צפוי ומעצבן

הגמר הפעם התבסס על טהרת השירים והריקודים. מה שאומר שאת כל החלקים המעניינים (איך הם עבדו על השירים לגמר, לדוגמה) הסירו וחבל. בעונות שעברו היה ניתן להציץ לרגעים קלים של רמי קליינשטיין ועידן רייכל בעבודתם, הפעם גם את זה מנעו מאיתנו.
 
צביקה, בעיניים נפוחות מחוסר שינה (אשתו נפרדה ממנו, כך שמעתי), ניסה והצליח להשאר ערני (הרבה יותר מסעדו בכל אופן). כל המשתתפים לא חסכו נשיקות למצלמה בכל הזדמנות (שעה לקח לי לנגב את הרוק מהמסך). נינט ניסתה לשחק אותה שוב גלי עטרי ולשיר את “אין לי ארץ אחרת” – ביצוע נחמד, חבל שהכינורות הפריעו, גלי עטרי עשתה את זה פי אלף יותר טוב. שירי מיימון קיבלה שני שירים (לא הבנתי במה מישה תרם כשהוא הצטרף אליה). ולמה לסקעת לא נתנו סולו? כוכבי העונות הקודמות הוכיחו שוב, כיצד הם לוקחים את שלישית כוכב נולד 3 בהליכה.
 
סעדו זכה – 57% מהקולות, לא פחות. ואני רוצה לפנות קבל עם ועדה לעם ישראל – למה?
נכון שיש לו קול יפה, אבל הוא מזלזל בשירים, הוא שוכח מילים, הבן אדם רוצה להיות פרה למען השם!! אין לי מושג איך הוא יתמודד עם כל מה שיבוא עכשיו אבל לא נראה לי שהוא בנוי לחיים לחוצים של כוכב נולד. אני מאמין שכבר בעוד חודש חודשיים נשמע על יהודה סעדו שהחליט לשבור את הכלים ולחזור לנגן בברים.
 
מישה, מאז שהתחיל לשיר רוק רק משתפר (טוב נו… שתי תוכניות). אם למישהו היה מגיע לזכות, זה היה מישה. היחיד מבין המתחרים שבאמת הרגשתי שהוא מתחבר למה שהוא שר, ולא רק בתוכנית הזאת. לא משנה, זה רק ממשיך את תסמונת ה”מקום שני יותר טוב” מהעונה הקודמת.
 
שיר ביטון, מתי תביני שהבעות הפנים שלך לא צריכות להיות תלויות מילים. אי אפשר לשיר שיר מרגש ואז לחייך ולנדנד בראש רק בגלל שמוזכרת בו המילה “שמחות”.
שיר מעולם לא היתה פייבוריטית שלי ולדעתי האישית לא היה לה מקום בגמר. היו יותר טובים ממנה שנפלו לפני כן וזה חבל. יש לה קול יפה אבל היא לא מתחברת לשירים שהיא שרה (חוץ מאחד שבו דווקא נהניתי להסתכל עליה). אני מרגיש שהיא עובדת יותר מדי טכני ופחות מדי מבפנים. איך צדי היה אומר – “ליד”.
 
השופטים – זה פשוט עצוב לראות את ההחלטות שלהם. ריקי עם ההתחנחנות הסופית והצביעות האינסופית שלה. צביקה פיק שלא היה יכול לוותר על ההזדמנות לשיר על הבמה (אבל למה בפריים טיים). וצדי, שעד היום דווקא הסכמתי עם הבחירות שלו, הפעם אכזב אותי.
בעונה הראשונה היו שופטים טובים הרבה יותר וגם אז הכוח שלהם התמצה בסינון ראשוני של מועמדים. ואין ספק שזה החלק העיקרי.
 
ואיך אפשר בלי להזכיר את הפרסומת המיוחדת. פרסומת קצרה וקריאייטיבית שבטח שילמו הון תועפות על מנת להקרין אותה לפני ההכרזה על המקום הראשון. באמריקה זה קורה בסופרבול, אצלנו זה קורה בכוכב נולד, רק אני חושב שזה עצוב?
 
בסה”כ התוצאה היתה צפויה מראש והגמר הזה היה יכול באותה מידה לא להתקיים, הוא לא חידש כלום, לא ריגש כלל. בשביל להשיג אפקט זהה (רגשית, לא כספית) יכלו פשוט להעלות את נינט שירי וגבסו לשיר.
 
