוויסטים, השקילה היתה מותחת וההדחה היתה ערוכה בצורה מעולה. התוכנית מקבלת 9 בסולם הביקור”ט.

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

6 Comments

 1. קרן של תקווה 31 במאי 2006
  הגב

  נראה לי שאני אתן לתוכנית צ`אנס
  ואראה אותה סוף סוף……. למרות שאני דיי חוששת שזה לא ימצא חן בעיניי

 2. עכבר כחול מדבר 31 במאי 2006
  הגב

  פששש יפה יפה!
  זה הכי הרבה שהיה אי פעם בסולם הביקורט, לא?<br>אני נהנה מהתוכנית הזאת. אפילו שאני צופה ככה בקטנה מידי פעם. (אני לא מחובבי הריאליטי.. אני גם לא ממש מחובבי הטלויזיה… בשבילי טלויזיה זה היום שהיה ומונק)<br><br>גם אני אהבתי את המגשים של ההדחה…=]

 3. want to be normal 31 במאי 2006
  הגב
 4. ביקורט 31 במאי 2006
  הגב

  אני מאוד נהניתי ממנה
  בכל מקרה, תמיד שווה להסתכל פעם אחת. אם לא מוצא חן, אפשר להפסיק באמצע.

 5. ביקורט 31 במאי 2006
  הגב

  היו כבר כאלו שקיבלו 10
  והיה גם ציון של 9.5 פעם אחת (אם אני זוכר נכון). אבל זה בהחלט בין הציונים הגבוהים.

 6. want to be normal 31 במאי 2006
  הגב

הגיבו