דרגו אותי באינדקס הבלוגים

פוסטים קשורים

המיזם – דרושה עוד השקעה

המיזם - דרושה עוד השקעה

הרעיון מאחורי המיזם הוא דווקא נחמד. קחו יזמים והעמידו אותם בפני קהל "משקיעים" שלא באמת צריכים להוציא שקל מהכיס שלהם, אלא רק להחליט איזה מיזם שווה יותר ולתת לו 100,000 שקלים וירטואליים שאולי יהפכו לאמיתיים. הביצוע, לעומת זאת, קצת לוקה בחסר.

משחקי השף – דה-ווייס בגרסת הטעם

משחקי השף - דה-ווייס בגרסת הטעם

לא התפלאתי שרגע לפני שמשחקי השף עלתה לאוויר החליטו במאסטר שף להוסיף גם הם טעימה עיוורת. אבל לקשת אין יותר מדי ממה לחשוש. בשתי התוכניות הראשונות שלה משחקי השף נכשלת במקום הכי חשוב לתוכניות ריאליטי - לגרום לנו להזדהות עם המתמודדים ועם השופטים.

היפה והחנון 4 – בינתיים מאכזב

היפה והחנון 4 - בינתיים מאכזב

הפרק השני של תוכנית ריאליטי אמור להיות הפרק שבו אנחנו באמת מתחילים להכיר את הדמויות, את הדינמיקה ביניהם ולראות משימות מעניינות מצחיקות וכיפיות. רק חבל שהכל נשאר מעושה ולא אמין.

0 Comments

 1. מתן החמוד 30 באוגוסט 2005
  הגב

  וואו
  איך היה לך כוח לכתוב את זה ב-3 בלילה?<br>אני זחארתי עייף מת<br>וכתבתי היום<br>http://www.tapuz.co.il/blog/viewentry.asp?entryid=469996<br>יום מקסים, מתן

 2. idodo cohen 30 באוגוסט 2005
  הגב

  לדעתי..
  הביצוע של גלי עטרי, המקורי, לאין לי ארץ אחרת הוא פשוט קר ולא מרגש. היא שרה יפה, אבל לא נגעה בו. נינט הצליחה לרגש יותר. אבל קורין אלאל עושה את זה יותר טוב משתיהן.<br>לגבי סקעת, אני חושב שהוא לא קיבל סולו בגלל שלפני תכנית או שתיים הוא קיבל סולו באמצע התוכנית, ולאו דווקא ב"בלית ברירה" של "כל הכוכבים על במה אחת". ממש הזמינו אותו בטיימינג הנכון בשבילו לביצוע ההוא. כך יצא שהנוכחות שלו בגמר הספיקה גם לו ולכולם אני מניח, כדי להזכר כמה הם אוהבים אותו :D.<br>אם לא ראית את חצי הגמר ההוא, אז הוא שר את "מי שחלם", מרגש מאוד לדעתי.<br><br>שיר לא דמות לזכייה ואני מסכים עם מה שכתבת עלייה. אבל אם להשוות אותה למקום השלישי של שנה שעברה, העונה לשם עדי כהן, שיר מסובבת אותה על הזרת. אז אפשר להצדיק את ההגעה שלה לגמר (אם היה אפשר את תפנית שנה שעברה).<br><br>מישה נורא התקדם…. המבטא שלו כמעט נעלם כאילו לא היה. והרוק באמת מקדם אותו (עושה רושם שהוא הבחין בדבר), וגם קידם אותו להגיע לגמר.<br><br>צודק על השופטים.. הם עשו טעויות טרגיות השנה באודישנים שהובילו זוועות מהלכות אך כובשות-משהו, להתעלות בסופו של דבר מעל הכישרונות.<br>צביקה הוא השופט היחידי שהרגשתי שאני מסכים איתו בד"כ. הוא היה קולח, אמר דברים במקומם. אני מבחין בזה עוד מהאודישנים. ועל כמה שאני לא מחבב אותו אישית, הגיע לו הכבוד הקל הזה על הבמה. שנה שעברה עשו את זה לריקי, אגב.<br><br>ואני חייב להגיד גם.. סעדו מוכשר. אני יכול רק לקוות בשבילו שיהיה לו את הכוח והיכולת להתמודד עם טבילת האש בחיים של אחרי התכנית שנתנה לו הכול במתנה. בהצלחה לו ואני אשמח לראות אותו מצליח. הניצחון שלו היה מוצדק וכמעט ברור מראש, עכשיו הוא יצטרך להוכיח את עצמו. 57% זה אולי באמת מוגזם. ואתה צודק, הוא די מזלזל בשירים. זה הפריע לי לאורך העונה.<br><br>טוב אני באמת לא מבין מאיפה היה לי הכוח לכתוב את כל זה.<br>לילה טוב :).<br><br>E.D 🙂

 3. מתבוננת בפליאה 30 באוגוסט 2005
  הגב

  ביום שני יש
  מאחורי הקלעים של הגמר.

הגיבו